نمایش خبر نمایش خبر

لرزش زمین مردم را لرزاند

لرزش زمین مردم را لرزاندرضیه زارع پور| به گزارش هفته نامه افق کوير، پنج شنبه گذشته زلزله4/8 ريشتر در ساعت نوزده هيجده دقيقه هفتم آبان ماه در شهرستان بهاباد به وقوع پیوست. اين زلزله در عمق ده کيلومترى زمين و در فاصله 16 کیلومترى بهاباد رخ داد.
خبرنگار اعزامی هفته نامه افق کویر در این باره گفتگویی با حسن رضاپور، رئيس هلال احمر شهرستان در این شب پر از اضطراب و دلهره برای مردم این شهر انجام داد.
 وى گفت: شهرستان بهاباد در منطقه زلزله خيز قرار گرفته که در طى يک هفته گذشته بالغ بر پنجاه زمين لرزه از يک تا چهار و هشت دهم ريشتر رخ داده است. در پى اين اتفاق، نشست مديريت بحران با حضور فرماندار واعضاى اين ستاد در محل جمعيت هلال احمر بهاباد تشکيل شد که هلال احمر بلافاصله اقدام به اعزام 3 تیم ارزیاب امداد و نجات در سطح شهرستان و توابع نمود. بر اساس مصوبه جلسه مدیریت بحران توزیع و نصب بیش از 170 چادر امدادی در چندین محله شهرستان از جمله مدارس، پارکها و غیره صورت گرفت.
رضاپور افزود: جمعیت هلال احمر بهاباد آمادگی دارد کلاسهای آموزش امداد و نجات را برای شهروندان به صورت رایگان برگزار نماید.
شایان ذکر است؛ مردم از عملکرد ستاد بحران و کمک رسانی جمعیت هلال احمر رضایت خود را اعلام داشته و افراد داوطلب مردمی که عضو جمعیت هستند نیز آماده هر نوع خدمت رسانی بیشتر در صورت نیاز بودند.
 لازم به ذکر است اين زلزله هيچگونه صدمه جانى در بر نداشته است