نمایش خبر نمایش خبر

نفرات برتر مسابقات دو و میدانی دانشگاه آزاد مشخص شدند

نفرات برتر مسابقات دو و میدانی دانشگاه آزاد مشخص شدندنفرات برتر مسابقات دو و میدانی دانشگاه آزاد اسلامی که به میزبانی بوشهر برگزار می‌شود، با برگزاری رقابت‌ها در ماده‌های مختلف مشخص شدند.
به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل ورزش‌های همگانی و قهرمانی دانشگاه آزاد اسلامی بعد از ظهر شنبه در حاشیه مسابقات ورزشی پسران دانشجو در بوشهر اظهار داشت: امکانات و فضاهای ورزشی خوبی را در دانشگاه آزاد واحد بوشهر شاهد هستیم که ظرفیت بسیار خوبی محسوب می‌شود.
محمدرضا پهلوان با اشاره به توسعه تجهیزات و امکانات ورزشی در واحدهای دانشگاه آزاد، اضافه کرد: هم‌اکنون در سطح واحدهای مختلف دانشگاه آزاد بیش از ۲۰۰ هزار نفر فعالیت ورزشی دارند که تلاش می‌شود با برنامه‌ریزی مناسب این تعداد به ۳۰۰ هزار نفر برسد.
وی با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته برای برگزاری مسابقات ورزشی در واحد بوشهر، ادامه داد: در سال‌های گذشته نیز شاهد برگزاری منظم و با برنامه مسابقات ورزشی در رشه‌های مختلف در این دانشگاه بوده‌ایم.
مدیرکل ورزش‌های همگانی و قهرمانی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت مناسب بوشهر برای میزبانی از این مسابقات، در آینده نیز شاهد برگزاری مسابقات در این واحد خواهیم بود.
وی با اشاره به وجود نیروهای توانمند و متخصص در واحدهای دانشگاه آزاد، بیان کرد: این امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی شرایط مناسبی را برای فعالیت‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی، هنری و ورزشی فراهم کرده است.
پهلوان افزود: رئیس دانشگاه آزاد به مقوله ورزش توجه ویژه‌ای دارد و این موضوع باعث شده تا شاهد بهبود فعالیت‌های ورزشی در سطح دانشگاه  باشیم.
آمادگی بوشهر برای میزبانی مسابقات مختلف
معاون دانشجویی و فرهنگی واحد بوشهر نیز با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه برنامه‌های ورزشی در دانشگاه، گفت: فعالیت‌های ورزشی در بهبود وضعیت علمی در بین دانشجویان نقش بسیار مهمی دارد و حمایت لازم از برنامه‌های ورزشی صورت خواهد گرفت.
داوود یحیایی افزود: در دانشگاه آزاد واحد بوشهر امکانات بسیار خوبی فراهم شده است که می‌توان به استادیوم ورزشی، زمین چمن، سالن‌های بدنسازی، فضای باز و طبیعی اشاره کرد.
وی با اشاره به آمادگی واحد بوشهر برای برگزاری مسابقات متعدد ورزشی در سطوح منطقه‌ای و استانی، بیان کرد: در سال‌های اخیر شاهد افزایش چشمگیر فعالیت‌های ورزشی در این دانشگاه هستیم.
توسعه ورزش دردانشگاه آزاد
رئیس انجمن دو و میدانی دانشگاه آزاد اسلامی نیز با تقدیر از میزبانی مطلوب بوشهر در برگزاری مسابقات، اظهار داشت: مدیریت کلان دانشگاه در سطح کشور بی‌رقیب و مثال زدنی است.
محمد سجادی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه‌های مختلف علمی، آموزشی و فرهنگی و ورزشی موفق بوده و شاهد کسب مقامات متعدد علمی کشوری و جهانی و حضور تیم‌های موفق و با کیفیت در سطح لیگ‌های بر‌تر کشور هستیم.
