نمایش خبر نمایش خبر

ورزش پرهزینه اسکیت را کنار نگذارید


ورزش اینلاین اسکیت (inline skate) از زمانی ناشناخته حدود سال ۱۹۸۰ آغاز شد و تا به امروز با رشد قابل ملاحظه ای ادامه داشته است. بطوریکه سازمان بین المللی ورزش برآورد نموده که این ورزش از سال ۱۹۹۱ حدود ۵۱۲ درصد رشد داشته و اکنون یکی از بیست ورزش مطرح دنیا محسوب می شود .در قدیم این ورزش را  رولربلیدینگ و اینلاین اسکیت می نامیدند و در واقع این نام از شرکت رولر بلید واقع در شهر مینیاپولیس، به عنوان یکی از مهمترین تولید کنندگان ابزارهای ورزشی اسکیت ریشه گرفته شده بود. اما "اینلاین اسکیتها"  طی چند سال اخیر بسیار متنوع شده و بسیاری از شرکتها در بازار آن وارد شده اند. در همین ارتباط سازمان اینلاین رولربلید اسکیت در سال ۱۹۹۱ به سازمان بین المللی اینلاین اسکیت تغییر نام داد و از آن به بعد این ورزش به اینلاین اسکیتینگ مشهور شد.
هفته نامه افق کویر در این شماره گفتگویی با یک اسکیت باز بافقی که به مسابقات کشوری راه یافته است انجام داده است. 
افق کویر لطفاً خودتان را معرفی کنید؟
حدیث تیموری هستم، متولد شهریور ماه 1385، دانش آموز کلاس چهارم
افق کویر از چه سالی به صورت حرفه ای، ورزش را شروع کردید؟
از 4 سالگی به این رشته ورزشی علاقمند بوده ام و فعالیت خودم را در این رشته شروع کردم. مدت 2 سال است که به صورت حرفه ای در این رشته فعالیت می کنم.
افق کویر در مورد رشته اسکیت توضیحاتی دهید؟  
 ورزشی است مفرح و شاد که از نظر ساختار تکنیکی منحصر به فرد می باشد و با فرا گرفتن مهارتها و تکنیک های آن برتری شخص را در مسابقات تضمین می کند. 
افق کویرچه مقام هایی تا به حال کسب کردید؟
در مدت زمان فعالیت حرفه ای تا به حال چندین مقام در شهرستان داشته ام و در مسابقات قهرمانی استان که چندی پیش در اردکان برگزار گردید موفق به کسب مدال طلا و حکم قهرمانی اول در اسکیت سرعت در ماده 200 متر و 500 مترشدم و به عنوان بازیکن اول استان به مسابقات کشوری دعوت گردیده ام.
افق کویرچه کسانی در موفقیت شما نقش داشته اند؟
مشوق اصلی من در این مدت خانواده و مربی ام بوده اند. در این جا از تلاشهای پدر و مادرم همچنین مربی ام سپاسگزارم. 
افق کویر در رشته ای که فعالیت می کنید با چه کمبودهایی روبه رو هستید؟
از لحاظ برخورداری از امکانات در مضیقه هستیم. نداشتن کفش های اسکیت حرفه ای، نداشتن سالن اختصاصی تمرین، نبود حمایتگر جهت اعزام مسابقات از عمده ترین مشکلات این رشته ورزشی است. 
افق کویر ورزش در تحصیل شما چه نقشی داشته است؟
ورزش در کاهش استرس بسیار مؤثر است و با قرارگرفتن دانش آموزان در آستانه فصل امتحانات مدارس، ورزش بهبود عملکردآن ها را دوچندان می کند. همچنین ورزش می تواند در تنظیم قوای عملکردی دانش آموزان نیز نقش مهمی داشته باشد. 
افق کویرچه توصیه ای برای علاقمندان به این رشته دارید؟ 
از علاقمندان دعوت می کنم به این ورزش روی بیاورند و هرگز این ورزش را کنار نگذارند هرچند پرهزینه است. 
افق کویر حرف پایانی؟ از زحماتی که مادرم برای من متقبل می شود تشکر و قدردانی می کنم و در آخر از مربی ام کمال تشکر و قدردانی را دارم.