نمایش خبر نمایش خبر

میخ فولاد کوبیده شد

میخ فولاد کوبیده شدمحمد حسین تشکری| به گزارش هفته نامه افق کویر، در حاشیه پنجمین نشست گزارش کارگروه مطالبات بافق خبرنگار ما، نظر برخی از شرکت کنندگان در نشست را جویا شد. علی اکبر قانعی عضو اسبق شورای اسلامی شهر بافق و جانشین اسبق فرماندهی سپاه پاسداران ناحیه بافق گفت: جلسه الحمدا.. خوب بود. حضور مسئولین در نشست چشمگیر بود؛ البته نوع پیشرفتها باتوجه به مسائلی که مطرح می شود بیشتر تخصصی است؛ ولی صحت و سقم آن را نمی دانیم چگونه است؛ ولی موضوعی که در آن بحث نشد در رابطه با نماینده کارگران بود. استاندار در تلویزیون مصاحبه ای انجام داده بود که در آن گفته شد نماینده کارگران در کارگروه قانونی نیست و باید از بین کارگران باشد. درباره این قضیه در این نشست بحث نشد. یکی دیگر از حضار درباره این نشست گفت: حضور مسئولین در این نشست نشان دهنده این است که پیگیر هستند. انشاءا... با پیگیری مردم و مسئولین به نتیجه دلخواه برسیم.
«احمد فتوحی»، در خصوص نشست یکشنبه شب گفت: مسئولین با حضور و گفته هایشان مردم را امیدوار کردند؛ ولی باید دید در آینده چه می شود.
«محمود دهقانزاده» معلم بازنشسته در این باره گفت: این نشست پربار و مثمر ثمر بود و مردم امیدوار شدند مخصوصاً در حوزه گندله سازی و فولاد که تأثیر بسزایی در پیشرفت بافق دارد و در آینده نزدیک باید به بهره برداری برسد؛ اگر صنعت و صنایع در بافق نباشد باید چند سال دیگر از بافق همه مهاجرت کنند.
اخوان به عنوان یک فرهنگی درباره این نشست گفت: نتیجه جلسه امیدوار کننده بود به خاطر اینکه صحبتهایی که شد مشخص کرد پیگیری هایی صورت گرفته و به نتیجه رسیده است و در آینده پیشرفت کارها مشخص خواهد شد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر در حاشیه این نشست گفت: در این نشست با قلبی روشن تر شرکت کردم، بیشتر مسئولین در این نشست حضور داشتند و امیدوار کننده بود. از این جهت که در طی یکسال گذشته و پیگیری هایی که صورت گرفت علناً اعلام نکرده بودند که بافق نیازمند فولاد است، بعضی مواقع گفته می شد بافق نیاز به فولاد ندارد؛ گاهی اوقات گفته می شد امکان آن وجود ندارد؛ ولی الحمدا... در مرحله ای قرار گرفتیم که چهار شرکت مهم در جلسه بازکردن پاکتهای مناقصه که در تهران برگزار شد قول دادند تا یک ماه دیگر انعقاد قرارداد داشته باشند و این کار انجام شود. 
وی در پاسخ به این پرسش که نکته قوت جلسه چه بود؟ افزود: علاوه بر اتحاد و وحدتی که بین مسئولین همیشه بوده؛ ولی در این جلسه با وجود حضور امام جمعه شهرستان، فرماندار و دیگر مسئولین حرکت یکپارچه ای بود که به فال نیک می گیریم.
وی در مورد خروجی جلسه گفت: در مورد گندله جلسه قبل 8 درصد پیشرفت داشتیم که در این جلسه گفته شد 46/18 درصد پیشرفت داشته و اصلاح خط کنسانتره 80 درصد پیشرفت داشت که 84 درصد اعلام شد در خصوص فولاد کسری 35/7 درصد اعلام شد که الآن 5/8 شده است. در خصوص فولاد ابویی هم گفته شد استاندار در این حوزه ورود پیدا کرده است.
وی افزود: لازم است همشهریان بدانند که فولاد ابویی و فولاد کسری همانند یکدیگر نیستند فولاد ابویی کوره بلند و فولاد کسری شمش است و هر دو فولاد مورد نیاز شهرستان است.
رییس شورای شهر در این باره گفت: فعلاً مراحل کار خوب است. فولاد در جلساتی که در پایتخت گرفته می شد فراز و نشیب داشت؛ اما صحبتهایی که هنگام باز کردن پاکتهای مناقصه فولاد گفته شد تقریباً همه پذیرفتند که بافق باید فولاد داشته باشد و میخ فولاد کوبیده شد.
محمدرضا صباغیان، نماینده کارگران شرکت سنگ آهن در کارگروه مطالبات مردمی گفت: حضور همه مسئولین در این نشست؛ یعنی همراهی و همکاری و اینکه خواسته ها یکی شده و از مسئولین بالا خواسته می شود.
وی افزود: اختلافات کنار گذاشته شده و برای صورت جلسه 1393/06/09یعنی اجرایی شدن صورتجلسه.
وی در پاسخ به این پرسش که در این نشست چه موضوعی بیشتر مورد توجه بود؟ تصریح کرد: اینکه برنده مناقصه فولاد مشخص شده؛ امیدوار کننده بود.