نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نقد توسط رسانه ها و صاحبان قلم موجب شکوفایی اندیشه است

داوود پاک طینت مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد:

به گزارش خبرنگار هفته نامه افق کویر، سی دیماه نشست کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد دهه فجر شهرستان بافق با حضور «داود پاك طينت» مدیر کل روابط عمومی استانداری یزد، فرماندار بافق، معاون فرماندار و جمعی از مسئولان ادارات شهرستان در محل فرمانداری بافق برگزار گردید.
در ابتدا مهدی خاوری فرماندار بافق در این نشست كه با محوریت وظایف روابط عمومی ها برگزار شد،ضمن خوش آمد گویی به مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد گفت: وظیفه ذاتی روابط عمومی ها هست تا مشکلات را به صورت خصوصی به مدیران انتقال دهند.
وی همچنین از  مسئولان روابط عمومی های ادارات شهرستان خواست تا برای هرچه بهتر برگزار شدن دهه فجر برنامه ریزی و ساماندهی های لازم  را انجام بدهند.
سپس پاک طینت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، گفت: اگر مسئول روابط عمومی یک سازمان یا دستگاه اجرایی خبر یک جلسه را به بیرون انتقال ندهد هیچ کس از محتوا و یا تشکیل چنین جلسه اي خبردار نخواهد شد. و به مانند این است که يك نمايش بر روی صحنه نمایش با چراغ خاموش اجرا شده باشد.  متقابلاً اگر خبر يك جلسه به بیرون انتقال يابد منجر به وجود آمدن جریان اخبار و اطلاعات و انتقال آن به افكارعمومی خواهد شد و مانند این است که یک نمايش روي يك صحنه نمایش روشن انجام شده و مخاطب بهره خود را برده است.
 وي ادامه داد: گام اول روابط عمومی ها تولید خبر است که باعث ایجاد حركت در افکار عمومی و همچنین حساس کردن آنها نسبت به موضوع خبر می شود.
مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد با اشاره به اینکه رسانه ها یکی از کارهایشان این است که تصاویر ذهنی از یک منطقه یا یک رویداد را در ذهن مخاطب ایجاد کنند، گفت:  مردم شما را از طریق رسانه هایی می شناسند که در آن می بینند، پس باید تصویر ذهنی مردم را نسبت به بافق عوض کنید.
مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد افزود: باید با رسانه تعامل داشته باشیم تا در صورت وجود یک نقص، آن را به جهت رفع نقص و دستگيري منتشر کنند نه به جهت مچ گیری یا تضعیف نهاد یا مدیر مرتبط.
پاك طينت نقد توسط رسانه ها و صاحبان قلم را موجب شکوفایی اندیشه دانست و افزود: کسانی که حرف منطقی برای گفتن دارند از اینکه دیگران حرف آنها را نقد کنند ابایی ندارند.
 پاک طینت با اشاره به مصوب شدن سند راهبردی روابط عمومی هاي استان در گذشته، بر تلاش مسئولان روابط عمومی ها جهت تحقق این امر تأکید نمود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن دهه مبارک فجر و تاكيد بر مردمی برگزار شدن برنامه هاي ايام ا... دهه فجر، اظهار داشت: یکی از نقاط عطف انقلاب اسلامی راهپیمایی عاشورا در سال 57 توسط هیأت های مذهبی بود و هم اکنون نیز بايد زمينه هاي حضور فعال این هیأت های مذهبی براي برگزاري جشن سالگرد پیروزی انقلاب را ايجاد نماييم.
در ادامه جلسه مسئولین روابط عمومی ادارات و نهادهای شهرستان به بیان نکات و پیشنهادهای خود جهت هرچه بهتر شدن عملکرد روابط عمومی ها پرداختند.
از حاشیه های این نشست همزمان بودن جلسه با اذان ظهر و تأخیر 50 دقیقه ای در برگزاری این نشست بود.