شناسه : 21913167


هنوز هم ورزش رزمی بیشتر به‌عنوان یک رشته خشن تصور می شود. این فکر و دیدگاه غلط که در بیشتر اشخاص ایجاد شده که ورزش رزمی موجب ترویج خشونت در بین کودکان می شود.............

هنوز هم ورزش رزمی بیشتر به‌عنوان یک رشته خشن  تصور می شود. این فکر و دیدگاه غلط که در بیشتر اشخاص ایجاد شده که ورزش رزمی موجب ترویج خشونت در بین کودکان می شود ، همچنان ادامه دارد. اما در هر صورت تنها فقط یک تحقیق کوچک به خانواده کودکان نشان می‌دهد که ورزش رزمی روح کودکان را زیبا می سازد و اعتماد به ‌نفس آنها را افزایش می‌دهد. توجه به سلامت فیزیکی و روحی از دیگر مزایای آموزش در هنرهای رزمی می‌باشد.
زمانی که شما فرزندتان را در یک کلاس آموزش رزمی ثبت نام می‌کنید. باید میل و علاقه فرزند خود را نیز در نظر داشته باشید. اگر آموختن هنرهای رزمی به فرزندتان تنها هدف شما باشد و فرزند در این انتخاب نقشی نداشته باشد، این احتمال وجود دارد که او به زودی از ورزش متنفر گردد و از پرداختن به آن را رد خواهد کرد.
به ‌نظر می‌آید به‌منظور کسب حداکثر بهره از کلا شما باید مطمئن شوید که محیط باشگاه مناسب است و فرزندتان از بودن در آنجا لذت می‌برد.دلیل متعددی برای آموختن هنرهای رزمی وجود دارد، بسیاری از والدین می‌خواهند به این وسیله به اتکاء به نفس فرزندشان کمک کنند و دفاع شخصی آنها را بهبود بخشند. برخلاف آنکه در مراحل اولیه، دفاع شخصی تنها عنصر قابل توجه نیست. بلکه موفقیت در کلاس، مجموعه‌ای از تأثیرات روحی و روانی مثبت را همچنان بر روی فرزند شما که رشد می‌کند و بزرگ می‌شود به همراه خواهد داشت.
به هر حال تأکید دفاع شخصی بر روی حل‌ برخوردها با صلح و آرامش در مراحل آغازین آن و استفاده از افعال فیزیکی تنها در موقع لزوم است. افراد قدرتمند و افراد ضعیف می‌توانند از کلاس‌های ورزش رزمی 
سود ببرند. کسانی که از قدرت مناسب برخوردار هستند یاد می‌گیرند که تنها راه حفظ قدرت، احترام به دیگران است. ضعیف‌ها نیز می‌آموزند که چگونه مهارت‌های دفاعی خویش را توسعه و بهبود بخشند.
ورزش های رزمی همانند اکثر ورزش‌ها به فرزند شما برای داشتن جسمی قوی و سالم کمک می‌کند. بچه‌های بی‌تحرک زیادی هستند که ساعت‌های زیادی را در مقابل بازی رایانه‌ای مورد علاقه‌شان صرف می‌کنند.
هر از گاهی یک بازی بسکتبال برای فعال نگاه داشتن فرزند شما کافی نیست. اما ورزش رزمی می‌تواند بیشتر تبدیل به یک شیوه زندگی شود تا یک ورزش. چرا که تأثیرات ورزش رزمی بر روی فرزندان فرای کلاس‌ و خارج از باشگاه خواهد بود. خصایص فیزیکی بسیاری می‌تواند به این طریق بهبود یابند. از جمله: قدرت عضلات، استقامت در برابر خستگی، افزایش انعطاف بدنی و جریان خون بهتر در بدن.
همانطور که قبلاً نیز گفته شد در هنرهای رزمی چیزهای بیش از مهارت‌های فیزیکی آموزش داده می‌شود و فرزند شما احترام و اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا خواهد کرد. ورزش رزمی می‌توانند مهارت‌های مهمی را در این زمینه های مختلف مانند کار تیمی را  آموزش دهد. همچنین فرزند شما مهارت‌های چون صبوری و انضباط را کسب خواهد کرد که می‌تواند بر عملکرد وی در منزل، مدرسه و اجتماع نیز تأثیر مثبت داشته باشد.
به‌علاوه هنرهای رزمی به هنرجوی خود مفهوم احترام را آموزش می‌دهد و شما این موضوع را خصوصاً در کودکان فوق‌العاده ملاحظه می‌نماید. این بسیار مهم است که استاد تنها روی توسعه و بهبود جنبه فیزیکی ورزش رزمی در بچه‌ها تمرکز نمی‌کند، بلکه به آنها باید به صورت غیرمستقیم رفتار صحیح و احترام را نیز آموزش دهد.
با وجود آنکه ورزش رزمی به‌طور ضمنی به برخوردهای فیزیکی نیز اشاره دارد که می‌تواند سبب وارد آوردن آسیب‌ها و جراحات شود، اما اکثر کلاس‌ها با در نظر داشتن این مطلب یا قوانین و سیاست‌هایشان راجع‌به این موضوع بسیار سخت‌گیر هستند.
واقعیت امر این است که احتمال آسیب‌دیدگی فرزند شما در هنرهای رزمی در مقایسه با فوتبال و بسکتبال به مراتب کمتر است. نظارت مربیان این اطمینان را می‌دهد که سلامت فرزند شما مدنظر قرار گیرد و شرایط را برای بهبود تمام مهارت‌های مذکور فراهم نماید.
 
محمد رضا سیوندی پور( مربی)