نمایش خبر نمایش خبر

چرا افراد موّفق دوستان بازنده شان را ترک می کنند(قسمت دوم )


میخواهید عالی باشید؟ خودتان را با افراد عالی احاطه کنید
چرا ما خوشحالیم کارمند دولت شویم ؟ چرا می گوییم حالا که  فرزندم مهندس یا دکتر  شده با هزار منت برود کارمند دولت شود این آقا را ببینم ٰ فلانی پارتی ام شود پسر یا دخترم سنگ آهن برود ؟چرا دلمان به آب باریکه دولت خوش  است ؟   جیم ران نویسنده و سخنران بزرگ انگیزشی می گوید   هیچ کس به تنهایی نمیتواند شاید قانون 15 دقیقه خیلی سخت گیرانه باشد, اما این قانون به صورت سمبلیک است.شما میتوانید یک درس بسیار مهم از آن یاد بگیرید : اگر خودتان را با افراد مثبت احاطه کنید ,کسانی که باعث پیشرفتتان شوند, دیگر هیچ چیز نمیتواند جلوی موفق نشدنتان را بگیرد.همیشه یک ایده آل از فرد "خود ساخته" در جامعه ما وجود دارد, مردی که قادر است تمام تلاشش را به موفقیت تبدیل کند. البته فراموش نکنیم, لازمه ی موفقیت یک تصمیم جدی و یک اراده قوی هم هست. به هر حال, موفقیت وابسته به قابلیت ارتباطمان با افرادی است که به آن دست یافتند.روزی مردی بود به نام ارنست همینگوی. اگر ارنست همینگوی را نمیشناسید, او یکی از بزرگترین نویسندگان در تاریخ آمریکا بود.حتی یک نویسنده بزرگ مانند همینگوی به تنهایی نمیتوانست موفق شود.او در یک انتشارات روزنامه ای کار میکرد که رییسش (نویسنده مشهور شِروود اَندرسون)کمکش کرد اولین رمانش را منتشر کند.سپس همینگوی با نویسندگانی همچون اِسکات فیتزجرالد ,ویرجینیا وولف و جیمز جویس نیز ارتباط برقرار کرد.این اجتماع فوق العاده از نویسندگان کمک کرد تا تاثیری بر سبک و موفقیتش داشته باشند؛ انگیزه ای برای نوشتن هر روز و تبدیل شدن به یکی از بزرگترین نویسندگان دوره اش شد.همینگوی نمونه بارز این حقیقت است که استعداد شما به تنهاییی برابر موفقیت نیست. اگر افراد درستی در اطرافتان ندارید خیلی سخت است که برنامه موفقیتی دنبال کنید, ابزارتان را بروز کنید و پیشرفت کنید. ارتباطات شما  -پنج نفر از نزدیکترین افرادتان-  نحوه تفکرتان, رفتارتان و اهداف زندگیتان را مشخص خواهند کرد.
سه فرد ضروری
روزی یکی از مشاورانم نصیحتی کرد که هیچوقت فراموش نخواهم کرد "مهم نیست چند نفر در دایره ارتباطاتت داری, اگر میخواهی واقعا موفق شوی, باید این سه فرد ضروری را در تمام طول عمرت در زندگیت داشته باشی"
1.کسی که سن اش از تو بیشتر و موفق تر است تا ازش یاد بگیری
2.کسی که هم سطح تو است تا ایده هایت را به اشتراک بگذاری
3.کسی که پشت سرت قرار داد و راهنماییت میکند و انگیزه میدهد
در تاریخ چهره شاخصی که این موضوع را فهمیده بود و عملی کرده بود فیلسوف بزرگ یونان باستان ارسطو بود.ارسطو دارای یکی از زیباترین ذهن های بشر بود که این جهان زیبا را آراست.اما فقط به دلیل این بود که پیوسته خودش را به چالش میکشید و همواره استعدادش را تصحیح میکرد. او ایده هایش را با دیگر فیلسوفان یونانی به اشتراک میگذاشت در "آکادمی", از راهنمایش افلاطون یاد میگرفت و به پسر جوانی به نام اسکندر تعلیم میداد…کسی که بعد ها تبدیل به "اسکندر کبیر" شد.
هر فردی موفقیت را فقط با داشتن افراد موفق در دایره دوستی و کاریش میتواند بدست آورد. اگر شما هم میخواهید چشمگیر باشید,باید همواره خودتان را به چالش بکشید و خودتان را با افراد چشمگیر احاطه کنید.پس راجع به اینکه اهدافتان فکر کنید و سپس به دور و برتان نگاهی بیندازید. آیا شما هم لازم دارید لیست "قطع و وصل"-تان را بنویسید؟ آیا افرادی را دارید که شما را به سمت زندگی رویاییتان هدایت کنند؟
"به جمع های قانع نپیوندید. جایی بروید که انتظارات و تقاضا برای انجام دادن و دست یافتن بالاست"