آرشیو مطالب آرشیو مطالب

927

پرسش از شما، پاسخ از مسئولین پرسش از شما، پاسخ از مسئولین

_


نام شما
نام خانوادگی
این فیلد اجباری است.
ایمیل
سوال

هفته نامه هفته نامه

« بازگشت

كلنگ احداث ساختمان دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان بافق به زمين زده شد


با حضور رئيس كل دادگستري استان يزد ، امام جمعه و فرماندار بافق و جمعي از مسئولان اين شهرستان كلنگ احداث دادسراي عمومي و انقلاب بافق به زمين زده شد.
رئيس كل دادگستري استان يزد در اين آيين با اشاره به اهميت تجهيز و فراهم نمودن امكانات مناسب براي قضات و مسئولان قضايي اظهار داشت:بايد با فراهم كردن امكانات لازم و در اختيار مسئولان قضايي قراردادن اين امكانات دغدغه فكري کارکنان اداری و قضایی را در جهت تحقق عدالت کاهش داد و فضایی آسوده برای ارائه خدمت به مردم برایشان فراهم آورد.
محمدرضا حبيبي درادامه گفت: ساختمان فعلی دادگستري بافق با توجه به فرسودگي، در خور شأن و جايگاه قضات و مراجعان به اين نهاد نیست و ما امیدواریم با ساخت و تجهیز ساختمان جديد، مردم بافق بتوانند تا پايان نيمه اول سال 95 از ساختمان جدید دادسراي عمومي و انقلاب اين شهرستان بهره مند شوند.
وی خاطر نشان کرد : دستگاه قضایی به دنبال توسعه زندان و گسترش دادگستری نیست، بلکه اولویت اصلی و مهمتر ما در جامعه کاهش جرائم و پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی است که در تحقق این هدف ، مدد و یاریِ تمام متولیان فرهنگی و اجرایی را می طلبیم.
این مقام قضایی با اشاره موقعیت جغرافیایی استان و قرار گرفتن در دل کویر، افزود : علی رغم این موقعیت جغرافیایی ، این استان از امنیت بسیار مطلوبی برخوردار است و تعداد جرائم خشن و جنایی آن در سال از عدد انگشتان دست تجاوز نمی کند.
رئیس کل دادگستری استان با یادآوری تأکید مقام معظم رهبری در هفته قوه قضاییه در جمع مسئولان عالی قضایی کشور اذعان داشت : رسالت ما در استحکام بخشی به بنیان خانواده سنگین تر شده است و باید در جهت حفظ و صیانت از این نهاد مقدس بیشتر تلاش کرد.
وی به موفقیت طرح های پیشگیرانه دادگستری استان یزد در جهت کاهش آسیب اجتماعی طلاق در استان اشاره کرد و بیان داشت : البته در استان یزد خواسته طلاق از ده آیتم اول پرونده های دادگستری خارج شده است اما هنوز جا برای کار وجود دارد و باید با آسیب شناسی پرونده های دعاوی خانواده در دادگستری ضمن ریشه یابی علل و عوامل شکل گیری پرونده های خانواده برای حل آن نتیجه ای دائمی و ماندگار به دست آورد.
حبیبی از رسیدگی سریع و بدون تشریفات به پرونده های تقاضای طلاق توافقی به عنوان یکی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب یاد کرد و اظهار داشت : برای رسیدن یک زوج به هم تلاش گسترده ای صورت می گیرد و حال پس از ازدواج با اولین اختلاف که بسیاری از سر خامی و جوانی است تقاضای طلاق توافقی مطرح می شود که باید ابتدا با ارجاء این گونه زوج ها به مشاوران مذهبی و خانوادگی سعی در حل و فصل اختلاف نمود. 
وی در پایان ابراز داشت : تحقق امنیت پایدار و موفقیت در کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی در جامعه در گرو همکاری تمام متولیان فرهنگی و اجرایی است . 
1570 متر مربع مساحت ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بافق
معاون مالی ، پشتیبانی و عمرانی دادگستری استان یزد گفت : ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بافق با مساحت 1570متر مربع ساخته و تجهیز خواهد شد.
عباسعلی امینی درحاشیه مراسمی که با حضور رئیس کل دادگستری استان یزد ، نماینده  ولی فقیه و امام جمعه شهرستان بافق و فرماندار این شهرستان جهت کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی احداث ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بافق تشکیل شده بود ، افزود : این ساختمان در زمینی به مساحت 3087 مترمربع ، با زیربنای 1570 مترمربع در 3 طبقه با اعتبار اولیه 34  میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی ملی قوه قضائیه بنا خواهد شد.
وی اظهار داشت : پس از مقدمات و برگزاری تشریفات مناقصه توسط این معاونت ، شرکت ساختمانی مهساز بنای یزد بعنوان پیمانکار انتخاب و قرارداد ساخت تنظیم و منعقد گردید. 
این مقام مسئول خاطرنشان کرد : مدت اجرای پروژه 18 ماه خواهد بود و تا پایان پروژه ، اداره کل نظارت فنی و مهندسی قوه قضائیه و دفتر فنی و مهندسی دادگستری کل استان بر کار نظارت مستقیم خواهند داشت.