نمایش خبر نمایش خبر

نمایش رزمی شب عملیات به مناسبت هفته دفاع مقدس در بافق

نمایش رزمی شب عملیات به مناسبت هفته دفاع مقدس در بافقبه گزارش هفته نامه افق کویر، سرهنگ رضا جمالی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه در محل سپاه بافق برگزار شد به تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس در شهرستان بافق پرداخت.
وی با اشاره به گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان بافق گفت: برنامه های مختلف و متنوعی پیش بینی شده بیش از حدود 50 برنامه کوچک و بزرگ در سطح شهرستان اعم از خود شهرستان بافق و روستاهای اطراف برنامه ریزی شده که به امید خدا و به حول قوه الهی و با همکاری همه ادارات و ارگانها و شرکت ها و پایگاههای مقاومت بسیج آن ها در این هفته برگزار خواهد شد.
این برنامه ها عبارتند از:
در آستانه هفته دفاع مقدس روز دوشنبه 30/06/94 همراه با جمعی از بسیجیان و مسئولین شهرستان دیدار با امام جمعه محترم شهرستان را داریم و از رهنمودهای ایشان بهره می گیریم. روز سه شنبه 31/06/94 اولین روز هفته دفاع مقدس که تحت عنوان روز نیروهای مسلح، سلحشوری، پایمردی نامگذاری شده رژه نیروهای مسلح، نیروهای نظامی انتظامی و بسیجیان شهرستان را داریم که در شهرستان برگزار می شود و ایستگاههای صلواتی را داریم که توسط پایگاههای مختلف در اولین روز از هفته دفاع مقدس ان شاا... در سطح پایگاهها برگزار خواهد شد.
-روز چهارشنبه 01/07/ 94 که روز روحانیت علم و دانش پژوهش سربازان نامگذاری شده صبحگاه مشترک بسیج دانش آموزی را در یکی از مدارس شهرستان توسط حوزه دانش آموزی داریم که برگزار خواهد شد.
-پنج شنبه 02/07/94 تحت عنوان روز شهیدان،جانبازان،صلابت و فخرآفرینی نامگذاری شده که یکی از برنامه های این روز گلباران و عطرافشانی قبور مطهر شهدا است که با حضور بر مزار شهدای شهرستان بافق و گلباران و عطر افشانی آن را ادای احترام خواهیم کرد به روح بلند و ایثارگری این شهیدان بزرگوار و شبی با خاطره داریم توسط حوزه مقاومت حضرت رسول که در صحن مقدس امامزاده عبدا... برگزار خواهد شد.
- روز جمعه 03/07/94 معنویت زنان، خانواده و سلامت نامگذاری شده و در این روز یک برنامه سراسری داریم که ان شاا... با همکاری همه ادارات و ارگانها و پایگاههای مقاومت برگزار خواهیم کرد و آن برنامه همایش پیاده روی خانوادگی است که صبح روز جمعه برگزارخواهد شد که پیش بینی که برای این برنامه شده است شروع این برنامه از میدان امامزاده عبدا.. تاپارک تفریحی آبشار این برنامه را خواهیم داشت که از همه مردم عزیز و بزگوارمان، بسیجیان و مسئولان دعوت می کنم که بصورت خانوادگی در این همایش پیاده روی شرکت داشته باشند.
- شنبه 04/07/94 دفاع همه جانبه جوانان،پشتیبانی مردمی و اصناف نامگذاری شده که نمایشگاه کتاب هفته دفاع مقدس کلید خواهد خورد و به مدت 3روز برگزار می شود و نواختن زنگ ایثار و شهادت را داریم که در هنرستان شهید باهنر وتوسط حوزه مقاومت دانش آموزی برگزار خواهد شد.
- یکشنبه 05/07/94تحت عنوان ولایتمداری رزمندگان جهادگران آزادگان و پیشکسوتان در این روز نشست انس و مودت رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس است .گردهمایی بسیجیان کارخانجات، پایگاههای حضرت سید الشهدا را هم داریم که توسط پایگاه و در محال پایگاه برگزار خواهد شد.
- دوشنبه 06/07/94 روز وحدت ملی بصیرت دشمن شناسی و بیداری اسلامی و استکبار ستیزی را داریم که در این روز یادواره شهدای زن را داریم که توسط حوزه فاطمه الزهرا (س) در مکان سالن طرح صالحین که این حوزه برگزار خواهد شد با حضور خواهران بسیجی همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر را داریم که توسط حوزه حضرت روس برگزار خواهد شد .
- سه شنبه 07/07/94 که آخرین روز هفته دفاع مقدس است تحت عنوان فرماندهی عزتمداری  حماسه آفرینان نامگذاری شده در این روز ما یادواره شهدای کارگری را داریم که توسط حوزه بسیج کارگری بافق توسط حوزه کارگری در محل شرکت ذوب و روی این افتتاح صورت خواهد گرفت .
سرهنگ جمالی سایر برنامه های دیگر را بصورت عنوانی و خلاصه چنین بیان کرد: برگزاری یادواره شهدای فصل در ایام هفته دفاع مقدس را داریم، برنامه سخنرانی به مناسبت شب عید غدیر در آستان مقدس امامزاده عبدا... برگزار خواهد شد، یادواره شهدای کریمه اهل بیت توسط حوزه حضرت در مسجد امام حسن مجتبی برگزار خواهد شد مسابقات مختلف ورزشی محلی توسط حوزه و پایگاههای مختلف برگزار می شود، برپایی پایگاه فرهنگی را داریم توسط فرهنگی اجتماعی ناحیه مقاومت بسیج در محل صحن مقدس امامزاده عبدا... برگزار خواهد شد دیدار و سرکشی و تجلیل از خانواده معظم شهدا را داریم که در طول این هفته برگزار خواهد شد، دیدار از رزمندگان، آزادگان و جانبازان را در طول این هفته خواهیم داشت با همکاری و همراهی مسئولین محترم و امام جمعه محترم، چند ویژه نامه تحت عنوان هفته دفاع مقدس یا دستاوردهای هفته دفاع مقدس را خواهیم داشت، نصب پارچه و بنر و پوستر در سطح شهرستان توسط پایگاههای مختلف شهری اداری و کارگری خواهیم داشت، در گرامیداشت هفته دفاع مقدس برپایی نمایشگاه عکس را داریم عکس هفته دفاع مقدس در بعضی از مدارس برگزار خواهیم کرد، یکی از برنامه های جذاب و خوبی که در حال تمرین هستیم و بمدت 3 شب در شروع هفته دفاع مقدس خواهیم داشت برنامه ای تحت عنوان نمایش رزمی شب عملیات یکی از گروه های هنری نمایشی این برنامه را تقبل کرده است که بازخوانی یکی از عملیات هایی است که رزمندگان اسلام در طول 8سال دفاع مقدس آن را انجام داده اند که این گروه هنری مختصری از آن عملیات را به تصویر کشیده که از یکشنبه شب بمدت 3 شب در محل منطقه غدیر ناحیه مقاومت بسیج روبروی بیمارستان برگزار می شود. بدینوسیله از مردم و بزرگواران می خواهم که برای تماشای این نمایش رزمی تشریف بیاورند که بعد از نماز مغرب و عشاء است و ما منتظر قدوم همه عزیزان و بزرگواران هستیم.