نمایش خبر نمایش خبر

چاقو ابزاری فراموش شده در اصلاح ابرو

در گفتگو با یک آرایشگر:

آرايش کردن از زمان های بسيار قديم مخصوصا زمانی که مردم با دارو آشنا شدند، بين خانمها و آقايان متداول بوده و آنها با علاقه فراوانی برای زیبایی بیشتر صورتشان مي کوشيدند. مطالعه تاريخ باستان به ما ثابت مي کند که در دوران ماقبل تاريخ نيز مردان و زنان به بهتر نشان دادن ظاهر خود علاقه مند بودند. نوع آرايش و وسايل آرايشی که در يک فرهنگ و مليت برای زيباتر و جذابتر نشان دادن به کار می رود ممکن است در فرهنگ ديگر کاملاً مردود باشد، اما اکثر مردم از تغيير در مد لباس، مو و آرايش صورت لذت می‌برند.
هفته نامه افق کویر در این شماره از هفته‌نامه قصد دارد، خوانندگان را با یکی دیگر از آرایشگرهای زنانه شهرمان آشنا نماید.
افق کویر : لطفاً خودتان را معرفی کنید؟ از چند سالگی کار آرایشگری را شروع کردید؟ و چند سال است به صورت حرفه‌ای کار می کنید؟
مریم هادی، متولد سال 1364 هستم. از نوجوانی نزد مادرم اصلاح صورت را یاد گرفتم و زیر نظر یکی از خواهرانم که آرایشگاه داشت تجربه کسب کردم و کار یاد گرفتم، ولی زمانی که ازدواج کردم به طور حرفه ای به حرفه آرایشگری پرداختم. دو سال است که آرایشگاه دارم و به طور جدی مشغول به کار می باشم.
افق کویر : به نظر خودتان کار شما چه تفاوتی با دیگر آرایشگرها دارد؟
تفاوت کار من اصلاح ابرو با چاقو می باشد که زمان بر و دقت زیادی می طلبد و همچنین پاکسازی حرفه ای برای جوانسازی پوست و ریلکسیشن مناسب پوستهایی که دارای جوش و جای جوش می باشد که این حرفه را از بانوی هندی آموزش دیده ام. دوره های گریم تخصصی سه بعدی با تکنیک نوین سایه روشن  و همچنین بال ماسکه ( نقاشی صورت کودک) انجام می دهم. لازم به ذکر است گریم عروس برای خانواده هایی که بضاعت مالی ندارند با تخفیف ویژه انجام می دهم.
افق کویر :رمز موفقیت شما چیست؟
تلاش و پشتکار، حمایت خانواده و جدیت در‌کار.
افق کویر : مدارک آرایشگری شما چیست؟
کلاس های تخصصی را گذرانده ام و همایشهایی که صنف آرایشگران بافق برگزار می کند را شرکت می کنم. چند ماهی است که در کلاس گریم تخصصی شرکت کرده و موفق به دریافت مدرک گریم تخصصی سه بعدی با تکنیک نوین سایه روشن شدم.
افق کویر : شاگرد دارید یا خیر؟
خیر، شاگرد ندارم و بعضی وقت ها که سرم خیلی شلوغ می شود از خانواده کمک می‌گیرم.
افق کویر : چرا شغل آرایشگری را انتخاب کرده اید؟
 خیلی شغل شادی است و به خاطر علاقه زیادی که از بچگی به شغل آرایشگری داشتم این شغل را انتخاب کردم.
افق کویر : تا کنون شده است که مشتری روی قیمت هایتان اعتراض داشته باشد؟ 
خیر، مشتری ها همیشه راضی هستند و همیشه می گویند شما انصاف را رعایت می‌کنید.
افق کویر : ساعت کاری شما چگونه است؟
 صبح و بعد از ظهر در آرایشگاه هستم و مشتری هایم با وقت قبلی مراجعه می کنند.
افق کویر : نام، نشانی و شماره تماس آرایشگاه خود را بیان کنید:
سالن زیبایی و آرایش آراچین- روستای مبارکه، بلوار یادگار امام، فرعی 11، بعد از چهار راه، 09302758727-09132515053
افق کویر : چه صحبتی با بانوان بافقی دارید؟ 
یک گله ای که دارم این است که خانمهای بافقی زیاد به یزد مراجعه می کنند و به آرایشگاههای یزد پول بیشتری پرداخت می کنند. خانمها فقط پول "مارک" و به اصطلاح"برند" می دهند؛ در صورتیکه نصف همین پول را به آرایشگرهای بافقی بدهند زیباتر از یزد آرایش را برای آنها انجام می‌دهند.
افق کویر : حرف پایانی؟
باسپاس فراوان از همسرعزیزم که بخاطرحمایت های بی دریغش سبب پیشرفت و ترقی بنده در این حرفه شده است،برایش آرزوی موفقیت روزافزون را دارم.