آرشیو مطالب آرشیو مطالب

927

پرسش از شما، پاسخ از مسئولین پرسش از شما، پاسخ از مسئولین

_


نام شما
نام خانوادگی
این فیلد اجباری است.
ایمیل
سوال

هفته نامه هفته نامه

« بازگشت

طرح فاضلاب شهری به بن بست مالی خورد


به گزارش هفته نامه افق کویر؛ کارگران شرکت پیمانکاری طرح فاضلاب شهری«کار آب پی» دست از کار کشیدند. سه شنبه هفته گذشته تعدادی از کارگران این کارگاه با حضور در هفته نامه افق کویر به بیان مشکلات پیرامون عدم پرداخت حقوق توسط کارفرما پرداختند.
کارگر 57 ساله ای که تأکید داشت نامش ذکر نشود گفت: از ماه اسفند تا به امروز حقوقی دریافت نکردیم. به همین منظور به نشانه اعتراض در محل کار حاضر می‌شویم؛ ولی در کارگاه فعالیتی انجام نمی دهیم.
وی افزود: مدیر کارگاه گفته اگر سر کار خود حاضر نشوید یا اخراج می شوید و یا نیرو جدید می آوریم. کارگران هم در پاسخ گفتند: با ما تسویه کنید هر چقدر نیرو جدید می خواهید بیاورید. منتهی نمی خواهند حقوق کارکنان را پرداخت کنند. آنطور که خودشان می‌گویند، نمی توانند حقوق کارگران را بپردازند؛ در صورتی که این طور نیست. 
وی اظهار داشت: ما نمی گوییم از مبالغی که دریافت نکردند به ما حقوق بدهند، لااقل از مبالغی که قبلاً دریافت کردند حقوق کارگرها را پرداخت کنند.
وی عنوان کرد: کارفرما قراردادها را دو ماه یکبار با کارگرهامنعقد می کند. در حال حاضر ما قراردادی نداریم و در این سال جدید قرار دادی با ما منعقد نکردند. سال قبل با ما قرار داد بستند، حتی تصویر یا رونوشت آن را به کارگرها ندادند.
در تماسی که صبح شنبه، بیستم تیرماه، با مهندس مقرب، مدیرعامل شرکت کار آب پی صورت گرفت وی اذعان کرد تاکنون اسناد مالی این شرکت پیمانکاری از سوی شرکت سنگ آهن مرکزی پرداخت شده؛ ولی برخی اشکالات قراردادی به پیش امده که با حضور طرفین حل و فصل شده و بزودی پرداخت معوقات شرکت صورت خواهد گرفت. 
در ادامه اصغر دشت آبادی رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق در گفتگویی با هفته نامه افق کویر گفت: علی الحساب حقوق اسفندماه کارگران شرکت «کار آب پی» پرداخت شده است و  طی پیگیری هایی که انجام شده کارفرما قول داده است قسمت عمده ای از معوقات کارگران را تا دوشنبه 22 تیرماه پرداخت نماید. 
گفتنی است، 29 بهمن سال 92 عملیات اجرایی فاضلاب شهری بافق آغاز به کار کرد و مدت اجرایی آن سه سال تعیین شد که در حال حاضر در پرداخت حقوق کارگرها خود با مشکل روبرو شده است.