نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

گازرسانی به ندوشن اولویت اول شرکت گاز استان است

مدیر عامل شرکت گاز استان يزد:

به گزارش ايسنا، «علیرضا پیله‌ور» در نشست بررسی مسائل و مشکلات گاز بخش‌ها و روستاهای شهرستان ميبد كه با مسئولان اين شهرستان برگزار شد، در رابطه با طرح گازرسانی به ندوشن افزود: تاكنون با اجرای ۲۸ کیلومتر خط انتقال و ساخت ایستگاه ورودی، ۷۰ درصد هزینه‌ها در این منطقه انجام شده است.
وي ادامه داد: با تأمین اعتبار از ابتدای سال ۹۳، شبکه داخلی گاز به ندوشن از طریق لوله‌گذاری پلی اتیلن از ایستگاه ورودی به داخل ندوشن را آغاز خواهیم کرد.
پيله‌ور در مورد گازرسانی به روستاهای اطراف ندوشن نيز گفت: بخشی از روستاها از جمله روستاهای نیوک و اشنیز بالا و پایین و روستاهایی که در مسیر ندوشن به سمت میبد قرار دارد، جزو اولویت دوم قرار دارند.
مدیر عامل شرکت گاز استان در ادامه با اشاره به کاهش فشار گاز در صنایع، خاطرنشان كرد: از دهم دی‌ماه و با ورود توده هوای سرد به کشور، شرکت ملی گاز اعلام کرد كه برای بهره‌مندی شهرهای شمالی از نعمت گاز، میزان برداشت را کاهش دهیم که در این راستا این سیاست را در استان به کار گرفته‌ایم.
پیله ور با تقدیر از همکاری واحدهای صنعتی در کاهش میزان برداشت خود از گاز، گفت: تعداد زیادی از واحدهای صنعتی، همکاری خوبی را با شرکت گاز انجام دادند اما برخی از واحدها هم بی‌توجه بودند که امیدواریم در مراحل بعدی اگر نیاز به کاهش میزان برداشت داشتیم،همکاری کنند.
آيت ا... «عليرضا اعرافی» امام جمعه میبد نيز در اين نشست با تقدير از اقدامات شرکت گاز استان يزد، گازرسانی به شهر ندوشن و روستاهای اطراف را از مهمترین خواسته‌های شهرستان میبد عنوان و ابراز امیدواری كرد؛ در آینده نزدیک شاهد اتفاقات جدید در گازرسانی به ندوشن و روستاهای آن باشیم.
«محمدرضا رجايی» فرماندار میبد هم با اشاره به کمبود نیروی انسانی در اداره گاز این شهرستان، گفت: به علت کمبود نیرو و گستردگی شهر و ناحیه صنعتی، اداره گاز میبد پاسخگوی مناسب به خواسته‌های مردم نيست.
وی در اين نشست اجرای ایستگاه تقلیل فشار گاز نیروی انتظامی، گازرسانی به روستاهای اشنیز، جابه‌جایی ایستگاه حسن‌آباد به ناحیه ۲ صنعتی، گازرسانی به شهرک ولی‌عصر، گازرسانی به ندوشن و روستاهای الحاقی اين بخش را خواستار شد.