نمایش خبر نمایش خبر

40 ‌هزار خودرو در دو روز فروش رفت


مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه ای به استقبال خوب مردم از طرح جدید دولت در خرید اقساطی خودرو با تسهیلات حداکثر 25 میلیون تومانی اشاره و اعلام کرد که در 2 روز آغاز این طرح بیش از 40 هزار متقاضی ثبت کردند.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت(شاتا) در اطلاعیه وزارت صنعت، معدن و تجارت آمده است: براساس گزارش ها، تا عصر امروز(سه شنبه) در گروه صنعتی ایران خودرو بیش از 20 هزار خودرو ثبت نام شده است که 40 در صد آن پژو 405، نزدیک به 30 درصد سمند و بقیه پژو پارس، ال 90 و پژو206 و دنا بوده است.
همچنین در گروه خودروسازی سایپا نیز بیش از 19 هزار خودرو ثبت نام شده که 70 درصد آن متعلق به پراید و تیبا و بقیه خودرهای ال90 و وانت زامیاد برلیان بوده است.
در این اطلاعیه تصریح شده که تلاش برخی رسانه ها برای ایجاد یاس و ناامیدی و القای برخی ابهامات، راه به جای نخواهد برد و مردم فهیم کشور به خوبی رفتارهای مغرضانه سیاسی را تشخیص خواهند داد و براساس منافع کشور تصمیم خواهند گرفت.
وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین اعلام کرده که استقبال گسترده مردم از این طرح، موجب دلگرمی دست اندرکاران و کارگران زحمت کش صنعت خواهد شد.