نمایش خبر نمایش خبر

مسئولین مربوطه باید پاسخگو باشند


به گزارش هفته نامه افق کویر، گزارشات متعددی به دفتر افق کویر شد، مبنی بر اینکه کوچه تازه تأسیس بلوار کشاورز، جنب درمانگاه سپاه با مشکل روبرو است. خبرنگار هفته نامه افق کویر برای پیگیری این مورد بازدیدی از این کوچه داشت. ابراهیمی یکی از ساکنان این کوچه گفت: در ابتدای کوچه از سمت بلوار کشاورز که وارد می شویم به علت پارک ماشین های سنگین این کوچه اصلاً دید ندارد. مسئولین مربوطه باید پاسخگو باشند ما از آن ها درخواست داشتیم تعیین تکلیف کنند که این کوچه راه در رو دارد، باید حداقل عرض آن 10 متر باشد الآن این کوچه 7 متر است. از زمانی که مسیر راه در رو باز شده تمام ساکنان منطقه پایین از این منطقه عبور می کنند.
ابراهیمی تصریح کرد: ما جرأت نداریم درب منزل خود را باز بگذاریم؛ اگر فرزندانمان از درب منزل خارج شوند به دلیل تردد زیاد ماشین و موتور احتمال تصادف در این کوچه بالا است.
وی افزود: جمعیت این محله خیلی زیاد است و دقیقه ای چندین ماشین و موتور از آن عبور می کند. ساعت 4 بعد از ظهر هم که می شود ماشین های سنگین مانند بنز، ماشین های سنگ آهن و غیره همه در ابتدای این بلوار گذاشته می شود. 
رحیمی یکی دیگر از ساکنان این کوچه گفت: به خاطر عبور و مرور زیاد برای گاز کشی اصلاً نمی توانند کار کنند. کارگر چندین بار آمد شروع به کار کند و مکان علمک گاز را حفاری کند ؛ ولی به دلیل عبور و مرور زیاد نتواست کارش را انجام دهد و رفت.
یکی دیگر از اهالی محله گفت: فرزندم هفته پیش در این محله تصادف کرده و چند روز پیش هم در این مکان تصادفی رخ داد که مصدوم الآن در بیمارستان بستری است؛ لااقل یک سرعت گیر مناسب برای آن درست کنند.
یکی دیگر از اهالی محله گفت: حدود 6 الی 7 ماه است که مسیر راه برای مردم باز شده، بدون یک تابلوی ورود ممنوع، چون در انتهای کوچه دید ندارد خیلی خطرناک است. مراجع زیادی به شهرداری داشته ایم و نامه های زیادی نوشته ایم.
رحیمی افزود: اصلاً جرأت ندارم که خودرو خود را از درب منزل بیرون بیاورم، حتماً باید یک نفر در وسط کوچه بایستد تا من بتوانم ماشین را از منزل بیرون بیاورم. خودروها و موتورسیکلت ها با سرعت زیاد از این کوچه عبور می کنند.
مرد 33 ساله دیگری گفت: متأسفانه در خیابان فرعی 26 نیز در هنگام ساختن خانه اهالی این خیابان بعضاً دیده شده که مصالح ساختمانی اعم از آجر و سیمان و ماسه را در خیابان ریخته و آن را زود جمع آوری نمی کنند و از شهردای محترم خواهشمندیم که به صاحبان املاک تذکر لازم را بدهند تا شاهد تصادفات در این خیابان نباشیم. 
وی افزود: در ابتدای کوچه گودال بزرگی است. ارگان یا سازمان مربوطه جهت پر نمودن آن اقدام کند؛ اگر شهرداری آن را خریداری کرده با توجه به اینکه در این منطقه هیچ گونه وسایل تفریحی برای کودکان وجود ندارد خواهشمندیم وسایل کودک در آن قرار دهند.
وی تصریح کرد: وسط بلوار کشاورز درختان گز وجود دارد و مکان مناسبی است تا شهرداری وسایل ورزشی در آن مکان برای جوانان بگذارند تا جوانان در شب از امکانات ورزشی استفاده کنند.
وی در پایان خواستار جمع آوری ماشین های سنگین که در ابتدای بلوار کشاورز پارک می شود، شد.