شناسه : 22633416


الهام نصیرزاده| به گزارش هفته نامه افق کویر چهارمین نشست خبری اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان بافق با محمد زاده رحمانی فرماندار.........

الهام نصیرزاده| به گزارش هفته نامه افق کویر چهارمین نشست خبری اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان بافق با محمد زاده رحمانی فرماندار شهرستان بافق به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد‌.
فرماندار بافق در ابتدا ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین تقدیر از خبرنگاران شهرستان نوید داد که  در یکسال آینده کارهای خوبی برای بافق رقم خواهد خورد.
در ادامه این نشست خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان به طرح سوالات خود پیرامون مباحث و مسائل شهرستان پرداختند.
روسای ادارات پاسخ خبرنگاران را به ادارات کل ارجاع ندهند
 
فرماندار بافق در پاسخ به این پرسش خبرنگار هفته نامه افق کویر که چرا روسای برخی از ادارات پاسخ سوالات خبرنگاران را به روابط عمومی های استان ارجاع می دهند گفت: این را نمی پسندم و روسای ادارات باید پاسخگوی سایت های مجوز دار و هفته نامه ها باشند. وی افزود در شورای اداری شهرستان این موضوع را طرح خواهم کرد تا روسای ادارات در جریان قرار بگیرند. بحث مورد تاکید قرارخواهد گرفت.
حمایت از سرمایه گذاران صنایع جوار ریلی
محمد زاده رحمانی خطاب به مدیر روابط عمومی فرمانداری بافق در خصوص ارسال نامه به مدیران ادارات مبنی بر پاسخگویی مناسب به رسانه های دارای مجوز شهرستان تاکید کرد.
وی همچنین در رابطه با حمایت از سرمایه گذاران بخش ریلی عنوان کرد:تسهیلات و زمین در اختیار آنان قرار می گیرد و از سرمایه گذاران در بخش صنایع جوار ریلی بافق حمایت می کنیم .
کرج، تهران و بافق سه نقطه از کشور هستند که تعمیرات کارخانجات لکوموتیو را بر عهده دارند در زمینه سوله، انبار، ریل های فرعی، جذب نیرو و اشتغال پیشرفت قابل توجه ای انجام شده و می طلبد تا از تعمیرات لکوموتیو به تعمیرات اساس تبدیل شود.
رفتن عسکری به تعویق افتاد
 
فرماندار بافق در خصوص خبر تعیین جانشینی مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق پس از محمد جواد عسکری اظهار داشت:خواسته بنده و مسوولان شهرستان انتخاب مدیر بومی از بدنه شرکت است و کسی که در رابطه با مدیریت تجربه داشته باشد. از مسئولان استان و کشور درخواست شد تا چند وقت دیگر این رفتن به تعویق بیفتد.
هیج اهمالی را در مرگ زهرا جمعه ای روا نمی دانم
وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر تعقیب و گریز ماموران انتظامی در خیابان مسجد جامع و مرگ مدیر دبیرستان حجاب تصریح کرد:این موضوع توسط بازرسی نیروی انتظامی و دادگاه نظام تحت بررسی و پیگیری است و نتیجه اعلام می شود.
زاده رحمانی گفت:بنده مکاتبات را انجام داده و خواهان پیگیری شدم و هیچ اهمالی و نادیده انگاری نمی شود.
اصلاحات در طرح جامع شهری
بالاترین مقام اجرایی شهرستان بافق در رابطه با اجرایی شدن طرح جامع شهر نیز خاطر نشان کرد: برای انجام این طرح جلسه ای با مدیر کل راه شهرسازی استان تشکیل و مقرر گردید مشاوره ای در این زمینه مطالعات را به کمیسیون کارگروه عالی شهرسازی در کشور ارائه دهد. این طرح با توجیه بالا بودن قیمت زمین و همچنین عدم خدمات دهی به ساکنین مناطق بلوار کشاورز و محمد آباد که خارج از محدوده شهر می باشد،  بوده که قرار شد اصلاح گردد. 
عوارض کما فی السابق پرداخت می شود
فرماندار بافق با اشاره به پرداخت عوارض ۲ درصد شرکت سنگ آهن مرکزی بافق بیان کرد:۲ درصد عوارض کما فی السابق پرداخت می شود و امیدواریم تا پایان ماه سالی (تیرماه) رقم از سال گذشته عبورکند.
از واژه "قول" تنفر دارم
 
زاده رحمانی با بیان اینکه از بکارگیری واژه "قول" تنفر دارم اظهار داشت: هر موضوعی که طرح آن مطرح شده مورد پیگیری قرار گرفته و بسیاری از موضوعات به سرانجام رسیده؛ عملیات آبرسانی به روستای قطرم، تسریع در روند کار مدرسه خادمیان، پیگیری حل مشکلات سرمایه گذاران و…ازجمله این موارد است.
پاداش خدمت به تبلیغات رئیس جمهور در یزد مجوز حفر چاه در بافق 
 
زاده رحمانی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا عملیات آسفالت جاده گزوئیه لغو شده است تصریح کرد: دو موضوع مغفول مانده در شهرستان بافق منابع آبی و حفاظت از محیط زیست است مثلا برای برخی که در یزد خدمتی برای تبلیغات ریاست جمهوری در دوره های پیشین کرده اند مجوز حفر چاه در بافق صادر شده است.
 
هوبره نماد بافق بشود تا یوز آسیایی
 
وی با اشاره به اینکه هوبره حیات وحش بافق به عنوان نماد استان معرفی شد گفت:یزد و یوزی که نوحه آن خوانده می‌شود مرده ای در قبر نیست! یوز در چند سال گذشته به عنوان نماد حیات وحش استان سمنان مطرح گردید. من در نظر دارم کوه حفاظت شده بافق به پارک ملی تبدیل شود؛ حفاظت از کوه بافق از معادن برای من  ارزشمندتر است.
 
جاده سیروس آباد به جای جاده گزوییه
 
وی با بیان اینکه با اخذ امتیاز از معادن بافق و دیگر مناطق استان جاده سیروس آباد ساخته می شود عنوان کرد: جاده سیروس آباد به صورت جهادی ساخته می شود و چنانچه معتمدین این منطقه بر آسفالت محور گزوئیه پافشاری کنند این عملیات انجام می شود.