نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مردی که با تلاش تیم احیاء بار دیگر به زندگی برگشت

مردی که با تلاش تیم احیاء بار دیگر به زندگی برگشت


مردی که با تلاش تیم احیاء بار دیگر به زندگی برگشت

به گزارش خبرنگار هفته نامه افق کویر، پنجشنبه هفته گذشته خبرنگار هفته نامه افق کویر به دنبال تماس روابط عمومی بیمارستان ولیعصر(عج) بافق پیرامون احیای سریع مردی که فاقد علائم حیاتی چون ضربان قلب، نبض و تنفس بود، برای تهیه گزارش به بیمارستان مراجعه نمود که فرد بیمار خود را اینگونه معرفی کرد: احمد میرشکار 58 ساله هستم و اهل شهرستان بافت کرمان می باشم.
همسر بیمار در مورد بیماری و نحوه انتقال همسرش به بیمارستان به خبرنگار افق کویر گفت:  چون جانباز شیمیایی هستند دچار گرفتگی سینه شدند. زمانی که جلوی بیمارستان رسیدیم گفتم تمام کرده شروع به دادزدن کردم و گفتم مُرد!! و قرار نیست که دیگر برگردد. بعد از نیم ساعت یک بنده خدایی آمد  و گفت: همسر شما برگشت و خوب شد. از پزشکان و پرستاران بیمارستان تشکر می کنم واقعاً زحمت کشیدند.
همسر بیمار اضافه کرد: بعد از بهبودی همسرم از پرسنل خواستم چون غریب هستم به خاطر تشکر از پرستاران و کادر درمانی این خبر را رسانه ای کنیم.
در ادامه تفکری پرستار CCU، در رابطه با وضعیت بیمار گفت: احمد میرشکار در هفتم بهمن ماه سالجاری ساعت13:20دقیقه با ایست قلبی، تنفسی به اورژانس مراجعه می کند و در اورژانس عملیات احیاء برای وی شروع می شود. با حضور تیم احیاء، احیاء می شود و اقدامات احیاء برای مریض اجرا می شود. خوشبختانه نوار قلب که ایست کامل قلبی است موجود می باشد و بعد از عملیات احیاء ریتم قلبی مریض بر می گردد و بعد از عملیات موفقیت آمیز احیاء وی را ساعت 14:20 دقیقه به «CCU» منتقل کردند. بیمار سه روز وصل به دستگاه بود و از دستگاه تنفس استفاده می کرد. و بعد از چند روز تنفسهای خود به خودی وی شروع شد.کم کم توانستیم بیمار را از دستگاه جدا کنیم و هوشیاری کامل خود را بدست آورد.
تفکری در پاسخ به این پرسش که چه دلایلی برای اینکه بیمار سلامتی خود را به دست آورد وجود داشته است؟
گفت: عملیات احیاء در کل دنیا که انجام می شود با بهترین تیم های احیاء هم که انجام شود شاید فقط 5 تا 10 درصد موفقیت پذیر باشد.
در این تیم احیاء خانم خادم زاده، دکتر بوئی آبادی، دکتر میرترابی، دکتر شیبانی، آقای مهرزاد و پرسنل اورژانس 115 و پرسنل بخش ویژه مشارکت داشتند