نمایش خبر نمایش خبر

4 سال است که از یک راکت استفاده می کنم

4 سال است که از یک راکت استفاده می کنمهما السادات رضوی|  پینگ پنگ، ورزشی انفرادی و بی‌نظیر است که در سطوح قهرمانی به توانایی‌های بالا و دقیق تکنیکی، ظرفیت خوب هوازی، توان بی‌هوازی، عمل و عکس‌العمل‌های سریع، قدرت و سرعت، هماهنگی، انعطاف‌پذیری و چابکی نیاز دارد و با توجه به این عوامل و اندازه‌گیری آنها، می‌توان به نقاط قوت و ضعف افراد پی‌برد و برای رفع آنها تمریناتی مناسب انتخاب کرد.
هفته نامه افق کویر در این شماره به معرفی ورزشکاری نوجوان در رشته تنیس روی میز پرداخته است.
افق کویر: لطفاً خودتان را معرفی کنید؟
 رضیه کارگران، 14 ساله 
افق کویر: از چه سالی به صورت حرفه ای به ورزش پرداختید؟
از سال 90 ورزش تنیس روی میز کار می کنم.
افق کویر: در مورد رشته تنیس روی میز توضیحاتی دهید؟
به نظر من رشته ی تنیس روی میز رشته ی بسیار خوبی است، چون در این رشته یه فکر نیاز داریم و افرادی که افکار خوبی دارند در این رشته موفق هستند. تنیس روی میز رده‌ی سنی دارد و برای مسابقات رده بندی می کنند.
افق کویر:چه مقام هایی تا به حال کسب کرده اید؟ 
 در المپیاد گروهی که در میبد برگزار شد در گروهی 4 نفره مقام اول، در المپیاد انفرادی مقام سوم و در مسابقات کشوری که از طرف بسیج در نیشابور برگزار شد مقام چهارم را در بین 15 تیم کسب کردیم. در مجموع تنیس روی میز بافق مقام اول  را در استان دارد.
افق کویر:چه کسانی در موفقیت شما نقش داشته اند؟
خانم پاکزاد و رحمتی در این مدت برای پیشرفت بازی ما تلاش بسیاری کرده اند همچنین پدر و مادرم نیز نقش بسزایی در موفقیتم داشته اند.
افق کویر:در رشته ای که فعالیت می کنید با چه کمبودهایی روبه رو هستید؟
سالن ورزشی آهنشهر از شهر دور است. یک سالن در کلوپ ورزشی وجود دارد که با کمبود وسایل ورزشی مواجه است. چند ماه است که سالن کلوپ ورزشی تعطیل می باشد. علاوه بر این با کمبود راکت مناسب مواجه هستیم؛ راکت تأثیری زیادی در یک بازی دارد. راکتی که ما در اختیار داریم شرکت سنگ آهن در اختیارمان قرار داده است که در صورت خراب شدن، باید هر لایه آن را که تقریباً 200 هزار تومان است تهیه کنیم. 4 سال است که دارم از یک راکت استفاده می کنم، خیلی خراب شده و احتیاج به تعمیر دارد شخصاً برای تعمیر آن توانایی ندارم. 
افق کویر: ورزش در تحصیل شما چه نقشی داشته است؟
تأثیر مثبتی روی درس های من داشته؛ چرا که در ورزش تنیس روی میز باید تمرکز و فکر قوی داشت. این امر باعث شد من در درسهایم موفق باشم.
افق کویر: آیا دوستانتان با دیدن شما که به ورزش مفرح تنیس روی میز می پردازید علاقمند شده اند؟!
 بسیاری از دوستانم به خاطر علاقه شان این رشته را انتخاب کردند؛ ولی به خاطر کمبود امکانات نتواستند در کلاس ها حضور داشته  باشند.
افق کویر: چه توصیه ای برای علاقمندان به این رشته دارید؟ 
اگر واقعاً علاقه دارند که در این رشته شرکت کنند حتماً اقدام کنند، چون کلاس های ما رایگان است. دوستانم به این رشته علاقه‌ی خاصی پیدا کرده اند. شخصاً از زمانی که این رشته را انتخاب کرده‌ام روحیه خاص و جالبی دارم.
افق کویر: حرف پایانی؟
 از دوستان علاقمند به این رشته تقاضا دارم؛ اگر واقعاً به این رشته علاقه دارند حضور پیدا کنند و شروع به تمرین کنند، چون رشته‌ای است انفرادی و فقط خود ورزشکار، باید برای برد خود تلاش کند.