نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

قسم خورده ام حقوق دو شهرستان مظلوم استان یزد «بافق و بهاباد» را باز پس بگیرم

قسم خورده ام حقوق دو شهرستان مظلوم استان یزد «بافق و بهاباد» را باز پس بگیرم


حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده نماینده مردم بافق، بهاباد، مهریز، ابرکوه، خاتم در مجلس شورای اسلامی در حاشیه کنگره کمال الدین وحشی بافقی:

خبرنگار هفته نامه افق کویر در حاشیه کنگره کمال الدین محمد وحشی بافقی مصاحبه ای را با حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده ، نماینده مردم  بافق، بهاباد، مهریز، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی انجام داده است که توجه خواننده گان گرامی هفته نامه را به آن جلب می نماییم:
افق کویر: موضوع گاز شهرستان بافق به کجا رسید؟
 امیدوارم امسال ورود به شهر داشته باشد، این قول را من نمی دهم! با آقای وزیر و معاون ایشان در سفری که به ترکمنستان داشتم صحبت هایی کردم، بعد از برگشت از سفر دستور قطعی برای گاز شهرستان بافق و بهاباد داده شد.
افق کویر: اتمام جاده شهرستان بافق چه مدت دیگر طول خواهد کشید؟
 قطعاً درمرحله  سه باید تمام شود، اعتبار مشکلی ندارد؛ چون در بستن بودجه تلاطم هایی صورت گرفته، نمی توانم قول بدهم. امیدوارم به این مسئله ضربه نخورده باشد. سعی می کنم تلاش خود را برای اعتبارات تمام شدن این جاده داشته باشم.
معدن D19 بر خلاف حرف های بیهوده که زده شده است قطعاً متعلق به بافق می باشد
افق کویر: آیا معدن  D19 را قرار هست به صاحبانش مردم بافق بازگردانند؟
 معدن D19 بر خلاف حرف های بیهوده که زده شده است قطعاً متعلق به بافق می باشد.
تأسف و تعجبم از برخی مسئولین است که باید تقوی داشته باشند و متأسفانه ندارند و کسانی که  باید به دنبال عدالت باشند که نیستند، می دانند معدن D19 متعلق به بافق می باشد، همچنان که چادرملو متعلق به بافق و بهاباد است. این ها به تاراج برده شده است و اموال مسروقه باید به صاحبانش بازگردانده شود. در روز قیامت افرادی که دخل و تصرف داشته اند باید پاسخگو باشند. رانت نباید باعث تجاوز شود، متأسفانه اسیر رانت های وحشتناک هستیم؛ یکی از رانت ها تجاوز مرزی است و به این دو شهرستان؛ قطعاً تجاوز صورت گرفته و تلاش می کنیم با اثبات منطقی و قانونی آن وضعیت که در گذشته رخ داده به حالت اولیه برگردد. من بدون اغماض چون نمایندگی را زبان گویا و چشم بینا و شعور عامه مردم می دانم و در روز قیامت باید جوابگو باشم. فریاد و تلاش خود را انجام می دهم تا حقوق از دست رفته دو شهرستان مظلوم استان یزد، شهرستان بافق و بهاباد که واقعاً مظلوم و لگد خورده اند و مورد غفلت قرار گرفته اند را باز پس بگیرم. باید جبران مافات شود و اولین جبران این است که مرزها به جای خودش باز گردانده شود و مردم از این مظلومیت و محرومیت خارج شوند.
در پنج شهرستان حوزه خودم رصدی داشتم که مظلوم ترین شهرستان، بافق می باشد
در پنج شهرستان حوزه خودم رصدی داشتم که مظلوم ترین شهرستان، بافق می باشد. باید تلاش کنیم کار یک فعلیت است به فاعلیت نیز نیازمندیم. نباید بنشینیم و بگوییم کار انجام شود. وظیفه تمام کسانی که مسئولیت مردم را قبول کرده اند همین می باشد. بنده، شورای شهر، شهردار، فرماندار باید با قاطعیت برخورد نمائیم؛ مسئولین باید حامی مردم باشند؛ حتی اگر ضربه بخورند. اعتقادم این است کسی که  حق را با صدای بلند نگوید در پیشگاه خداوند مسئول است! در اوج مردانگی مانند شهدا باشیم قسم خوردم واقعیت را نپوشانم. حق را عریان بگویم اگر کسی هم خوشش نیامد به جهنم! «عین همین گفته را بنویسید» «به جهنم که کسانی خوششان نیاید» « ولو کان مرا» «حق را باید گفت؛ حتی اگر سخت باشد و کسانی که حق را می شنوند باید به آن عمل کنند « و لو کان سختا» گر چه سخت باشد.
افق کویر: استاندار آینده کیست؟
 در همین حوالی بود،امیدوارم همان باشد. (حضور بابایی، معاون فعلی برنامه ریزی استانداری یزد)
تجربیات کشور اندونزی در زمینه شوراها
افق کویر: دستاوردهای سفر به اندونزی چه بود؟
 کمیسیون شوراها برای گرفتن تجربیات کشورهای که دارای شورا و مجالس محلی و همچنین قانون شهرداری ها هستند این سفر را انجام داد و تبادل نظرهایی داشتیم. محسنات این بود که ما در آن جا این واقعیت را گرفتیم که شوراهای محلی را در حد یک کنگره محلی با اختیارات بالا بیاوریم. مفعول اذهان دیگران باشند به معنای واقعی نماینده مردم هستند حقوق جامع تری را نسبت به مجموعه خود داشته و تأثیربیشتری داشته باشند. متأسفانه شوراهای ما الآن مأمورند، عامر نیستند. چند تا مجمع در روی سر اینان چتر گسترانده است و نمی گذارد تحرک داشته باشند؛ در صورتی که اینان باید حاکم باشند در آن جا حتی فرماندار را شورا تعیین می کند، باید تلاش کنیم خیلی از کارها که در بدنه دولت، دولت انجام می دهد واگذار به شورا شود تا بتوانیم از پتانسیل قوی مردمی بیشتر استفاده کنیم این وضعی که ما داریم پسندیده نیست. شورا در حال حاضر جایگاه درستی ندارد. شورای شهر نیست شورای شهرداری است؛ یعنی حجم آن را کوچک کرده اند و اختیار آن فقط تعیین شهردار است. طرح و برنامه ای که شهردار می دهد شورا تعیین  می کند . مفهوم رفتن ما به این سفر به این معنا نیست که کار بلد نیستیم! کارکرد و موفقیت آنان برای ما مهم بود و خدا را شکر در کشور 240 میلیونی و جزیره ای خوب عمل کرده بودند. اگر آن دیدگاه که در برخی کشورهای اروپایی و کشورهای آسیای شرقی وجود دارد را بگیریم و جمع بندی کنیم قانون مدون و درستی برای حاکمیت دادن واقعی شوراها باشد.