نمایش خبر نمایش خبر

مشتری مداری هدف اصلی نمایندگی بیمه ایران- شعبه علیزاده


روز 13 آذر در تقویم جمهوری اسلامی ایران، روز صنعت بیمه نامگذاری شده است.احساس امنیت، اصلی‌ترین و بنیادی‌ترین نیاز بشر است و از چنان درجه‌ای از اهمیت برخوردار است که می‌تواند دیگر نیازهای مادی و معنوی بشر را تحت تأثیر قرار دهد.تمام پژوهشگران بر این باورند که برای سالم بودن و سالم زیستن، نیازمند احساس امنیت هستیم. سلامت نه تنها به سالم بودن در بعد جسمانی که سلامت روان را نیز در بر می‌گیرد و بیمه یکی از مطمئن‌ترین روش‌های احساس امنیت در دنیای کنونی بشمار می‌رود.
در این شماره "محمدرضا علیزاده" که حدود 8 سال نمایندگی بیمه ایران در بافق را عهده دار است، زمان شروع فعالیت خود سومین نمایندگی بیمه ایران در بافق محسوب می شود و در حال حاضر 6 دفتر بیمه در شهرستان وجود دارد. وی در گفتگویی با هفته نامه افق کویر به پرسش های ما پاسخ داد. 
افق کویر :  آیا بیمه هر ساله چار چوب خاصی را دنبال می کند یا در این چار چوب تغییری نیز ایجاد می کند؟
 بله، بیمه ها چار چوب یکپارچه ای دارند که چندین سال ثابت مانده است.
افق کویر :  خسارت وارده به افراد چگونه پرداخت می شود؟
مربوط به شعبه خسارت می باشد؛ ضمناً تنها بیمه ای که بین 35 شرکت که در حال حاضر در کشور کار می کنند دولتی است، بیمه ایران می باشد و تنها بیمه ای که رسیدگی و پرداخت خسارت در خود بافق است، بیمه ایران است.
افق کویر :  علت ورشکستگی یک بیمه که مردم پول آن را پرداخت کرده اند چه می باشد؟ 
یکی از دلایل آن تخفیف های بی مورد و بدون هماهنگی با بیمه مرکزی است، چون تمام بیمه ها هم بیمه ایران که دولتی است و هم شرکت بیمه خصوصی زیر نظر بیمه مرکزی می باشند. شرکتهای خصوصی روی حساب اینکه مشتری آنها نسبت به بیمه ایران کمتر است مجبور هستند اعلام کنند که 15 تا 30% تخفیف مازاد می دهیم تا مشتری جذب کنند با این کار از یک سو پول کم دریافت می کنند از سوی دیگر باید دیه پرداخت کنند و خسارت بدهند. مزیت بیمه ایران نسبت به دیگر بیمه ها این است که دولتی می باشد و در چارچوب دولت و زیر نظر وزیر اقتصاد می باشد وکاملاً می توان به آن اعتماد کرد.
افق کویر :  مشتری های ثابت شما چه تعداد می باشند؟
تنها چیزی که این سری در کارهایمان بررسی کرده ایم مشتری، نمایندگی ما رو به رشد بوده است. با توجه به اینکه پس از ما 3 نمایندگی دیگر در شهرستان اضافه شده آمار نمایندگی ما رو به رشد است، حتی فروش بیمه زندگی که همان بیمه "مان" می باشد از لحاظ آماری در دو ماه گذشته در استان یزد، اول بوده ایم.
افق کویر: رمز موفقیت شما چه می باشد؟
بیشتر آن به روابط اجتماعی و مشتری مداری دفتر بیمه برمی گردد و دیگر اینکه ما تبلیغات واطلاع رسانی زیادی داریم، به قول انگلیس ها " 90% از درآمد را صرف تبلیغات کن."
افق کویر :  چگونه است که بعضی نمایندگی ها تبلیغ نمی کنند و می گویند هزینه تبلیغ را نگه می داریم و پس انداز می کنیم؟ 
در بلند مدت آنها ضرر می کنند. نمایندگی ما حداقل ماهیانه 3 میلیون تومان لوازم اضافه به مشتریان می دهد؛ می تواند اینکار را انجام ندهد، ولی با تبلیغات نتیجه آن را هم می گیرم؛ اگر انجام نمی دادم، اعتراف می کنم که مشتری کم می شد.
