نمایش خبر نمایش خبر

قرآن کریم جامعیت داشته و به همه ابعاد زندگی انسان نظر دارد


رضیه زارع پور| به گزارش هفته نامه افق کوير، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری روز پنجشنبه در آیین اختتامیه مسابقات منطقه ای قرآن کریم در استان یزد با اشاره به تأثیر قرآن کریم بر روح و جان مسلمانان بيان کرد: این کتاب الهی درمان کننده روح و جان هر انسانی است، اما مگر می شود کسانی همچون داعشی ها، وهابی ها یا آل سعود که انواع جنایت ها را انجام می دهند بویی از اسلام برده باشند .
وی گفت: کجا اینها تربیت یافته قرآن کریم هستند؛ وقتی 200 نوجوان را کنار هم می خواباند و به راحتی و حتی با گفتن ا... اکبر آنها را قتل عام می کنند کاری که هیچ کدام از حیوان های وحشی در حق همنوع خودش نمی کند.
رئیس دیوان عدالت اداری کشور اضافه کرد: چند ماه است که آل سعود انواع جنایت ها را انجام می دهد. دنیا عکس العملی نشان نمی دهد، اما ببینید در یک کشور اروپایی اتفاقی می افتد چه می کنند؛ البته از نظر ما و اهل بیت (ع) و شریعت ما هر دوی اینها محکوم است و ما حق نداریم مردم را بخاطر اعمال و رفتارشان ترور کرده یا اینگونه بکشیم .
وی با اشاره به اینکه قرآن کلام نور است بيان کرد: معارف این کتاب آنقدر زیاد است که نه گذشت زمان، نه وسعت مکان و نه پیشرفت جهان محدودیتی در آن ایجاد نمی کند و متناسب با مردم هر زمان با آنها سخن می گوید، چون زبان، کلام و بیان پروردگار است.
این مسئول با اشاره به کلام حضرت علی (ع) درباره حق فرزند بر پدر و مادر اظهار کرد: نام خوب، تربیت و ادب و شخصیت و آموزش قرآن سه حقی است که فرزند از پدر و مادرش می خواهد؛ بنابر این خانواده ها قرآن را علاوه بر قرائت، یادگیری و حفظ عمل کرده و مفاهیم آن را فرا بگیرند و در میان فامیل و اطرافیان محافل خانوادگی قرآنی ایجاد کنند.
رئیس دیوان عدالت اداری کشور تأکید کرد: قرآن کریم جامعیت داشته و به همه ابعاد زندگی ما نظر دارد و به فرموده امیرالمومنین (ع) همنشین آن شاهد افزایش هدایت و نور ناشی از آن و کاهش یک نقطه کور در زندگیش خواهد بود.
وی گفت: خداوند در دنیا برای ما یک بیمارستان خلق کرده است و طبیب این بیمارستان پیامبر اسلام(ص)، حضرت علی (ع)، حضرت فاطمه(س) و اهل بیت و معصومین (ع) هستند و ماده درمانی آن قرآن که هر نوع بیماری روحی و روانی و جانی را درمان می کند منتهی بیماری های جسمی را به خود بشر سپرده است.
منتظری تأکید کرد: بنابر کلام قرآن ناطق حضرت علی (ع) هیچ حادثه ای نمی تواند ارکان این کتاب و خانه نور را نابود کند، چون کلام خداست و خودش حافظ و نگهبان آن است.
در ادامه این جلسه مدیرکل دادگستری استان یزد نیز با اشاره به کلامی از قرآن گفت: خانه های خود را به نور قرآن منور کنید، چون خانه ای که در آن قرآن تلاوت نشود مانند قبر تاریک است و نگذارید خانه هایتان به دلیل قرائت نشدن قرآن مانند خانه یهود و نصارا شود.
محمدرضا حبیبی درباره جایگاه برتر استان در حوزه تخلفات نیز گفت: خوشبختانه با همکاری استاندار یزد و مجموعه مدیران دستگاهها در حوزه تخلفات اداری جزء استانهای کم تخلف کشور هستیم.
در ادامه اين نشست معاون فرهنگی دادگستری استان یزد درباره این مسابقات گفت: در مسابقات منطقه ای قرآن کریم قوه قضاییه 89 نفر از 6 استان شرکت کردند که در رشته های قرائت، ترتیل، مفاهیم و حفظ به رقابت پرداختند.
محمدرضا عرشیان گفت: نفرات اول هر یک از رشته ها در بهمن ماه سال جاری در مسابقات کشوری قرآن کریم قوه قضاییه شرکت خواهند کرد.
وی افزود: میزبانی مسابقات قرآن کریم فرصت مغتنمی برای خدمت به اهل قرآن و مأنوسان به این مصحف شریف است که امسال نصیب استان یزد شد.
در این مسابقات قاریان و حافظان 6 استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، هرمزگان و یزد شرکت داشتند.
در این مراسم علاوه بر شرکت کنندگان از سایر استانها، میرمحمدی استاندار یزد و جمعی از مدیران دستگاهها نیز حضور داشتند.