نمایش خبر نمایش خبر

پشتوانه برای مطالبات مردمی خواهم بود

پشتوانه برای مطالبات مردمی خواهم بود


امام جمعه بافق:

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید جواد سلیمانی در گفتگویی اختصاصی یا خبرنگار " بافق فردا" اظهار داشت: یک سال گذشته صورتجلسه ای تنظیم و مقرر شد نمایندگانی برای پیگیری خواسته های مردم و کارگران شرکت سنگ آهن بافق انتخاب شوند. استاندار  یزد نیز با تشکیل این کارگروه موافقت کرد. بعد از گذشت مدتی از تشکیل و فعالیت کارگروه از سوی استانداری اعلام شد که کارگروه جایگاهی ندارد به علت اینکه اعضای شورای امنیت ملی کشوردرمرکزاستان تصمیم گرفته اند تامسایل پیگیری شود من نیز دو جلسه ای حضور نداشتم، تا این که جلسات  هر دو هفته یک بار در دفتر من تشکیل شد و مقرر شد که مسائل و خواسته ها باز از طرق مختلف پیگیری شود.
سلیمانی ادامه داد:دیدار با " اسحاق جهانگیری" معاون اول رئیس جمهور از سوی شخص خود من انجام شد و در این دیدار که مسئولین شهرستان و استان حضور داشتند مشکلات شهرستان مطرح شد.
وی افزود:در این دیدار خطاب به جهانگیری گفتم شرکت سنگ آهن بافق تمام چاله های دولت را پر کرده است و متاسفانه بعد از گذشت این زمان هنوز ۴۰ کیلومتر از جاده بافق - یزد باقی مانده ، گاز رسانی به بافق گرچه انجام شده ولی هنوز تمام شهر پوشش داده نشده و همچنین سرمایه از بافق بیرون رفته تا جایی که مدتی دیگر هیچ درآمدی باقی نخواهد ماند و در کنار آن سرمایه گذاری صورت نگرفته است فرقی ندارد چه کسی اما باید از سرمایه گذار حمایت شود و مخالفت های را کنار بگذارند.
امام جمعه بافق ادامه داد: به معاون اول رئیس جمهورموضوع بیکاری جوانان تحصیلکرده های بافقی را نیز اعلام نمودم و تا جایی که اطلاع دارم پس از آن دیدار مجوز گندله ۵ میلیون تن  صادر شده است.
امام جمعه بافق خاطر نشان کرد: مسئولین  باید با همدلی و همکاری در یک راستا پیش بروند،مسائل و خواسته ها تک تک پیگیری شود تا موفقیت بیشتری حاصل گردد. برخی از خواسته ها در توان من و دیگری نیست.
مانند واگذاری ۱۵ درصد از سهام شرکت سنگ آهن به بافق که امیدوارم در سفر هیئت دولت مطرح شود تا ان شاالله بتوان به نتیجه قطعی رسید.
وی یادآور شد: رمز موفقیت هر جامعه وحدت، اتحاد و یگانگی است. هر شخص با هر دیدگاه سیاسی قابل احترام است. و باید محدوده کار مشخص شود تا در همان فضا حرکت انجام شود.
امام جمعه بافق افزود: گرچه کار اجرایی از اختیارات من نیست اما پشتوانه برای مطالبات مردمی خواهم بود و در هر کجا که لازم باشد آنان را حمایت و یاری خواهم کرد .
وی در پایان این گفتگو پاسخ به این سوال که آیا تاخیر در برگزاری نمازجمعه در سال گذشته برای شما تبعات هم داشت گفت: قبل از برگزاری نماز جمعه چندین بار به مسئولین مربوطه این مسئله را یادآوری کردم .گرچه نماز با تاخیر برگزار شد اما دیدگاه نسبت به من هیچ تغییری نکرد و حتی در یکی از جلساتی که مسئولین امنیتی و اطلاعاتی حضور داشتنداز سوی رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسرکشوراعلام شد که جریان بافق را سلیمانی آرام کرد.