افق کویر :  در بافق از چه بیمه ای بیشتر استفاده می شود؟ 
خوشبختانه در بافق 90%مردم مشتری بیمه ایران هستند؛ یعنی هم خدمات دیده اند و زمانیکه قضیه ورشکستگی بیمه توسعه پیش آمد اعتماد مردم نسبت به بیمه ایران دوچندان شد. 
افق کویر :  پولی که شما دریافت می کنید از مشتری به حساب خودتان واریز می شود یا خیر؟
 
 مستقیم به حساب بیمه ایران در تهران می رود. 
همه پولی که از مردم می گیریم به حساب کل می رود. 
افق کویر :  اگر مشتری به تعهد خودش در خصوص پرداخت حق بیمه عمل نکند بیمه نامه او اعتباری دارد یا خیر؟
 بیمه نامه اش اعتبار دارد، ولی اگر خدایی نکرده تصادفی رخ بدهد و چک آن پاس نشده باشد خسارت به او تعلق نمی گیرد یا نسبت به آن درصدی که چک پاس نشده نسبت به همان درصد از دیه اش کم می کنند که مبلغش احتمال دارد خیلی سنگین تر از آن چک ها باشد.
افق کویر :  بعد از بیمه نامه شخص ثالث که اجباری هست کدام بیمه را بیشتر مردم خریداری می کنند؟
 بیمه حوادث را نیز این سری مجلس تصویب کرد که اجباری باشد. برای بیمه بدنه ماشین های گران قیمت نیز لایحه ای به مجلس داده اند که اگر مجلس تصویب کرد آن هم اجباری می شود، ولی فعلاً بیمه نامه شخص ثالث و حوادث اجباری می باشد.
افق کویر :  افرادی که سالهای قبل بیمه نامه دیگری به جز بیمه ایران خریداری کرده اند می توانند مجدداً به شما مراجعه کنند و از تخفیف برخوردار بشوند؟
 بله، با همان تخفیفاتی که در کارتشان دارند می توانند از همان شرکتهای خصوصی بیایند بیمه ایران و تخفیف سال قبل لحاظ و صادر می شود.
افق کویر :  منازلی که در بافق هستند بیمه آتش سوزی توسط شهرداری شده اند؟ 
با بیمه دانا، بیمه آتش سوزی شده اند؛ البته خیلی مبلغ آن پایین می باشد و دل نبندند که شهرداری منازلشان را بیمه کرده است. بیمه ایران تا پایان 15 آذر افرادی که می خواهند منازل و مغازه هایشان را بیمه کنند 30% تخفیف اضافه بیمه ایران بخاطر روز بیمه ایران برایشان در نظر گرفته است که حتماً مراجعه کنند و اینکار را انجام بدهند.
افق کویر : شهرداری منازل را چه مقدار بیمه کرده است؟
حدوداً 10 میلیون تومان ساختمان و 5 میلیون تومان لوازم منزل! مردم فکر می کنند که 15 میلیون را به آنها می دهند، ولی نوعی ماده 10 در آن اعمال می شود؛ مثلا شخصی که منزلش آتش می گیرد؛ اگر 50 میلیون تومان ضرر کرده شهرداری با بیمه دانا در حد 3 الی 4 میلیون تومان به آنها خسارت پرداخت می کند.
افق کویر : اگر مردم بخواهند منازلشان را بیمه کنند چه مقدار باید هزینه پرداخت کنند؟
مثلاً اگر 100 میلیون تومان بیمه آتش سوزی کنند با تخفیف 30% که شرکت گذاشته است، 21هزار تومان در سال و این دفعه این 100 میلیون تومان منزل ما 50 میلیون ساختمان و 50 میلیون لوازم است که طبق نظر کارشناس پرداخت می شود و ماده 10 برای آن اعمال نمی شود. در حال حاضر گاز کشی خانه ها در بافق صورت می گیرد؛ بعضی از شرکتها که گاز کشی می کنند می گویند منزلتان را بیمه می کنیم، بیمه آنها هم ناقص می باشد و آنها هم قراردادی دارند در حد 20 میلیون تومان که درآن ماده 10 اعمال می شود و آنها هم در حد خیلی کمی خسارت پرداخت کنند. روی هم رفته شهرداری و شرکت گاز خانه ای که 100 میلیون تومان خسارت دیده باشد را شاید کمتر از10میلیون تومان هزینه خسارت وارده را پرداخت کند.
