شناسه : 21907799


الهام نصیرزاده| به گزارش هفته نامه افق کویر، خبرنگار این هفته نامه به سراغ هماحکمت یکی از فعالین ورزشی که از سالها پیش کار خود را .........

 الهام نصیرزاده| به گزارش هفته نامه افق کویر، خبرنگار این هفته نامه به سراغ هماحکمت یکی از فعالین ورزشی که از سالها پیش کار خود را در این حوزه آغاز کرده است رفته و گفتگویی با وی انجام داده است. 
افق کویر: از چه سالی و با چه رشته های ورزشی فعالیت خود را آغاز کردید؟
درسال 1371 به عنوان مسئول ورزش بانوان بافق همچنین متصدی امور دفتری در اداره تربیت بدنی مشغول به کار شدم که در حال حاضر نام این اداره به اداره ورزش و جوانان تغییر یافته است؛ البته از سال 1368فعالیت خود را با سه رشته ورزشی آمادگی جسمانی، والیبال و تنیس روی میز آغاز نمودم. اولین کارت مربیگری را در سال 69 گرفتم رسماً از سال 71 ورزش بانوان تشکیل شد همچنین با باشگاههای خصوصی همکاری داشتم. از سال 81 کارت مربیگری گرفتم سال 82 هم به عنوان نجات غریق داخل استخر آهن شهر شروع بکار کردم سال 88 که استخر بافق راه افتاد در دو استخر فعالیت می کردم و در حال حاضر به عنوان نجات غریق درجه یک و مربی شنا در استخر لاله بافق با هیئت شنا همکاری می نمایم.
 
افق کویر: در حوزه ورزش چه مقامهایی کسب نمودید؟
نفر اول رده سنی 20تا 25 -25 تا 30 سال مسابقات استانی در سالهای 73تا 78 و مقام اول مسابقات شنای کارکنان دولت در هفته دولت. با تلاش و حمایت مسئولین امر در تربیت بدنی کلاسهای مربیگری و داوری بنا به نیاز شهرستان برگزار گردید بطوریکه در سال 1375 با 7 رشته ورزشی فعال و 300 نفر ورزشکار سازمان یافته تیمهای ورزش بانوان در مسابقات استان و شهرستانها حضور چشمگیری داشته و همیشه مقامهای برتر استان را کسب می نمودند. از سال 1371 تا 1393 رشته های ورزشی بانوان به 23 رشته ورزشی فعال ارتقا یافت و ورزشکاران سازمان یافته به 2000 نفر افزایش داشتند و تعداد مربیان و داوران فعال به تعداد 50 نفر افزایش یافت. 
افق کویر: در چه رشته های ورزشی مدرک مربیگری دارید؟
 مربیگری و داوری شنا، مربیگری ایروبیک، داوری آمادگی جسمانی، نجات غریق درجه یک 
افق کویر: هدف شما از فعالیت در این رشته های ورزشی چه بوده است؟
هدف اصلی ما در آن زمان توجه و حمایت  از ورزش بانوان و تشویق دختران جوان به امر ورزش با رعایت ارزشهای اسلامی بود و همچنین ترویج ورزش همگانی و استفاده از ظرفیت های عمومی خانواده ها، ارتقا بهینه سلامت روحی و جسمی مادران و دختران، تعلیم و تربیت داوران و مربیان توسعه و گسترش فضاهای ورزشی مختص بانوان در شهرستان. شخصاً با 25 سال خدمت ورزشی در اداره تربیت بدنی بنا به در خواست خودم از بازنشستگی پیش از موعد استفاده نموده تا بیشتر به فعالیتهای اجتماعی و ورزشی بپردازم. 
افق کویر:به عنوان مربی فعال در رشته های ورزشی چه درخواستی از مسئولین دارید؟
 امیدوارم مسئولین ورزش و جوانان شهرستان و همچنین مدیران باشگاهها و فضاهای ورزشی فعال نسبت به مشارکت بیشتر بانوان در فعالیتهای ورزشی و تأثیر آن در سلامت و نشاط خانواده ها زمینه را فراهم نموده تا شاهد موفقیتهای بیشتر بانوان در رقابتهای استانی و کشوری باشیم به امید آینده ای روشن برای بانوان ورزشکار. 
افق کویر: صحبت پایانی:
با فعالیت بدنی و ورزش جسم و روح خود را تقویت کنید تا  با نشاط و تندرست باشید.