نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

معدن وقتی قرار است عرضه شود اول باید به خود مردم شهرستان تعلق گیرد

معدن وقتی قرار است عرضه شود اول باید به خود مردم شهرستان تعلق گیرد

به گزارش خبرنگار هفته نامه افق کویر، درپایان جلسه هم اندیشی خبرنگار این هفته نامه، گفتگویی با محمدصالح جوکار نماینده مجلس انجام داده است که توجه شما را به آن جلب می نمائیم.
افق‌کویر: پیگیری های جدید شما در خصوص خصوصی سازی سنگ‌آهن چیست؟
بهتر است بحث خصوصی سازی این طور مطرح نشود، طبق اصل 44 این کار انجام خواهد گرفت؛ ولی روش و آنچه به عنوان حقوق مردم می باشد باید در آن لحاظ گردد و واگذاری معدن طبق اصل 45 جزء انفال است و نمی توان به بخش خصوصی واگذار نمود همچنان در اختیار دولت باید باقی بماند فقط بهره برداری آن می تواند توسط بخش خصوصی انجام گیرد.
افق‌کویر: آیا با وجود ذخائر خدادادی که در شهرستان بافق وجود دارد این محرومیت حق مردم است؟
جاده و گاز به عنوان زیرساخت برای خدمات انجام شود از جمله سنگ‌آهن، اولین جایی که باید منافع را به آن رساند خود بافق هست. الان در مناطق نفت خیز 2 درصد از درآمد به مناطق همان جا داده می شود. درآمد معادن را می‌توان به خود مردم بافق داده شود و معدن وقتی قرار است عرضه شود اول باید به خود مردم آن شهرستان تعلق گیرد.
افق‌کویر: شما جزء کسانی بودند که توسط دولت انگلستان تحریم شده اید نظرتان چیست؟
از اینها باکی نداریم و هیاهوی سیاسی می باشد. به طور می خواهند نشان دهند که آنان برای ما مهم هستند و اهمیت دارند و یا این که مسؤلین کشور ما در آنجا حساب دارند و یا آقازاده های آنها در آنجا به گردش می پردازند.
با انگلستان کاری نداشته و ندارم و آقازاده ای هم ندارم. ثروتی هم ندارم در این خاک دنیا آمده ام. و یک عمر خدا قبول کند در خدمت انقلاب بوده ایم و آینده را هر چه خدا رقم زند قبول داریم و رضایت خداوند برای ما مهم می باشد. دولت های نیستند که بتوان به آنان اعتماد کرد. بالاترین جنایت بشری را در دوران گذشته علیه انقلاب و ملت ما انجام داده اند. بسیاری از مردم ما در سایه تحریم های ساختگی و قحطی ساختگی در همین کشور تلف شدند. اسرار آن اگر فاش شود انقلابی در ایران خواهد شد. انگلیس ها از این کشور مال ها را غارت برده اند و به مردم ظلم و جنایت کردند. و امروز از انقلاب و استقلال مردم عصبانی هستند و زیربار ظلم و ذلت آنان نخواهند رفت. مروج تروریست دولت انگلیس است.
راضیه بیگی