نمایش خبر نمایش خبر

چیزی به عنوان شهریه در مدارس عادی نداریم


به گزارش هفته نامه افق کویر، " محمد رضا قاسم زاده" رئیس آموزش و پرورش بافق در تماس تلفنی به سوالات مطرح شده از سوی خبر نگارهفته نامه افق کویر پاسخ داد:
کلاس ها حتما برگزار می شود
افق کویر: آیا امسال با توجه به شرایط موجود، مداراس بازگشایی می شود؟
بازگشایی مدارس امسال، تابع تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا است. وزارت آموزش و پرورش سه حالت پیش بینی کرده است:
1- در صورتی که وضعیت شهرستان از لحاظ شیوع بیماری کرونا سفید اعلام شود، مدارس به صورت عادی و حضوری بازگشایی می شود،
2- در صورتی که بر اساس ستاد ملی کرونا زرد اعلام شود، نیمه حضوری به همراه حضور 50 درصد از دانش آموزان بازگشایی می شود، آن هم به صورت زوج و فرد،
3- در صورتی که وضعیت قرمز باشد از طریق شبکه آموزش "دانش آموزی شبکه شاد" مدارس بازگشایی می شود که به صورت مجازی است.
کلاس ها حتماً برگزار می شود منتهی در وضعیت مختلف فرق می کند و مطابق با آن وضعیت است، ولی اگر دائما قرمز باشد نیازی به پرداخت شهریه نیست. برای پرداخت شهریه با توجه به شرایطی که هست، به صورت مدت دار کمک کنند نه در موقع ثبت نام. شهریه مدارس تحت عنوان کمک است و چیزی به عنوان شهریه در مدارس عادی نداریم و کمک به آموزشگاه است برای خرید مواد ضد عفونی. فقط شهریه تحت عنوان کمک به مدرسه است. که در صورت بازگشایی به صورت حضوری و غیر حضوری اولیا پرداخت می کنند

اینترنت رایگان با هماهنگی مخابرات که هنوز اعلام نشده

افق کویر: آیا اینترنت رایگان به والدین دانش آموز داده می شود؟
وزارت خانه دنبال این است که اینترنت را به صورت رایگان تأمین کند که با هماهنگی مخابرت انجام می دهند و هنوز اعلام نشده است.

شهریه مدارس باید پرداخت شود ولی فوق برنامه خیر

افق کویر: آیا نیازی به پرداخت شهریه است؟
شهریه مدارس باید پرداخت شود ولی فوق برنامه خیر، برنامه های "فوق برنامه" نیازی به پرداخت شهریه نیست.
افق کویر: در خصوص پرداخت شهریه 2 میلیون 500 به مدارس غیر انتفاعی و به علت برگزار نشدن مدارس و بازگرداندن شهریه و کم کردن 5 درصد از اصل پول توضیحاتی دهید؟
برگشت شهریه تابع بخش نامه ای استانی است و میزان برگشت آن مربوط به بخشنامه استانی است
نیاز به تغییر فرم نیست
افق کویر: آیا نیاز به تهیه فرم مدارس است؟
اجباری نیست در صورتی که مدارس به صورت حضوری و نیمه حضوری باشد باید تهیه کنند. اگر باید به مدارس بروند نیاز است تهیه کنند ولی غیر حضوری لازم نیست. می توانند از لباس پارسال استفاده کنند و نیاز به تغییر فرم نیست.
افق کویر: به عنوان حرف پایانی؟
اولیا و دانش آموزان در ارتباط با بحث بازگشایی مدارس و نحوه آن منتظر اطلاعیه از طرف آموزش و پرورش و ستاد ملی مبارزه با کرونا باشد تا دچار استرس و اضطراب نشوند. مسئولین تصمیم می گیرند که به نفع دانش آموزان باشد قطعا به گونه ای تصمیم گیری می شود تا به این بیماری دامن زده نشود و از استرس دوری کنند تا وضعیت مشخص شود.

سارا شفیعی