نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کمترین مبلغ صدور پروانه به شهرداری تعلق می‌گیرد

کمترین مبلغ صدور پروانه به شهرداری تعلق می‌گیرد


کمترین مبلغ صدور پروانه به شهرداری تعلق می‌گیرد

به گزارش خبرنگار هفته‌نامه افق‌کویر؛ علی اصغر موفق مدیر روابط عمومی شهرداری بافق در گفتگویی با خبرنگار هفته نامه افق کویر، در مورد افزایش عوارض ساخت و ساز چنین گفت: از کل هزینه‌هایی که مردم برای صدور پروانه پرداخت می‌نمایند تمام آن به شهرداری برنمی‌گردد؛ هزینه نقشه‌کشی و ناظر به نظام مهندسی، هزینه بیمه ساختمانی به بیمه تأمین اجتماعی تعلق می گیرد.
وی افزود:  سال قبل قانونی مصوب شد که پرداخت هزینه بیمه توسط شهرداری از محل مالیات بر ارزش افزوده پرداخت می‌گردید؛ در سال جدید این قانون برگشته است و به ازای هر متر زیر بنا 19000 تومان باید هزینه بیمه نمایند که این مبلغ به شهرداری برنخواهد گشت.
وی ادامه داد: از کل هزینه‌هایی که پرداخت می‌شود بیشترین هزینه متعلق به بیمه و نظام مهندسی می‌باشد و آخرین هزینه‌ای که توسط مردم به شهرداری پرداخت می‌شود عوارض ساختمانی بوده و چندین سال است که این قیمت تغییر نکرده و قیمت ناچیزی خواهد بود و در سال جدید با توجه به منطقه و زیربنای ساختمان افزایش قیمت جزئی را داشته‌ایم.
موفق تصریح کرد: کمترین پول به پروانه شهرداری تعلق می‌گیرد و بیشترین خدمات به همشهریان داده می‌شود. این مبلغ صرف آسفالت، جمع‌آوری زباله و نظافت شهر صورت می‌گیرد.
موفق مدیر روابط عمومی شهرداری بافق تأکید کرد: برای صدور پروانه نیاز هست که شماره فیش بیمه در پروانه ساختمانی ثبت شود.
در ادامه خبرنگار هفته‌نامه افق کویر، مصاحبه‌ای با حجی محمد تشکری رئیس بیمه تأمین اجتماعی انجام داد و علت پرداخت بیمه توسط مردم را جویا شد.
وی در این خصوص گفت: در سال گذشته پرداخت بیمه از محل ارزش افزوده تأمین و دولت این مبلغ را پرداخت می‌نمود که در حال حاضر صاحب پروانه ساختمان باید بپردازد. 
تشکری افزود: بیمه بستگی به ارزش معاملات ملک دارد و وضعیت آن متفاوت است؛ تقریباً در سطح شهر بافق حد میانگین ارزش معاملاتی بالای 10000 ريال قرار گیرد. بالای 150 متر تقریباً 18000 تومان است که گزارش کامل را می‌توانیم ارائه دهیم.
وی در پاسخ به این سؤال که"به نظر شماپرداخت چنین قیمتی برای مردم مشکل نیست، گفت: قبول داریم؛ به ویژه برای مناطق بافق که ملک و ساختمان ارزش آنچنانی ندارد. ضوابط و قانون باید رعایت شود.
وی در مورد خدماتی که در قبال پرداخت بیمه می‌باشد گفت: اگر اتفاقی بیفتد که باعث نقص عضو شود غرامت آن پرداخت و همچنین اگر منجر به از کارافتادگی شود خود و خانواده می‌توانند از مستمری بازماندگی استفاده کنند و غیره مزایای خوبی دارد. امیدواریم دولت درصدی را حمایت نماید تا مردم بتوانند از این مزایا استفاده نمایند.
رئیس بیمه تأمین اجتماعی بافق در مورد کمک‌هایی که در سال قبل به مجروحین و حادثه دیدگان ساختمانی ارائه داده شده گفت:
با توجه به تعهدات برقرار شده استراحت پزشکی، ازکارافتادگی و فوتی از مواردی بود که توانستند از این بیمه استفاده کنند.
وی افزود: پرداخت بیمه متأسفانه نقدی می‌باشد و انتظار داریم تجدیدنظری در مورد این قضیه صورت بگیرد و برای نسل جوان که می‌خواهند سرپناهی داشته باشند و مالک شوند شرایط و تسهیلات بهتری لحاظ شود ضریب‌ها پایین‌تر بیاید و درصدی از آن توسط دولت پرداخت گردد.