نمایش خبر نمایش خبر

کلاهبرداری هفت میلیارد ریالی با فروش زمین های شهروندان یزدی

کلاهبرداری هفت میلیارد ریالی با فروش زمین های شهروندان یزدیپایگاه خبری پلیس، سرهنگ علیرضا خالقی گفت: چندی پیش فردی به پلیس آگاهی مراجعه و اعلام کرد دو نفر کلاهبردار با استفاده از سند و وکالت نامه جعلی با فروش یک قطعه زمین مسکونی به وی مبلغی را از او کلاهبرداری کرده اند.
وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع، مراتب در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت و کارآگاهان پلیس با تحقیقات متوجه شدند این افراد در ابتدا زمین هایی را که مالکان آنها فوت شده اند یا در خارج از استان سکونت دارند شناسایی کرده و سپس با تنظیم قولنامه و وکالت نامه های صوری به فروش می رسانند.
رئیس پلیس آگاهی استان یزد با اشاره به کار اطلاعاتی و دستگیری متهمان در کوتاه ترین زمان ادامه داد: متهمان دستگیر شده به هویت 'م.ه' 50 ساله و 'الف.ح' 45 ساله در بازجویی های اداره پلیس به جعل اسناد و مدارک و فروش زمین های مسکونی با وکالت نامه و قولنامه جعلی به شهروندان اعتراف کردند.
خالقی گفت: با تلاش ماموران پلیس پنج نفر از مالباختگان این پرونده شناسایی شدند و با دستور مقام قضایی رسیدگی به موضوع این پرونده و شناسایی دیگر مالباختگان در دست اقدام است.
وی تاکید کرد شهروندان ملکی را که می خرند حتما مالک حقیقی ملک، فرد فروشنده باشد و اگر 'ملک' بیش از یک مالک دارد همه مالکان آن حضور داشته و قرارداد را امضا کنند و در صورتی که ملک دارای وکالت نامه است درمورد اصالت اسناد مالکیت و محل ملک استعلام شود