نمایش خبر نمایش خبر

نوشابه انرژی زای «Red Bull» مجوز بهداشتی و شرعی ندارد

نوشابه انرژی زای «Red Bull» مجوز بهداشتی و شرعی ندارد


مدیرکل بازرسی و نظارت بر عملکرد و رئیس مرکز تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو:

فارس|  بهروز جنت در پاسخ به این سوال که آیا در برخی فروشگاه‌های سطح شهر فراورده نوشیدنی رد بول  حاوی اسپرم گاو بفروش می‌رسد، این فرآورده را قاچاق دانست و گفت: سازمان غذا و دارو به هیچ وجه برای این محصول و دیگر محصولاتی که از نظر بهداشتی و شرعی شبهه ناک هستند مجوزی صادر نکرده و نخواهد نمود.
وی افزود: فراورده‌ای مجوز ورود به کشور را خواهد یافت که از بررسی سازمان و آزمایشهای دقیق، علمی و موشکافانه آن سربلند بیرون بیاید و با موازین شرعی و بهداشتی مغایرتی نداشته باشند.
مدیر کل بازرسی و نظارت بر عملکرد سازمان غذا و دارو در بخش دیگری از سخنانش،  واردات تمامی فراورده‌های غذایی  موجود در کشور را منوط به کسب مجوز از سازمان غذا و دارو دانست و با پذیرفتن وجود برخی محصولات قاچاق در سطح عرضه عنوان کرد: با توجه به مسئولیت محوله از سوی قانون  نظارت بر کالاهای سلامت محور بر عهده سازمان غذا و دارو می باشد و سازمان نیز در تعاملات فرا بخشی که با ارگان‌های دیگر دارد به  مسئله مبارزه با محصولات قاچاق اهتمام جدی می‌ورزد.
وی همچنین  با اشاره به مرزهای گسترده کشورمان با کشورهایی که عموما دارای اعوجاجات امنیتی و سیاسی هستند خواستار استفاده از راهکاری اساسی تری نسبت به آنچه تا کنون وجود داشته است برای کنترل ورود فراورده های غیر مجاز سلامت شد.
این مقام مسئول  ادامه داد: با توجه به آنکه کنترل مرزها به عهده وزارت بهداشت نیست از دستگاه‌های خدوم اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی می‌خواهیم  ما را در مبارزه بیش از بیش با این پدیده شوم که علاوه بر اقتصاد کشور، در تهدیدی به مراتب بالاتر سلامت هموطنانمان را نشانه گرفته است یاری دهند تا بدین وسیله و با کمک یکدیگر بتوانیم  از واردات محصولات قاچاق و تقلبی به کشور ممانعت به عمل آید.
جنت در خاتمه با یادآوری اینکه بر تمام کالای سلامت محور نظارت وجود دارد و بهداشت محیط و نیروی محترم انتظامی در چارچوب وظایف خود حتما و مانند همیشه به وجود محصولات تقلبی و قاچاق در سطح عرضه خواهند پرداخت به مردم توصیه کرد: صرفا از محصولاتی که آرم سازمان غذا و دارو بر انها درج گردیده است استفاده کنند.