نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مسئولینی که باید صدای مردم بافق را بشنوند و مشکل را درک کنند آن را درک نکرده اند


به گزارش خبرنگار هفته نامه افق کویر؛ در روز سه شنبه 2 اردیبهشت ماه، جمعی از فعالین اجتماعی و جوانان شهرستان بافق در اعتراض به خصوصی‌سازی شرکت سنگ‌آهن در مسجد جامع شهرستان بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور محمدعباسی، سخنگوی شورای شهر گردهمایی تشکیل دادند.
فعالین اجتماعی ابتدا در خصوص مسائلی؛ مانند خصوصی‌سازی، تعرض به مرزهای جغرافیایی جاده، گاز و ...، سؤالات خود را بیان نمودند.
عباسی سخنگوی شورای شهر ضمن تقدیر و تشکر از مردم گفت: اگر در قضیه خصوصی سازی حق بافق داده شود تمام مشکلاتی که شما مردم بیان می کنید حل خواهد شد.
وی در پاسخ به سؤال تعرض به مرزهای جغرافیایی گفت: حدود 20 سال پیش بحث مرزها از سمت آریز بافق مورد تعرض قرار گرفته و چون وطن ناموس دیگر است در حال پیگیری کامل هستیم.
وی افزود: در حدود 3 سال هست که به این مسئله پی برده شده است و خوش‌بین هستیم که حق به حق‌دار خواهد رسید. مطمئن باشید تمام موارد پیگیری به نفع مردم بافق خواهد بود. در همین حین مردم به سخنگوی شورای شهر امیدواری دادند که در قبال پیگیری های شما و برگرداندن حقوق از دست رفته مسئولین را حمایت خواهند کرد.
عباسی در ادامه تصریح کرد: چند سوء ظن برای ما پیش آمده که مسؤلین مربوطه باید به آن توضیح کامل بدهند؛ در خصوص تعدادی افراد بومی که وجه خوبی در این قضایا داشتند و از لیست هیئت امناء مرکزی حذف شده و به جای آن، افراد دیگری جایگزین شده اند باید پاسخ بدهند. در لیست هیئت امناء فقط محمد جواد عسکری مدیرعامل شرکت حضور دارد در صورتی که نام چند نفر دیگر حذف شده است.
سخنگوی شورای شهر در پاسخ به این سؤال که چرا از بین فولادهای موجود فقط فولاد بافق بایدخصوصی‌سازی شود گفت: مجتمع های فولاد توانستند از قضیه بورس بیرون بروند؛ ولی سنگ‌آهن هنوز نتوانسته کاری انجام دهد، که این موضوع نیز در دست بررسی است. مسئولینی که باید صدای مردم بافق را بشنوند و مشکل را درک کنند آن را درک نکرده اند.
راضیه بیگی