نمایش خبر نمایش خبر

هشدار به خانواده ها


هما السادات رضوی| به گزارش هفته نامه افق کویر، سرهنگ فرهاد بیگلری در یک نشست خبری که با جمعی از اصحاب رسانه در محل فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان بافق برگزار شد گفت: 6 ماه سالجاری نسبت به 6 ماه سال گذشته سرقت ها و جرائم خشن و جرائم عنف در بافق صفر بوده است.
وی افزود: سرقت عادی که در بافق صورت گرفته توسط افراد خاصی انجام شده و بدون سازماندهی و بصورت موردی بوده که جمع آوری و دستگیر شدند.
سرهنگ بیگلری تصریح کرد: با کاهش 37 درصدی سرقت ها نسبت به بازه زمانی 6 ماه اول سال 93 روبرو بودیم. پیرامون کشف سرقت ها 10 درصد افزایش داشته ایم.
وی خاطرنشان کرد: مواد مخدر بصورت یک حمله بین المللی برای کشور ایران است و سن اعتیاد به سیگار و قلیان خیلی پایین آمده و جای نگرانی دارد و 77% افزایش کشف انواع مواد مخدر را در جاده های مواصلاتی و سطح شهر داشتیم. در مورد تصادفات جرح داخل شهر 25درصد کاهش داشتیم در 6 ماه اول سال 93 در تصادفات منجر به فوتی 33 درصد کاهش؛ اما در تصادفات برون شهری که در خواست ما بر واحدهایی که دست اندرکار هستند جاده های مواصلاتی در سطح شهرستان مشکلاتی دارند که باید رفع شود بخصوص جاده بافق به یزد. 
وی در ادامه به پرسشهای مطرح شده از سوی خبرنگاران پاسخ داد.
سرهنگ بیگلری در پاسخ به این پرسش که برخی در مراسم عروسی با انفجار مواد منفجره و صدای موسیقی باعث مزاحمت برای شهروندان می شوند در این باره چه برنامه ای دارید؟ افزود: به هیچ وجه مزاحمتی برای هیچ قشری از مردم فراهم نخواهیم کرد. یک گشت امنیتی گذاشتیم و شب ها از ساعت 11 به بعد تذکرات لازم را به افراد می دهند و شادی مردم جزء جرم شناخته نمی شود.
وی در پاسخ به این پرسش که اخیراً از بعضی باغات پسته دزدی هایی صورت گرفته آیا در این خصوص مراجعه ای داشته اید؟ تصریح کرد: در این باره مراجعه کننده ای نداشتیم، مردم باید با گذاشتن نگهبان و کشیدن حصار برای مزارع و باغهایشان به کمک نیروی انتظامی بیایند.
وی در پاسخ به این پرسش که در بافق چه مواد مخدری کشف می شود؟ اظهار کرد: در جاده های مواصلاتی مواد مخدر صنعتی. در سطح شهر متأسفانه مقدار مواد صنعتی رو به افزایش است که این جای نگرانی دارد و این را می طلبد تا آموزشها را برای جوانان بیشتر کنیم.
وی در پاسخ به این پرسش که چه توصیه ای به جوانها در خصوص مصرف مواد مخدر صنعتی دارید؟ عنوان کرد: به پاتوق ها نروند؛ اولین انحراف هر فردی که معتاد می شود در روز اول از یک پک ناچیز سیگار یا قلیان شروع کرده و شاید روز اول حالش بد شود؛ ولی در حال حاضر معتاد شده است.
وی در پاسخ به این پرسش که نسبت به سال گذشته تعداد افراد فوتی ناشی از مواد مخدر چه میزان بوده است؟ گفت: در اختیار پزشک قانونی است و ما آمار دقیقی نداریم.
وی در پاسخ به این پرسش که برای جمع آوری پاتوق ها چه تدابیری اندیشیده شده؟ است تصریح کرد: در درجه اول باید اعتقادات خودمان را قوی کنیم تا جوانها دنبال پاتوق و کارهای خلاف نروند تا زمانی که جوانان آموزش نبینند ما نتیجه خاصی نخواهیم دید؛ ولی اگر آموزش داشته باشیم و هشدار، نتیجه اش بهتر می شود. 
وی در پاسخ به این پرسش که مواقع تعطیل شدن مدارس افرادی برای دانش آموزان دختر مشکل ساز می شوند؟چه برنامه ای برای این مسئله دارید؟ عنوان کرد: سعی کرده ایم بیشترین حضور را هنگام تعطیلی مدارس جهت برخورد با مزاحمین در ظهرها و بعد از ظهرها در سطح شهر داشته باشیم. و با آموزش و پرورش صحبت شد تا مدارس دخترانه و پسرانه در یک زمان تعطیل نشوند و با این کار 70 درصد مشکل رفع خواهد شد.
وی در پاسخ به این پرسش که  خبر رده رشوه 200 هزار تومانی توسط نیروی انتظامی صحت دارد؟ افزود: بله، از نیروهای مبارزه با مواد مخدر بوده است.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا قاچاق کالا در بافق هست یا خیر؟ گفت: بله، مدتی بصورت خانگی در سطح شهر وجود داشت. ما با درآمد مردم هیچ مخالفتی نداریم؛ ولی اگر این درآمد باعث شود تا یک قشری ضرر کنند عدالت نیست و اگر بصورت قاچاق وارد شود و عرضه شود یکی از وظایف نیروی انتظامی برخورد با قاچاق کالا است که تا الآن دستگیری ها و توقیف هایی داشته ایم.
وی در پاسخ به این پرسش که مغاز هایی در سطح شهر وجود  دارد که به فروش قلیان و مواد جانبی آن مثل زغال، تنباکو و... غیره می پردازند آیا منع قانونی ندارد؟ تصریح کرد: متأسفانه هیچ منع قانونی ندارد و اگر ابلاغی به ما بشود حتماً برخورد می کنیم. 
وی در پاسخ به این پرسش که در مورد ماهواره و استفاده آن در شهر چه تدابیری دارید؟ عنوان کرد: خیلی از جاها بوده که خودمان جمع آوری کردیم و نیاز به شاکی خصوص ندارد. با هماهنگی مقامات قضایی آن ها را جمع اوری کردیم و کسانی که به عنوان نصاب هستند دستگیر نموده ایم. از تعداد زیادی از نصاب ها قطعات و تجهیزات کشف شد و الآن در اختیار مقامت قضایی هستند. جمع آوری برعهده ما است؛ ولی برخورد های بعدی آن در حیطه مقامات قضایی است. در جمع آوری ماهواره نسبت به سال قبل 251 درصد افزایش داشته ایم؛ در این زمینه باید فرهنگ سازی کنیم. 
سرهنگ بیگلری در پایان پل ارتباطی مردم با نیروی انتظامی  را سامانه 197 اعلام نمود که همشهریان می توانند انتقادات و پیشنهادات خود را به سامانه ارسال کنند و ما در اسرع وقت پاسخ گو هستیم.