نمایش خبر نمایش خبر

نقش مهم رسانه‌ها در نهادینه کردن فرهنگ پدافند غيرعامل در جامعه

مديركل امنيتي و انتظامي استانداري يزد تأكيد كرد:

مديركل امنيتی و انتظامی استانداری يزد گفت: مطبوعات و رسانه‌ها در نهادينه کردن فرهنگ پدافند غيرعامل در جامعه نقش مهم و مؤثری دارند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری يزد، روز شنبه 9 آبان ماه نشست خبری مديركل امنيتی و انتظامی استانداری با حضور خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان برگزار شد.
«احمد ترحمی» در اين نشست خبری ضمن گراميداشت هفته پدافند غيرعامل اظهار داشت: پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود كه با اجرای آن می‌توانیم بدون كمترين خسارت به مراكز حياتی، حساس و مهم كشور شاهد كمترين آسيب به مردم جامعه باشيم.
وي ادامه داد: در پدافند غيرعامل زیرساخت‌ها و تأسيسات كشور را به‌گونه‌ای مقاوم‌سازی می‌کنیم كه در مقابل تهديدات دشمن امن باشند.
ترحمی افزود: بايد در جهت آمادگی افكار عمومی فرهنگ‌سازی کنیم تا مردم احساس امنيت کنند و آگاه باشند كه تمام امكانات نظام و دولت در راستای حفظ جان جامعه فعال‌شده است.
مديركل امنيتی و انتظامی استانداری یزد خاطرنشان كرد: حفظ جان مردم اولويت اول امنيت ملی است و تمام تلاش دولتمردان دولت تدبير و اميد حفظ جان و تأمين امنيت و آرامش مردم است.
وی با اشاره به اينكه پس از به نتيجه رسيدن توافق هسته‌ای در دولت تدبير و اميد و تائید برجام توسط مقام معظم رهبری با رعایت الزاماتی که فرمودند، روحیه‌ای از اميد، نشاط و شادابی در بين جامعه حاكم شده است گفت: وظيفه مسئولان است كه از اين فضاي به وجود آمده حفاظت کنیم و از اين فرصت فراهم‌شده در جهت تقويت پایه‌های نظام جمهوری اسلامی ايران و حفظ امنيت ملي گام برداريم.
برگزاری 11 هزار ساعت دوره عمومی در حوزه پدافند غیرعامل
ترحمی به برنامه‌های انجام‌شده در یک سال گذشته توسط ستاد پدافند غيرعامل استان اشاره كرد و اظهار داشت: برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های تخصصی، برگزاری 11 هزار نفر ساعت دوره عمومی، آموزش هزار نفر در دوره مختلف و آموزش 170 نفر از مديران بخشی از برنامه‌های اصلی در سال گذشته بوده است.
مديركل امنيتی و انتظامی استانداری یزد ادامه داد: برگزاری 12 رزمايش باهدف اطلاع‌رسانی، اجرای مصوبات ابلاغی و سنجش آمادگی ادارات استان، برگزاری 2 همايش در جهت فرهنگ‌سازی و بازديد از مراكز حساس، مهم و حياتی استان از ديگر برنامه‌ها در یک سال گذشته بوده است.
وي در ادامه بابیان اينكه از 4 الي 10 آبان ماه به‌عنوان هفته پدافند غيرعامل نام‌گذاری شده است به برنامه‌های اجراشده در اين هفته با شعار پدافند غيرعامل، مصون‌سازی كشور با همدلی و هم‌زبانی ملت و دولت اشاره كرد.
ترحمي افزود: برگزاري 2 رزمايش، تهيه و پخش كليپ آموزشی در رسانه ملی مركز استان، تست ديزل ژنراتور در 20 اداره استان، برگزاری نمايشگاه عكس و پوستر در استانداری و 10 دستگاه اجرايی استان و مشارکت در تولید 10 برنامه راديويی از جمله فعالیت‌های انجام‌شده در اين هفته بوده است.
مديركل امنيتی و انتظامی استانداری یزد بابیان اينكه مردم و رسانه‌ها در پيشبرد اهداف ستاد پدافند غيرعامل در استان نقش انكارناپذيری دارند بر تعامل بيشتر با اهالی رسانه استان در راستای اطلاع‌رسانی شفاف اصحاب رسانه و آگاه نمودن مردم تأكيد کرد.
وي تصريح كرد: مسئولان ارشد استان به تعامل با رسانه‌های استان اعتقاد دارند و در بحث فرهنگ‌سازی در حوزه پدافند غيرعامل بايد نقش رسانه‌ها پررنگ‌ترین از پیش باشد.
ترحمي در پايان سخنان خود اظهار اميدواری كرد: با نهادينه شدن فرهنگ پدافند غيرعامل در بين مردم بتوانيم در سال‌های آينده پیشرفت‌های بيشتری در اين حوزه داشته باشيم.
گفتنی است در ادامه این نشست مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری یزد به سوال خبرنگاران حاضر در جلسه پاسخ گفت.