شناسه : 22550555


زنان قبل و بعد از ازدواج از همسران خود انتظاراتی دارندکه تحقق یافتن یا نیافتن آن‌ها می‌تواند به شدت در انتخاب مرد زندگی‌شان و یا حتی طلاق..........

زنان قبل و بعد از ازدواج از همسران خود انتظاراتی دارندکه تحقق یافتن یا نیافتن آن‌ها می‌تواند به شدت در انتخاب مرد زندگی‌شان و یا حتی طلاق و جدایی از همسر موثر باشد.زنان جوان معمولاً دیدی بیش از حد اغراق شده نسبت به ازدواج دارند و مرد رویاهای آن‌ها باید خصوصیات منحصربفردی داشته باشد.
البته عده زیادی از دختران هم دارای دید منطقی در خصوص مسائل ازدواج بوده و خواسته‌ها و انتظارات غیر عادی ندارند.پس از ازدواج هر زنی از همسرش خواسته هایی دارد که تحقق آنها از سوی مرد می‌تواند
به داشتن یک زندگی سعادتمندانه، پرورش فرزندان موفق و حفظ بقای خانواده بیانجامد.
در ادامه مهم‌ترین خواسته‌های عاطفی خانم‌ها معرفی شده است.
بررسی نیازهای عاطفی خانم‌ها
شوهر باید عاشق همسر خود باشد. قانونی طلایی و تاثیرگذار در هر زندگی خانوادگی وجود داردد و آن این است که خوشبختی در خانواده در گرو عشق بین زن و شوهر است.هرچقدر هم که مشکلات زندگی، کار، گرفتاری‌های روزمره و حتی اختلاف سلیقه وجود داشته باشد،مرد همچنان باید عاشق همسر خود باشد و عشق خود را به او ابزار کند. این کار می‌تواند از طریق ادای کلماتی چون تشکر و سپاسگزاری،خرید هدیه و غافلگیر کردن همسر با یک شاخه گل یا حتی کمک در انجام کارهای خانه صورت گیرد؛به این ترتیب زن امید و انگیزه فراوانی پیدا می‌کند و سلامت جسمی و نیز روحی او حفظ می‌شود.
نیازهای عاطفی خانم‌ها کدامند؟
اگر عاشق همسر خود نیستید، نمی‌توانید به دروغ خود را عاشق معرفی کنید.
بسیاری از زندگی‌های مشترک به دلیل دروغ‌هایی که بین زوجین در امور احساسی رد و بدل می‌شود، به بن‌بست و نابودی می‌رسد.برای داشتن یک زندگی مشترک موفق، باید عاشق همسرتان بوده و شریک او در سختی‌ها و خوشی‌های زندگی باشید.به پیشرفت همسرتان کمک کنید و هرگز او را با هیچکس مقایسه نکنید و برایتان همیشه او در قله اوج قرار داشته باشد و انتخاب قلبی شما همیشه او باشد.
آگاهی از نیازهای عاطفی خانم‌ها
هر فردی همزمان با بالا رفتن سن دارای ویژگی‌ها و عادات روحی خاص خود می‌شود.هرچه فرد دیرتر ازدواج کند نهادینه شدن احساسات و اعتقادات در وی بیشتر رخ می‌دهد و به همین دلیل تغییر دادن او مشکل‌تر می‌شود.برخی از زنان عادت‌های همسر خود را نمی‌پسندند و می‌خواهند او تغییر کند. مردی که به دلیل عشق و علاقه‌ای که به همسرش داردمطابق خواسته‌های معقول او خود را عوض کند
و یا حتی اگر نتواند تلاش خود را تا حد امکان انجام دهد، مردی رویایی و بی نظیر برای همسرش محسوب می‌شود.انجام کارهای خانه و مراقبت از فرزندان تنها وظیفه زنان نیست. زندگی خانوادگی بر پایه همکاری و مشارکت زن و مرد برای انجام فعالیت‌های مشترک،چون کار و کسب درآمد، مراقبت از فرزندان و رسیدن به موفقیت است.
زنان از همسران خود انتظار دارند در کارهای خانه، رسیدگی به فرزندان، خرید، آشپزی،شستشوی لباس و اتوکشی و مرتب کردن آنها، نظافت منزل، رساندن ماشین به تعمیرگاه و کارواش و مواردی از این دست به آن‌ها کمک کنند.
نیازهای عاطفی خانم‌ها که باید با آنها آشنا باشید
مردانی که به همسران خود کمک نمی‌کنند فشار زیادی بر آن‌ها وارد می‌کنند و به تدریج زن دچار افسردگی،ابتلا به مشکلات جسمی، ناامیدی و بی‌انگیزگی می‌شود و این امر می‌تواند تهدیدی جدی برای زندگی خانوادگی به حساب بیاید.
در یک زندگی خانوادگی سعادتمندانه زن و شوهر باید تقسیم وظایف و به همدیگر کمک کنند.
مردانی که به همسران خود اهمیت می‌دهند و آن‌ها را شایسته و سزاوار بهترین‌ها می‌دانند،
مردانی هستند که کمک به همسر را بالاتر از رسیدگی به سرگرمی‌هایی مثل تماشای مسابقات ورزشی می‌دانند، اشتباهات همسرشان را می‌بخشند و هرگز او را متهم نمی‌کنند.آقایانی که به حرف همسرشان در کمال بیطرفی گوش فرا می‌دهند
و به او راه حل‌های مفید پیشنهاد می‌کنند، در واقع مشکلات همسرشان برای آنان مهم است.
مردانی که معلم هستند و آموخته‌های باارزش خود را در طول سال‌ها به همسرشان یاد می‌دهندتا او نیز در مسیر زندگی موفق شود، می‌توانند از داشتن زندگی خانوادگی موفق لذت ببرند.
باشگاه خبرنگاران جوان