نمایش خبر نمایش خبر

وداع مردم با حجت الاسلام میرغنی زاده

وداع مردم با حجت الاسلام میرغنی زادهمحمد حسین تشکری| عصر چهارشنبه هفته گذشته، در میان حزن و اندوه مشتاقان، پیکر پاک حجت الاسلام  و المسلمين حاج سيد جواد ميرغني زاده؛ در امام زاده عبدا... بافق جای گرفت.
به گزارش هفته نامه افق کویر در این مراسم که اقشار مختلف مردم حضور داشتند، پیکر این مرحوم از مسجد امام حسین (ع) تا امامزاده تشییع و سپس توسط پسرش حضرت حجت الاسلام سید صالح میرغنی زاده نماز گزارده شد.  
این عالم ربانی  کتب مقدمات، سیوطی و جامی را نزد آسیدعلی معروف به آسید علی مجتهد؛ یعنی پدرش پدر فرا گرفت و به  حوزه علمیه یزد راه یافت. در آنجا حاشیه را نزد آیت ا... کازرونی و مغنی را در خدمت  آیت ا... سیدمحمد مدرسی فراگرفت. در ۱۶ سالگی به قم عزیمت کرد. در آنجا تحصیل در دروس را ادامه داد و سپس به حوزه علمیه نجف راه یافت. او دارای اجازه اجتهاد از آیت ا..العظمی مکارم شیرازی بود. در سوابق او ریاست سازمان عقیدتی و سیاسی نیروی انتظامی بافق  و مدرس  دانشگاه های پیام نور و آزاد اسلامی بافق و تدریس در حوزه علمیه برادران و خواهران بافق وجود دارد. 
حجت الاسلام و المسلمین،حاج سید جواد میرغنی زاده بافقی، امام جماعت  آستان امامزاده عبدا... (ع) و مسجد امام حسین (ع)  بافق بر اثر عارضه ریوی، در سپیده دمان سه شنبه  و در سن ۸۴ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.