نمایش خبر نمایش خبر

مردم بافق را با هتل آشتی می دهیم


هما السادات رضوی| برای آن‌ها که به دنبال تجربه‌های جدید هستند، شهرستان بافق با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیمی که دارد؛ مملو از جاذبه‌های کمتر شناخته‌شده ای است که با زیبایی و قدمت تاریخی‌شان، دیگر مکان‌های مشهور را به مبارزه می‌طلبد. این شهرستان و جاذبه های آن به قدری ناشناخته است، حتی بیشتر راهنماهای تورهای گردشگری استان یزد نیز از آن اطلاعی ندارند. بدین منظور هفته نامه افق کویر در این شماره با توجه به نقش هتل ها در جذب گردشگر و مسافر به شهرستان گفتگویی با " اصغر نبیل"مدیریت هتل نیکان انجام داده است.
افق کویر:چه برنامه ای برای جذب افراد در هتل نیکان دارید؟
هدف اصلی ما از اینکه به بافق آمدیم و هتلی زیبا که متعلق به بافق و بافقیها و سنگ آهن است بصورت پیمانی برداشته ایم این است که بافق ظرفیت گردشگری بسیار زیادی دارد و از آن جهت که راه آهن کل کشور به بافق ختم می شود؛ سعی داریم بافق را از حالت بن بست ایجاد شده خار ج کنیم. با توجه به اینکه بافق در منطقه کویری قرار گرفته و ظرفیت های تاریخی و جغرافیایی بالایی دارد، حتی خود یزدیها شناختی نسبت به جاذبه های منحصر به فرد بافق ندارند؛ اگر بافق به عنوان یک محور گردشگری قرار بگیرد و این امکان را پدید بیاوریم تا یزدیها بتوانند در طرح تورهای پنج شنبه و جمعه شرکت کنند و از کویر و آثار تاریخی مثل باغ تیتو و جاهای تفریحی گردشگری بافق دیدن کنند و بافق را از حالت بن بست در بیاوریم و از یزد، کرمان، اصفهان و شیراز گردشگر بیاید و در تور یک روزه ما شرکت کنند. در بافق امکانات طبیعی خوبی بوده و هست و کم و بیش در کشور جا می افتد که بافق قطب گردشگری خوبی است؛ مثل مجموعه ای که در باقرآباد ایجاد شده است.
تورهای خارجی که در یزد حضور دارند را برای یک شب اقامتشان به بافق می آوریم. در این مدت یک گروه آلمانی 40 نفره را به بافق آوردیم که از کویر بافق خیلی خوششان آمده بود و همین باعث می شود که مُبلغ بافق شوند و در تورهای بعدی چند گروه بزرگ توریست ها را به بافق بیاوریم و هر عکس و هر بازدیدی که از کویر بافق صورت بگیرد بازتاب بسیار خوبی برای بافق می شود. ان شاا... ظرف مدت 7 الی 8 ماه آینده یک تحول خوبی ایجاد می شود، چون مردم بافق به مهمان نوازی معروف هستند همین باعث می شود که به سرعت پذیرای مهمانان زیادی شوند. صنایع دستی بسیار خوبی بافق دارد که در صورت آمدن توریست ها به این صنایع رونق خاصی داده می شود و چرخه گردشگری در بافق را فعال تر خواهیم کرد.
افق کویر: آیا تغییراتی در کادر هتل داشته اید یا خیر؟
 برنامه ما این است که همه قسمتهای هتل را بافقیها اداره کنند، چون نظرما این است که توانمندی در بافق زیاد است در کمتر شهری این چنین هتلی وجود دارد. یک کادر از مدیر هتل تا آشیز و نظافت چی از خود مردم بافق هستند و برای شروع کار یک سرآشپزی که متخصص است و در کشورهای خارجی هم بوده و آموزش دیده است فرستادیم تا در غذای هتل تغییر و تحولی بدهد. 2 نفر از مدیران هتل یزد را به بافق فرستادیم تا در مدت 6 الی 7 ماه در هتل باشند و آموزش های لازم را بدهند و باید کادر با زبان خارجه آشنا باشند و تسلط داشته باشند با تغییراتی که داده شده مهمانان ابراز رضایت خودشان را اعلام کردند. می خواهیم مردم بافق را با هتل آشتی بدهیم. یک ماه در بافق بودم و به ندرت شاهد مراجعه مردم به هتل بودم، هدف ما این است مردم با هتل آشتی کنند و به هتل بیایند، مهمانان خود را به هتل بیاورند و مراسم های خود را در آنجا برگزار کنند.