نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

میزان مهاجرت جوانان کوهبنانی در حال افزایش است

میزان مهاجرت جوانان کوهبنانی در حال افزایش است


فرماندار کوهبنان :

به گزارش  تسنیم، منصور متقی در جمع زنان روستای تاریخی و گردشگری رتک از توابع استان کرمان، اظهار کرد: بدون تردید زنان، به ویژه زنان جامعه ایران اسلامی، سرمایه اصلی جامعه و ستون بنیادین خانواده هستند.
فرماندار شهرستان کوهبنان با اعلام اینکه بانوان در سی و چهارسال گذشته در تمام عرصه‌ها به ویژه دوران دفاع مقدس حضوری فعال و چشمگیر داشته‌اند، تصریح کرد: انقلاب اسلامی زمینه مناسبی برای فعالیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بانوان در کشور فراهم کرده و به زنان جامعه ارزشی مضاعف داده است.
متقی با تاکید بر اینکه امروز دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب پس از ناامید شدن از همت والای زنان ایرانی در زمینه حجاب و عفاف، هجمه‌های فراوانی را وارد کرده‌اند گفت: باید زنان شاغل در اجتماع الگویی برای حجاب و عفاف سایر زنان باشند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر دولت با اختصاص وام‌های کم بهره و آسان تلاش دارد درآمد پایداری برای خانواده‌های روستایی فراهم کند، افزود:برای رفع مشکل اشتغال زنان بی‌سرپرست به ویژه در روستاها باید طرح‌های خوداشتغالی و مشاغل خانگی ایجاد شده و بانوان در کارگاه‌های قالی بافی،گلیم بافی و غیره به کسب درآمد بپردازند.
فرماندار شهرستان کوهبنان با تاکید بر اینکه دشمنان پس از شکست در جبهه‌های جنگ به‌دنبال گسترش جنگ فرهنگی هستند، تصریح کرد: کارهای فرهنگی باید همزمان با برنامه‌های عمرانی انجام گیرد،چرا که توسعه فرهنگی در میان زنان، سرعت پیشرفت جامعه را به شدت افزایش می‌دهد.
متقی با اشاره به اینکه بسیاری از جوانان روستاهای کوهبنان به سایر استان‌ها به ویژه یزد،کرج و تهران مهاجرت کرده‌اند، گفت: بسیاری از خانواده‌های آنها تنها شده و  مشکلات عدیده‌ای پیدا کرده‌اند.
فرماندار شهرستان کوهبنان خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی مدون سعی شده در پایان وقت اداری و تعطیلات پایان هفته به اتفاق مسئولان شهرستان در جمع روستائیان حضور پیدا کرده و نسبت به رفع مشکلات آنان اقدام کنیم.