آرشیو مطالب آرشیو مطالب

آرشیو هفته نامه

پرسش از شما، پاسخ از مسئولین پرسش از شما، پاسخ از مسئولین

_


نام شما
نام خانوادگی
این فیلد اجباری است.
ایمیل
سوال

هفته نامه هفته نامه

« بازگشت

دانشگاه آزاد اسلامی، بزرگترین مجموعه آموزشی شهرستان بافق در افق آینده(6)


 با توجه به فرا رسیدن 11 مرداد ماه؛  بیست و دومین سالروز تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی بافق، برآن شدیم تا در سلسله گفتگوهایی با مسئولان این دانشگاه به فعالیت‌ها و برنامه‌های صورت گرفته در این مرکز آموزش عالی شهرستان بافق نظری بیندازیم. در این قسمت با رئیس دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه گفتگو می کنیم.

1- افق‌کویر: لطفاً خودتان را برای خوانندگان ما معرفی نمایید؟
بنده؛ احمد علی‌زاده فلاح هستم دارای مدرک سطح سه فقه و اصول و سطح سه تخصصی تفسیر و علوم قرآن از حوزه علمیه قم ، از بهمن ماه سال 1386 به عنوان رئیس دفتر فرهنگ اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی بافق درخدمت دانشجویان گرامی هستم .
2- افق‌کویر: بفرمائید جایگاه مسائل فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی کجاست؟
مسائل فرهنگی همیشه در دانشگاه آزاد اسلامی جایگاه رفیعی داشته و لذا متفاوت از همه دانشگاههای دیگر سیستم مستقلی برای آن طراحی شده است و اکنون نیز با توجه به تحولات دانشگاه در سطح سازمان مرکزی این جایگاه متفاوت تر از گذشته گردیده است .
3- افق‌کویر: واحد بافق چه برنامه‌های فرهنگی در سطح شهر بافق انجام می دهد؟
اگر منظور شما برنامه برون دانشگاهی برای عموم مردم می باشد 4 تا 5 برنامه در طول سال داریم :
 برگزاری آئین عبادی - سیاسی نماز جمعه در دانشگاه همزمان با 27 آذر ماه سالروز شهادت استاد مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، برگزاری یادمان شهدای گمنام دانشگاه و شهدای دانشجوی شهرستان بافق، برگزاری مراسم شبی با قرآن در صحن امامزاده عبدا... همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) در ماه مبارک رمضان، برگزاری مسابقات کتابخوانی در ایام ا... دهه فجر و ...
4 - افق کویر: دانشگاه آزاد اسلامی بافق برای دانشجویان چه برنامه های فرهنگی دارد ؟
برنامه های فرهنگی در بخش‌های مختلف ارائه می‌شود:
1- برنامه‌های ستاد اقامه نماز مانند مسابقات کتابخوانی، مقاله‌نویسی، ساخت نماهنگ و فیلم کوتاه، برگزاری نمایشگاه آثار هنری مرتبط با نماز و ... با تقدیم هدیه به نفرات برتر
2- بخش فرهنگی: تشکیل کانون‌های فرهنگی دانشجویی که برنامه‌ریزی و اجرا به عهده خود دانشجویان است و دفتر فرهنگ اسلامی آنها را پشتیبانی می‌کند همچنین تهیه نشریه فرهنگی با کمک دانشجویان 
3-  قرآن و عترت: 
برگزاری مسابقات مختلف از جمله مسابقات سراسری قرآن و عترت 
4- فوق برنامه: 
شامل الف- برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی  
ب- برگزاری کلاسهای هنری در رشته های مختلف معرق، مشبک، خط، طراحی و ... که از خود دانشجویان به عنوان استاد کار دعوت می شود تا دانشجویان دیگر را آموزش دهند. 
الحمد... دانشگاه آزاد بافق در این قسمت پیشتاز است مکانی به اسم هنرسرا با تجهیزات کامل دارد که دیگر دانشگاه‌ها آن را ندارند که همین‌جا از آقای مهندس تشکری ریاست اسبق دانشگاه به خاطر این دید فرهنگی و استاد ملک زاده که سالیان طولانی در این قسمت زحمت کشیده‌اند تشکر می‌کنم. سالیانه نمایشگاه آثار هنری در واحد و منطقه برگزار می شود که شرکت‌کنندگان از تخفیف شهریه نیز بهره‌مند می‌شوند.
5- افق‌کویر: مهمترین برنامه‌ها و فعالیت‌های آتی دفتر فرهنگ واحد بافق را بیان نمایید؟
با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر برگزاری کرسی های آزاد اندیشی؛ از مهمترین برنامه‌های آینده دفتر فرهنگ اسلامی برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی است که همیشه با استقبال خوب دانشجویان همراه بوده است و از جمله مهمترین برنامه‌های دیگر این دفتر تشکیل کانون‌های دانشجویی است تا بتوانیم از توانمندی‌های دانشجویان در جهت ارتقای فرهنگی استفاده کنیم.
6 - افق‌کویر: در پایان اگر مورد خاصی مد نظر شما هست بفرمایید؟
از هفته‌نامه وزین افق‌کویر که از جمله پرچم داران فرهنگی شهرستان هستند تشکر می‌کنم.