نمایش خبر نمایش خبر

ممانعت از تردد خودروهای سنگین در داخل شهر یزد

ممانعت از تردد خودروهای سنگین در داخل شهر یزدمحمدرضا شفیعی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: تردد خودروهای سنگین باعث وارد شدن لطمه به آسفالت به ویژه آسفالت‌های جدید می‌‌شود به همین دلیل برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به آسفالت خیابان‌ها و معابر، با هماهنگی پلیس راهور از تردد این خودروها در داخل شهر جلوگیری می‌شود.
وی همچنین با اشاره به مشکلات ایجاد شده برای برخی تقاطع‌های غیرهمسطح در یزد بیان کرد: میدان مهدیه هم‌اکنون با مشکلاتی مواجه است که با استفاده از نظر مشاوران و برگزاری چندین جلسه برای بررسی و رفع مشکلات این تقاطع، مشکلات آن برطرف می‌شود.
شفیعی خاطر نشان کرد: مشکلات این تقاطع مرحله به مرحله با ایجاد دوربرگردان‌ها در مسیرهای مشخص شده برطرف خواهد شد و امیدواریم با این اقدام به نحوی ترافیک این تقاطع شکسته شود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری یزد با اشاره به اینکه چند گزینه برای رفع مشکلات این تقاطع پیشنهاد شده است که از آن جمله می‌توان به بستن روی پل و تبدیل آن به چهارراه و چراغ‌دار کردن برای مدیریت تردد خودروها اشاره کرد، افزود: با اجرایی شدن این گزینه، میدان نیز حذف می‌شود و یک مسیر رفت و برگشت زیرگذر و یک چهارراه مانند قبل در مسیر ایجاد خواهد شد.
وی در مورد پارکینگ‌های درون‌محله‌ای نیز بیان کرد: محل‌های ایجاد پارکینگ جدید مشخص شده و با توجه به بودجه‌ای که امسال در نظر گرفته شده، پیمانکار اجرای پروژه‌ها نیز مشخص شده است.
شفیعی در مورد اتوبوس‌های BRT به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های حمل و نقل یزد نیز اظهار داشت: قرار بود خطوط BRT با مشارکت بانک شهر اجرایی شود اما از آنجا که یزد کلانشهر نبود، بر اساس آیین‌نامه‌های بانک، امکان مشارکت فراهم نشد و طرح در حال حاضر بلاتکلیف مانده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، یکی از مهم‌ترین حوزه‌های فعالیت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری یزد را نصب دوربین‌های ثبت سرعت دانست و یادآور شد: دوربین‌های ثبت سرعت در بسیاری از مسیرها و تقاطع‌ها و میادین یزد ثبت شده و قرار است به زودی 20 دوربین دیگر نیز در سطح شهر و هشت دوربین نیز در میادین و چهارراه‌ها نصب شود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری یزد با بیان اینکه این دوربین‌ها چند منظوره مورد استفاده قرار می‌گیرند، افزود: این دوربین‌ها تصادف‌های بسیاری را ثبت کرده‌اند که علل بسیاری از آنها، بی‌توجهی رانندگان به ساده‌ترین قوانین راهنمایی و رانندگی است.
وی با بیان اینکه این تصادفات می‌تواند تا حد زیادی اثرگذار باشد و مردم را از ارتکاب بسیاری از تخلفات باز دارد، ادامه داد: تصادفاتی که توسط دوربین‌ها ضبط شده، به صورت فیلم موبایل آماده‌سازی شده و به زودی در اختیار مردم قرار گرفت و امیدواریم از این رهگذر بتوانیم شاهد کاهش چشمگیر تصادفات و تخلفات حادثه‌ساز به ویژه برای موتورسواران در یزد باشیم.
شفیعی همچنین از هوشمندسازی چراغ بیش از 40 تقاطع در سطح شهر یزد خبر داد و بیان کرد: اکنون این اقدام در برخی تقاطع‌ها انجام شده و به تدریج چراغ راهنمایی همه تقاطع‌ها هوشمند خواهد شد.