نمایش خبر نمایش خبر

نگاهی به رویدادهای بافق در سال 93 (اجتماعی - بخش هفدهم)


محمد حسین تشکری|
رویدادهای سال پیش را پی می گیریم با حضور وزیر رفاه، تعاون و کار امور و اجتماعی در بافق؛ وزیر که پس از اعتراض اولیه کارگران شرکت سنگ آهن درباره خصوصی سازی این شرکت حاضر نشده بود به بافق بیاید؛ بلاخره شامگاهان چهارشنبه، بیست و دوم مردادماه، به بافق آمد و کلنگ ساخت درمانگاه تامین اجتماعی را بر زمین زد و سپس بازدیدی از شرکت سنگ آهن داشت و در آخر، در هتل مجلل نیکان آسود و صبحگاهان عزم شهر اردکان کرد. 
حفظ حرمت کارگران در دولت تدبیر و امید
" دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر شبانه به بافق و در کارگروه مطالبات مردمی گفت: تمام تلاش خود را کردیم تا یک گام به سمت اتفاقاتی که در سال 90 برای مردم بافق روی داد پیش نرود؛ اگر 339 روز هم اعتصاب نموده بودید حرمت کارگر حفظ می کردیم. آنچه امکانات وزارتخانه باشد سامان می دهیم، باید با هم به آرامی صحبت کنیم و خیر جمعی ببریم. حداقل در شعار حامی مردم هستیم. " 
 ولی بگذریم از این که بعد حرمت کارگر شکسته شد و نباید اتفاقاتی می افتاد که متاسفانه روی داد. 
اگر در چارچوب و سیاست‌های دولت نباشند تغییر خواهند کرد
به گزارش خبرنگار هفته‌نامه افق‌کویر، دکتر محمدعلی طالبی معاون سیاسی امنیتی استانداری یزد گفت:   تغییر و تحولات که در شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران اتفاق افتاده است، یک مسئله‌ی داخلی هست و قرار نیست بنده یا سایر مسئولین استان دخالتی در این قضیه داشته باشیم. منتهی همان طور که استاندار در جمع کارگران تأکید کرد، قرار نیست با هیچ شخصی به خاطر مسائل کارگری که در سنگ‌آهن اتفاق افتاده برخوردی صورت گیرد و اگر چنین چیزی بر ما محرز شود در این رابطه رسیدگی خواهیم کرد و نتیجه آن را به اطلاع عموم برسانیم.
باید به شرکت سنگ‌آهن شوکی وارد می‌شد!
در حاشیه دیدار وزیر از شرکت سنگ آهن، خبرنگار ما هم با مدیرعامل شرکت سنگ آهن گفتگویی انجام داد که بخش هایی از آن را می خوانید" 
محمد جواد عسکری در مورد تأمین بودجه طرح های صنعتی شرکت سنگ آهن مرکزی  گفت: تمام طرح ها بودجه دارد. 80 میلیارد تومان برای تأمین آب از منطقه حسن آباد بودجه در نظر گرفته شده و تمام طرح بودجه دارد. شرکت با توجه به بحث های فروش صادرات آن با مشکل روبرو شده است؛ اما لطمه ای به تأمین مالی این طرح ها نخواهد زد.
عسکری در مورد این که آیا تغییر و تحول روی داده در شرکت سنگ آهن و با توجه به این که عنوان شده است بحث داخلی می باشد باعث ایجاد حساسیت نمی شود گفت: خیر، به خاطر توسعه شرکت باید شوکی به آن وارد می‌شود، حالت یکنواخت گرفته بود.
در این شماره می خوانید: به ازای تاسیس درمانگاه چه چیزی را از ما گرفتند، تجلیل شهرداری از خبرنگاران بافق، در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم، وزیری آمد و کلنگی بر زمین خورد و معدنی رفت، ادارات بافق تک تک رصد می شوند، در راستای فرستادن سنگ به ذوب آهن اصفهان پلی کلینیک بافق را کلنگ زدیم، سنگ آهن مرکزی ایران را توسعه می دهیم، میدان خان مورد بی توجهی قرار گرفت، شرکت تعاونی «توسعه بافق» باید بتواند مبلغ موردنیاز جهت سهام شرکت سنگ آهن جذب نماید، نونهالان هندبالیست خوش درخشیدند و غیره...