نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

وعده های بر زمین مانده!

وعده های بر زمین مانده!


وعده های بر زمین مانده!

رئیس شورای اسلامی شهر بافق در گفتگویی ویژه با خبرنگار هفته‌نامه افق کویر گفت: چند سالی است که مسئله خصوصی سازی شرکت سنگ آهن  موجب بروز التهاب و نگرانی های در سطح جامعه بافق شده است و اخیرا؛ نیز این موضوع بیشتر شده است. 
مهندس محمد حسن تشکری افزود: مسئله خصوصی سازی شرکت سنگ آهن موضوع ساده ایی نیست که بتوان به آرامی و دور از چشم افکار عمومی انجام داد. وی با ابراز نگرانی از این وضعیت ادامه داد: در اواخر اسفند ماه  سال ۹۲ موضوع واگذاری سهام شرکت سنگ آهن مرکزی بافق مطرح و شورای اسلامی شهر بافق با تشکیل جلسات متعدد به پیگیری موضوع پرداخت.
رئیس شورای اسلامی شهر بافق تصریح کرد: این شورا وظیفه خود دید نه به عنوان نماینده ایی از بافق؛ بلکه به عنوان یک دغدغه استانی موضوع را پیگیری نماید و در آخر  پیشنهادهایی به شرح زیر صورت گرفت: 1- با  توجه به برنامه واگذاری شرکت سنگ آهن مرکزی بافق تا سال ۹۵ این زمان تا پایان همان سال  به تعویق و تاخیر افتد2- دو درصد از فروش سنگ آهن؛ حتی هنگام خصوصی شدن شرکت سنگ آهن مرکزی، به بافق تعلق گیرد3- اختصاص ده  درصد از مجموع سهام شرکت سنگ آهن مرکزی  به عمران و توسعه بافق4- تخصیص پنج  درصد از مجموع سهام شرکت سنگ آهن به کارکنان این شرکت 6- تضمین اجرای کارخانه های جوار معدنی از قبیل گندله سازی،کنسانتره و فولادسازی7-  تضمین تامین خوراک واحدهای صنعتی مانند فولاد و غیره.
مهندس تشکری گفت: به رغم همه این پیگیریها تاکنون این مسایل محقق نشده است.  
وی اضافه کرد: فروش بیست و هشت و نیم درصد شرکت سنگ آهن مرکزی در فرابورس به صورت "بلوکی" نیز نوعی رانت است که خریدار آن هیچ گونه ضمانتی در جهت اجرای پروژه های بر زمین مانده شرکت سنگ آهن نخواهد داد.
وی افزود: در قوانین و دستورالعمل های اجرایی اصل 44 قانون اساسی آمده است؛شرکت های مشمول واگذاری باید تمام تعهدات خود را افشاء نمایند.این چه واگذاری است که هیچ تعهدی افشاء نشده و هیچکس جوابگو نیست؟!
رئیس شورای اسلامی شهر بافق خواستار آن شد تا مسئولین استان اجازه ندهند شاهرگ حیات اقتصادی استان قطع شود و به دست کسانی بیفتد که حتی آب را از استان یزد دریغ می دارند!