نمایش خبر نمایش خبر

43 درصد طلاق‌های استان یزد توافقی است

43 درصد طلاق‌های استان یزد توافقی استمعاون امور اجتماعی بهزیستی استان یزد اظهار كرد: 43 درصد از درخواست طلاق‌های سال‌جاری با توجه به پرونده‌های پذیرش شده در مراکز بهزیستی، طلاق توافقی بوده است.
«جمال پایدار» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) – منطقه يزد، نداشتن مهارت‌های زندگی، اعتیاد، خیانت، دخالت اطرافیان و سوءظن و بدبینی را به ترتیب از عمده‌ترین علت‌های طلاق در استان يزد نام برد.
وي نرخ طلاق در استان در سال گذشته را 1.25درصد خواند و گفت: علي رغم اين رشد، جایگاه استان در کشور در رتبه 29‌ام استان‌ها است.
پايدار همچنين تصريح كرد: خوشبختانه آمارهاي پذيرش مركز كاهش طلاق بهزيستي استان نشان مي‌دهد كه از نیمه اول سال91 تاکنون 9 هزار و 944 مورد پرونده پذيرش شده كه از اين تعداد دو هزار و 132پرونده منجر به سازش و دو هزار و 357 پرونده منجر به عدم سازش شده و بقیه پرونده‌ها نيز به صورت عدم همکاری و سازش مشروط یا در دست اقدام است.
به گفته‌ي معاون امور اجتماعی بهزیستی استان، 43 درصد از درخواست طلاق‌های سال‌جاری با توجه به پرونده‌های پذیرش شده در مراکز بهزیستی به صورت توافقی بين زوجين بوده است.