حضور ۴۰۰ ورزشکار در مسابقات
مدیر ورزشی واحد بوشهر نیز با اشاره به حضور بیش از ۴۰۰ ورزشکار به همراه ۱۰۰ سرپرست، مربی و همراه در این مسابقات، اظهار داشت: این مسابقات در دو رشته دو و میدانی و بدمینتون به مدت شش روز برگزار می‌شود.
روح‌الله ارشادی گفت: ۲۲ تیم در رشته دومیدانی و ۲۰ تیم در رشته بدمینتون در این مسابقات حضور دارند و داوران و ناظران کشوری در این مسابقات قضاوت می‌کنند.
وی اضافه کرد: مسابقات رشته دومیدانی در موادی همچون دوی امدادی، ۱۰۰ متر، ۱۵۰۰ متر، دوهای با مانع، پرتاب وزنه، دیسک و نیزه، پرش سه گام و ارتفاع برگزار می‌شود.
معرفی نفرات برتر
به گزارش  در ماده پرتاب نیزه، مهدی علیزاده از خراسان رضوی مقام اول را کسب کرد و محسن جمشیدی از فارس و مصطفی نیک‌خواه نیز از فارس دوم و سوم شدند.
در پرتاب وزنه، شاهین مهردلان از خراسان شمالی، سینا کلانتری از گیلان و محمد حردانی از خوزستان به مقام‌های اول تا سوم دست یافتند.
در ماده پرش ارتفاع نیز مبین دانش‌خواه از همدان، همایون طاهری محب از همدان و ارسلان صفدران از بوشهر به ترتیب حائز مقام‌های برتر شدند.
در ماده پرش طول این مسابقات محسن زینلی از هرمزگان به مقام نخست رسید و دیگر ورزشکار بوشهری نیز مقام دوم و عباس یاغی از یزد رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
در رشته پرش سه گام نیز جابر باقری از خراسان رضوی حائز رتبه اول شد و جواد عبیدی از بوشهر موفق به کسب مقام دوم شد و دیگر ورزشکار بوشهری مقام سوم را کسب کرد.
در ماده دو ۸۰۰ متر، رقابت بسیار نزدیک بود که در پایان ورزشکارانی از خراسان رضوی، زنجان و آذربایجان شرقی به ترتیب اول تا سوم شدند. مصطفی ابراهیمی، حسین گنج خانلو و امید نجف پور مقام‌های برتر را کسب کردند.
در دوی ۱۵۰۰ متر، مصطفی ابراهیمی از خراسان رضوی، رحیم دیبایی از آذربایجان شرقی و حسین گنج خانلو دیگر مقام آور زنجانی اول تا سوم شدند.
در ماده ۵ هزار متر نیز رحیم دیبایی از آذربایجان شرقی، جواد علیزاده از آذربایجان شرقی و علی اصغر صابری از خراسان شمالی مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.
در ماده دو ۱۰۰ متر، سهیل دهقانی دانشجوی ورزشکار هرمزگانی با ثبت رکورد ۱۰ ثانیه و ۷۸ صدم ثانیه به مقام نخست دست یافت و حمیدرضا نجفی از هرمزگان با زمان ۱۰ ثانیه و ۸۴ صدم ثانیه دوم و احمد تثی آبادی از خراسان رضوی با زمان ۱۱ ثانیه و هفت صدم ثانیه به مقام سوم دست یافتند.
در دوی ۴۰۰ متر، علی سالاری از هرمزگان اول شد و میلاد رمضانی ورزشکار آذربایجان شرقی به عنوان دوم دست یافت و مصطفی حسین پور از خراسان رضوی به مقام سوم رسید.
در ماده ۱۱۰ متر با مانع، میلاد سیار از کردستان، احمدرضا خنفری از خوزستان و محمد گودرزی دونده لرستانی اول تا سوم شدند.
در ماده ۴۰۰ متر با مانع، احمدرضا خنفری از خوزستان، میلاد رمضانی از آذربایجان شرقی و صنعان یاسینی از کردستان عناوین برتر را کسب کردند.