نمایش خبر نمایش خبر

معلمی مورد ضرب و جرح قرار گرفت


به گزارش هفته نامه افق کویر، یکی از معلمان شهرستان بافق، شنبه هفته گذشته مورد ضرب و شتم اولیاء یک دانش آموز قرار گرفت. 
شنبه، هفته پیش مدرسه(...) شاهد اتفاق ناگواری بود. این رویداد گرچه در بافق سابقه دارد؛ اما این بار کتک خوردن معلم در حیاط مدرسه باعث موجی از نگرانی در جامعه فرهنگی بافق باشد.
هفته نامه افق کویر، در گفتگویی با "ب" معلم این مدرسه شرح ماوقع را جویا شد.
وی گفت: برادر و پدر یک دانش آموز ب ورود به مدرسه و مشاجره مرا به بار کتک گرفتند.
وی خواستار رسیدگی مسئولان به این وضع شد.
وی افزود: شکایتی به دادگستری بافق ارائه شده و اداره آموزش و پرورش بافق پیگیراین مسئله هست.  
 هفته نامه افق کویر در ادامه گفتگویی با علی اصغر رنجبر رییس اداره آموزش و پرورش در این باره انجام داد که وی گفت: روند کار را در حال پیگیری است.
وی در پاسخ به این پرسش که برای اینکه این موضوع تکرار نشود چه تدابیری اندیشیده شده است؟ افزود: باید در این زمینه فرهنگسازی صورت بگیرد، باید در جلسات انجمن اولیاء و مربیان مطرح شود، وعاظ در سخنرانی های خود این مسئله را مطرح کنند و راهکارهایی با مسئولین شهرستان داریم که ان شاء ا... پیگیری می شود به نحوی که این اتفاقات رخ ندهد.
وی در پاسخ به این پرسش که همانطور که برای یکی از معلمان این اتفاقات رخ داده است در سال جاری برخی از معلمان نیز دانش آموزان را تنبیه بدنی کردند یا با بدرفتاری با دانش آموزان پایه ابتدایی برخورد کردند چه برنامه ای برای اتفاقات این چنینی دارید؟ تصریح کرد: به مدیران گفته شده به همکاران خود که سر کلاس های درس حضور پیدا می کنند گوشزد کنند تا مشکلی پیش نیاید. بازهم اگر موردی استثناء مشاهده شد به مدیر و معاون مدرسه اطلاع داده شود و یا  با اداره آموزش و پرورش در میان بگذارند.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا برای معلمین کلاس آموزشی جهت نحوه رفتار با دانش آموزان وجود دارد یا خیر؟! عنوان کرد: بله، دوره آموزشی در این زمینه وجود دارد.