آرشیو مطالب آرشیو مطالب

آرشیو هفته نامه

پرسش از شما، پاسخ از مسئولین پرسش از شما، پاسخ از مسئولین

_


نام شما
نام خانوادگی
این فیلد اجباری است.
ایمیل
سوال

هفته نامه هفته نامه

« بازگشت

دیدگاه بانوان نسبت به رشته بدنسازی اشتباه است


الهام نصیرزاده| به گزارش هفته نامه افق کویر، در این شماره به سراغ نائب رییس هیأت بدنسازی و پرورش اندام شهرستان بافق رفته و گفتگویی با وی انجام داده ایم.  
افق کویر: سابقه تحصیلات و مسئولیت خودتان را در هیأت بیان کنید:
 ریحانه رستگار، نائب رئیس رشته بدنسازی و پرورش اندام شهرستان بافق هستم.کارشناس تربیت بدنی و معلم تربیت بدنی مدارس و دارای مربیگری های آمادگی جسمانی، ایروبیک، هندبال، اسکیت و داور هندبال و اسکیت می باشم. دوسال هست که دراین سمت کار می‌کنم.
افق کویر:توضیحاتی درخصوص رشته ورزشی که فعالیت دارید ارائه دهید.
 بدنسازی و پرورش اندام ورزشی است که فرد بدنساز با انجام تمرین های مختلف قدرتی و استقامتی بر روری عضلات خود و همچنین تغذیه مناسب؛ البته استراحت کافی به ساخت بدنی حجیم،کات شده و قدرتمند مبادرت می ورزد.
افق کویر:انگيزه شما از اينكه مربيگري را انتخاب كرديد چه بوده است؟
 مربی بودن صرف این نیست که فقط بتواند حرکتی را درست بزند. یک مربی خوب مربی است که قدرت بیان و موشکافی کردن حرکات و مطالب مربوط به آن رشته ورزشی را داشته باشد تا دیگران بتوانند به نحو احسن مطلب را بگیرند.
افق کویر: علاقه بانوان بافقی نسبت به این رشته ورزشی چه تأثیری در سلامت افراد بخصوص بانوان دارد؟
 این ورزش که بعضی از بانوان اشتباهاً فکر می کنند بدنشان حالت مردانگی می گیرد بالعکس برای کاهش وزن، افزایش وزن و سفت کردن ماهیچه های بدن مفید می باشد؛ خوشبختانه در ایران استقبال زیادی می شود؛ خصوصاً در بافق بانوان زیادی به باشگاه ها رفته و با رویی خوش از این ورزش استقبال می کنند.
افق کویر:از زمان قبول این سمت تاکنون چه اقداماتی را انجام داده اید ؟
 فعلاً درمسابقات ویژه بانوان در این رشته مقامی کسب نشده؛ امیدوارم روز به روز با افزایش آمار شرکت کنندگان در این ورزش شاهد موفقیت هایی در مسابقات ویژه بانوان شویم.
افق کویر: چه عواملی در رشد یک ورزشکار مؤثر است؟
 این رشته ورزشی فرد را هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی تقویت می کند و بنابر ورزشهای مربوطه در یکی از دو مورد کاهش وزن و افزایش وزن تأثیر بسزایی دارد. 
افق کویر: به نظر شما یک بازیکن معمولی می تواند یک مربی خوب باشد؟
 عواملی چون؛ ژنتیک،آموزش، سن و جنسیت در عملکرد یک ورزشکار تأثیر بسزایی دارد. همچنین کاهش وزن در ارتقای بهبود عملکردی فرد مؤثر است و فرد با کاهش وزن که به سوخت و ساز بدن کمک می کند می تواند عملکرد بهتری را در ورزش از خود نشان بدهد تا فرد سنگین وزن.
افق کویر: در رابطه با حرکات صحیح و ناصحیح در باشگاهها توضیحاتی بدهید؟ 
مربی تشخیص می دهد یک فرد برای کاهش یا افزایش وزن چه حرکات و وسایلی را باید استفاده کند.
حرکات نادرست؛ مثلاً استفاده از وسایل اشتباهی در کاهش یا افزایش وزن. مثلاً فردی با تمرینات بیش از حد بجای اینکه از وزن خود کم کند با این کار موجب افزایش وزن خود شود و یا بالعکس.
افق کویر: فرد برای انجام ورزش بدنسازی و پرورش اندام چه هدفی دارد:
1- سلامت جسمانی و نشاط عمومی2-کاهش وزن برای افراد چاق3- افزایس وزن برای افراد لاغر4- تقویت قوای جسمانی برای شرکت در مسابقات ورزشهای دیگر 5- فیزیوتراپی و حرکت درمانی6-فرم دادن به بدن
 افق کویر: آیا مربیان باشگاههای سطح شهر دارای کارت مربیگری می باشند و به عنوان نائب رییس نظارتی بر روی باشگهای موجود دارید؟
 بله تا آنجایی که مطلع هستم دارای کارت می باشند.  نظارت در قسمت بانوان برعهده من هست و 6 باشگاه در شهرستان فعال هستند.