افق کویر : لطفا ماده 10 را توضیح دهید؟ 
هر مالی که کمتر از ارزش واقعی بیمه شود در زمان بروز خسارت به همان نسبت خسارت کمتر پرداخت می گردد؛ مثلاً در صورتی كه مالي به كمتر از قيمت واقعی بيمه شده باشد بيمه گر به تناسب مبلغي كه بيمه كرده است با قيمت واقعي مال، مسئول خسارت خواهد بود؛ مثلاً شما منزلتان را 100 میلیون ارزش دارد و شما 20 میلیون تومان منزلتان را بیمه کرده اید همین تناسب را آنطرف فرمول می آورند و می گویند شما 100 میلیون خسارت دیده اید، چون یک پنجم ساختمان را بیمه کرده اید بیمه نیز از 100 میلیون تومان خسارتی که دیده اید یک پنجم آن را به شما می دهد. 
افق کویر : بیمه آتش سوزی تجاری با مسکونی فرقی ندارد؟ 
خیر، همان 21 هزار تومان می باشد.
افق کویر : چرا بعضی نمایندگان حق بیمه را نقد و بعضی اقساطی دریافت می کنند؟
 به خاطر اینکه باید هر روز تسویه کنیم، حالا هر کس توان مالی اش بیشتر باشد و به حسابش پول باشد می تواند کارت بکشد؛ بعضی همکارها اول کارشان هست و آن نقدینگی را ندارند و مجبور هستند از مشتری نقدی مبلغ بیمه را دریافت کنند؛ ضمناً بیمه بدنه ماشین را جدیداً بیمه ایران در حق مردم لطف کرده و تقریباً حق بیمه 50% شده؛ مثلا اگر در ماه گذشته بیمه بدنه را 500 هزار تومان محاسبه می شود؛ الآن می تواند با 250 هزار تومان اعمال کند؛ ان شاءا... مردم استقبال نمایند و بیمه دیگری که بر روی آن تأکید دارم بیمه زندگی "مان" هست که همان پس انداز است. پیشنهادی که دارم مردم هزینه هایی که در تولد فرزندشان می کنند 50% این هزینه را مثلا اگر قرار است ساندویچی بگیرند 50% از هزینه اش را کم کنند و این 50% را یک بیمه نامه پس انداز "مان" بگیرند برای فرزندی که برایش تولد گرفته اند. جشن تولد یک شب است هزینه ای شده و تمام می شود.
افق کویر :بعد از چند سال این بیمه نامه جواب می دهد؟
 این بیمه نامه قراردادی با سقف30 ساله است، ولی بعد از 2 سال فرد می تواند بیایید وام دریافت کند و سود 90% پولی که در این دو سال به اداره بیمه داده بصورت وام دریافت و ضمناً می تواند آن را یکجا در سال تسویه کند و صبح بگذارد و ظهر بگیرد، تقریباً پس از دو سال 90% پولی که مردم می دهند به صورت وام برمی گردد.
افق کویر : شرایط وام چگونه است؟
 طبق تعرفه بانکی می باشد، ولی بالاخره همه وام دارند. این وام بدون ضامن است. طرف می‌تواند از آن استفاده کند و بیمه نامه اش را دیگر باز خرید نکند و این بیمه نامه دیگر هم از لحاظ پوشش های بیمه ای بیماری سرطان و چهار عمل اصلی را دارد که نسبت به تناسب سالی که پرداخت می کنند آنها می توانند از سرطان یا خدای نکرده چهار عمل اصلی که شامل مغز، قلب، ستون فقرات وکلیه می باشد را استفاده کنند. در پایان از همشهریانی که به بنده حقیر اعتماد کرده و مشتری ما شده اند تشکر و ضمناً آماده دریافت هرگونه انتقاد و پیشنهاد می باشیم تا بتوانیم خدمات بهتری ارائه نمایم و نیز شعار اصلی ما این است که هیچکدام از مشتریان ما نباید ناراضی از دفتر خارج شوند خصوصاً در برخورد و گرفتن چک (اقساط بیمه نامه)