نمایش خبر نمایش خبر

گزارش عملیات زیر سازی و مرمت آسفالت مرحله سه گازرسانی به شهرستان بافق

گزارش عملیات زیر سازی و مرمت آسفالت مرحله سه گازرسانی به شهرستان بافقدکتر "سلیمان دهکردی"، پیمانکار عملیات زیرسازی و مرمت آسفالت مرحله سه گازرسانی به شهرستان بافق در گفتگو با خبرنگار هفته نامه افق کویر به پرسشهای مطرح شده پاسخ گفت.
افق کویر مختصری از سوابق فعالیت خود بگویید؟
بنده دکترای ژئوتکنیک می باشم، در حال حاضر استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق، مدیر گروه ژئوتکنیک و رییس دفتر ارتباط با صنعت این دانشگاه می باشم. سوابق اجرایی اینجانب عبارتست از: معاونت فني کارگاه تونل امام زاده هاشم واقع در مسير جاده هراز(قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء – قرب نوح- مؤسسه حرا) از سال 1385 تا 1386، معاونت فني و جانشين سرپرست کارگاه مسير آبراهه سد رودبار لرستان (قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء – قرب نوح- مؤسسه حرا)از سال 1387 تا 1388. معاونت فني و جانشين سرپرست کارگاه تونل انتقال آب کرج به تهران (قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء – قرب نوح- مؤسسه حرا) از سال 1389 تا پايان سال1393، طراح طرح تفکيک محدوده 90 هکتاری مزاحم شهری شهرستان بافق ارائه شده در سال 1394، مجری بازبينی طرح هادی روستاي مبارکه شهرستان بافق ارائه شده در سال 1393، طراح پارک توانير روستای مبارکه شهرستان بافق، انجام شده در سال 1393، پيمانکار طرح خاکبرداری محدوده پارک کوهستان در سال 1394، مشاور همکار طرح اجرای عمليات ابزاربندی و رفتارنگاری معدن سه چاهون.
افق کویربه صورت مختصر روند انجام عملیات اجرایی را توضیح دهید؟
 عملیات اجرایی زیر سازی و مرمت آسفالت به صورت عملیات سری با عملیات اجرایی لوله گذاری می باشد. بدین صورت که پس از انجام عملیات لوله گذاری و تحویل مسیر به این پیمانکار عملیات حفاری به عمق متناسب با مشخصات فنی قرارداد انجام می گردد و پس از آن عملیات غرقاب کردن مسیر و زیر سازی با مصالح پیشنهاد شده در قرارداد و در ادامه عملیات رگلاژ و تسطیح مسیر، جارو و جت آب مسیر و قیر پاشی و در نهایت آسفالت مسیر انجام می شود. 
افق کویر عملیات زیر سازی و مرمت آسفالت فاز سه گازرسانی به شهرستان بافق، شامل چه مناطقی از شهرستان را در بر می گیرد؟
 در مرحله 3 عملیات اجرایی تاکنون محله های انقلاب و بلوار انقلاب، خیابان بهشتی، خیابان امام خمینی(ره)، باغ لردو،کوچه های مناطق مذکور و روستای مبارکه انجام شده است و روند اجرایی عملیات در محدوده محله ی مهدیه و عدالت نیز هم اکنون در حال انجام می باشد.
افق کویر مشکلات و موانع اجرایی عملیات و مرمت آسفالت را مختصراً شرح دهید.
 در ابتدای امر به دلیل آنکه عملیات لوله گذاری 2 ماه قبل از انعقاد قرارداد با این پیمانکار انجام شده بود چالشها و مشکلات عدیده ای در انجام عملیات زیرسازی و مرمت آسفالت بوجود آمده که خوشبختانه با حمایت های بی دریغ مسئولین ذیربط تا حدود زیادی مرتفع گردید ولیکن برخی مشکلات به دلیل گستردگی عملیات اجرایی و پراکندگی عملیات در مناطق مختلف شهر و نیز ذات عملیات مذکور اجتناب ناپذیر می باشد؛ چراکه پس از عملیات حفاری و غرقاب نمودن و نیز زیرسازی مسیر با مصالح پیشنهاد شده در مشخصات فنی قرارداد، حداقل فاصله زمانی یک هفته ای جهت انجام تراکم مسیر مورد نیاز می باشد؛ چرا که در صورت آسفالت نمودن مسیر بدون انجام تراکم ثانویه، نشست های آنی مسیر آسفالت شده دور از انتظار نمی باشد که در اینجا از مردم فهیم و آگاه شهرستان بافق انتظار صبر و شکیبایی بیش از پیش جهت انجام کار باکیفیت و مورد قبول را داریم.
افق کویر چند درصد از پروژه زیرسازی و مرمت شهرستان به انجام رسیده است؟
 پیشرفت فیزیکی واقعی این پیمانکار در حدود 30 درصد می باشد که با توجه به قرارداد یکساله این پیمانکاربیانگر پیشی گرفتن درصد پیشرفت واقعی نسبت به درصد پیشرفت برنامه ای می باشد.
افق کویر کانال ارتباطی مردم با شما چگونه است؟
 دفتر کار این پیمانکار به آدرس بلوار انقلاب کوچه 35 می باشد که عزیزان می توانند پیشنهادات و انتقادات خود را به محل دفتر ارائه نمایند.
افق کویرحرف پایانی:
 از اینکه وقتتان را در اختیار ما قرارا دادید متشکریم. همچنین جا دارد از زحمات بی شائبه مسئولین محترم شهرستان بالاخص فرماندار محترم بافق، سرپرست محترم شهرداری و شرکت تعاونی دهیاریهای شهرستان بافق و نیز عوامل محترم شرکت گاز منطقه ای استان یزدکه نهایت همکاری با بنده حقیر راداشته اند کمال تقدیر و تشکر را داشته باشم. در اینجا برخود واجب می دانم که از صبر و شکیبایی مردم عزیز شهرستان بافق و روستاهای تابعه که ما را در اجرای هرچه بهتر و سریعتر این عملیات یاری رسانده اند تشکر و قدر دانی نمایم و دست تک تک عزیزانی که در این راستا پیشنهادات سازنده ای به این پیمانکار ارائه می نمایند را به گرمی می فشاریم.