نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

یادگـاری خلـق و خـوی مردم بافـق را با خـود خواهیـم بـرد

یادگـاری خلـق و خـوی مردم بافـق را با خـود خواهیـم بـرد

29مهرماه سال جاری برای کودکان و علاقمندان به بازیگران برنامه فیتیله روز به یاد ماندنی خواهد بود؛ چراکه در این روز از نزدیک با بازیگران مورد علاقه خود دیدار کردند. خبرنگار هفته نامه افق کویر برای آشنایی خوانندگان عزیز با این بازیگران گفتگویی با آنها انجام داده است که در ادامه می خوانیم:
افق کویر: خودتان را معرفی کنید:
حمید گلی هستم، متولد 1348 زاده تهران. در حال حاضر 22 سال است که برای بچه ها هم در تلویزیون و هم در صحنه تئاتر کار می کنم. دارای دو فرزند به نام های محمد سالار و امیر سردار می باشم، پسر بزرگم الآن

سال اول دانشگاه و یکی دیگر در حال آماده شدن برای رفتن به دانشگاه است. خوشحال هستم که توانستم به شهر بافق بیایم؛ اجرای خوبی در این جا انجام شد. ارتباط با مردم خیلی خوب بود؛ امیدوارم امکانات در شهرستان به گونه ای شود که گروه ها با کارهای مختلف بتوانند حضور پیدا کنند و برای مردم مهربان و صمیمی خدمات ارائه دهند.
افق کویر: سوغاتی که از بافق می برید چیست؟
یادگاری خلق و خوی مردم خوب بافق است که با خود خواهیم برد.
افق کویر: خودتان را معرفی کنید:
علی فروتن، متولد سال 1346 هستم. حدود 24 سال هست که کار کودک انجام می دهم که 22 سال آن را با بچه های فیتیله همکار هستم. داری دو فرزند هستم، یک پسر و یک دختر، دخترم اول دبیرستان و پسرم دوم ابتدایی هست،  کل ایران را چند باری چرخیدم و برای اولین بار به بافق آمدیم مردم خوب و دوست داشتنی دارد من به استان یزد و شهرهای اطراف آن زیاد آمدم؛ اما بافق تا به حال قسمت نبود که بیایم. در استان یزد به دلیل کویری بودن و نوع آب و هوا همیشه همه جا گفتم: مردم یزد به واسطه قنوت، قناعت و قنات مردم صبوری هستند. شیرینی زبان و لهجه شیرین آنها مانند قطاب و باقلوایشان دوست داشتنی است. در استان یزد خیلی زود با همه احساس آشنایی و  خودمانی داری.
افق کویر: محل برگزاری جشن چگونه بود؟
به واقعیت باید اشاره کرد اکثریت شهرهای ما متأسفانه از این قضیه نداشتن سالن خوب و جای مناسب که در شأن مردم آن شهر باشد رنج می برند؛ ولی به دلیل محفوظ به حیا بودن، مردم کشور با این وضعیت ساختند. و به اعتقاد من اجر و قرب مردم می تواند بهتر از این باشد. نه تنها ما، بلکه گروه های دیگر که می آیند با انگیزه خوب برنامه اجرا کنند؛ چراکه برای ما مهم آسایش مردم است. برای گروه ما امکانات شهری که می رویم اهمیت ندارد صفا و صمیمیت مردم مهم است که همه جا  نسبت به ما لطف دارند و لذت مردم از اجرای برنامه ها خیلی برای ما اهمیت دارد. همین جا فرصت را مغتنم شمرده و  از مسئولین شهرستان می خواهم فضای خوبی را  برای برگذاری این گونه برنامه ها راه اندازی کنند.
افق کویر: به خاطر دارم در یکی از برنامه های که اجرا می کردید از مرگ برادرتان چند روزی بیشتر نگذشته بود؛ ولی باز هم برای اجرا برنامه حضور پیدا کردید چرا؟ بله! وظیفه است، مشکلات کار ما همین چیزها است. یکسری کارها را قبل از این که وارد چنین برنامه هایی شویم قبول می کنیم.
افق کویر: یکی از خاطراتتان را برای خوانندگان ما بگویید؟
زندگی ما سرشار از خاطره است؛ ولی به اعتقاد من یکی از شادترین خاطراتم که برای بچه ها تعریف می کنم و آن هم روزی بود که رفتم مکه، اولین دعایی که کردم برای بچه های ایران بود به واسطه این که آنان برای حضور ما در خانه خدا دعا کردند و از همه آنان ممنون هستم.
افق کویر: خودتان را معرفی کنید:
محمد مسلمی هستم، متولد 1348. حدود 22 سال است که با گروه فیتیله کار می کنم. از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما با تئاتر و اجراهای کانون پرورش فکری شروع کردم و بعد اجرای تلویزیونی. دو تا فرزند دارم. یک دختر 6 ساله و یک پسر که سوم دبیرستان است.
افق کویر: اجرای این جشن و امکانات آن چگونه بود؟ خوب بود امکانات معلوم است که ضعیف می باشد ولی استقبال مردم مهم است هنر دوست بودن مردم اهمیت دارد بهتر است جایگاههای بهتری در نظر گرفته شود ولی شادی بچه ها از همه چیز مهم تر است از شهرستان بافق صفای مردم را به همراه خواهم برد.
افق کویر: لطفاً خودتان را معرفی کنید؟
امیر فروتن هستم، از سال اول ابتدایی تا چهارم در مدرسه شهید دهستانی بافق درس خواندم و بعد به تهران رفتم؛ درس ریاضی که اصلاً به هنر ربط ندارد را خوانده ام. متأهل هستم. در حال حاضر مدیراجرایی و مدیر تولید فیتیله هستم.
افق کویر: آیا در آینده نیز برای اجرای برنامه به بافق خواهید آمد؟
 بله!  اگر مشکل سالن حل شود حتماً.
                               راضیه بیکی