نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

فقط برای افتتـاح می توانیـم حضـور داشتـه باشیم

فقط برای افتتـاح می توانیـم حضـور داشتـه باشیم


شهردار سابق در بازدید از محل احداث تالاری در شهرک صنعتی مبارکه در پاسخ به درخواست مساعدت کارآفرین این طرح گفت:

ایجاد فرصت های شغلی جدید و افزایش مستمر سطح اشتغال در گرو کارایی تمامی زنجیره های اقتصادی و توجه به مقوله‏ ی کارآفرینی است.
با توجه به این موضوع ایجاد اشتغال مستلزم افزایش تولید، رشداقتصادی و بهادادن به کارآفرینان است. در ادبیات اقتصادی، کارآفرین کسی است که متعهد می‏ شود، خطرهای یک فعالیت اقتصادی را سازماندهی، اداره و تقبل کند. بنابراین علاوه بر این ‏که کارآفرین به عنوان اداره کننده‏ و سازماندهی کننده‏ی واحد اقتصادی برشمرده می‏ شود، احتمال خطر موجود در فعالیت اقتصادی را نیز می ‏پذیرد، از این‏رو است که به حمایت نیاز دارند.
خبرنگار هفته نامه افق کویر، با یکی از شهروندان بافقی که قصد اشتغالزایی دارد و در ادامه کار با مشکل روبرو شده است گفتگویی انجام داده است که در ادامه می خوانیم:
 افق کویر: لطفاً خودتان را معرفی کنید؟
عباس علیزاده هستم، تالاری در شهرک صنعتی مبارکه راه انداختم که تاکنون بالغ بر 550 میلیون تومان برای آن هزینه کرده ام که در حال حاضر نورپردازی و خرید ظروف آن مانده است؛ اما به دلیل این که دیگر بودجه ای نداشتم نتوانستم ادامه دهم و اگر چنین کاری را در این مکان انجام دادم فقط هدفم خدمت رسانی به مردم بوده است در حالیکه می توانستم سرمایه ام را محفوظ نگه دارم؛ اما به خاطر اینکه کمبود امکانات را در شهرستان احساس کردم در شهرک صنعتی مبارکه شروع به کار نمودم و اکنون به دلیل کمبود بودجه کار متوقف شده است.
افق کویر: آیا برای مابقی کاری که انجام نشده است به مسئولین مراجعه نموده اید؟ چرا مشکل کمبود بودجه را از طریق مسئولین مربوطه پیگیری ننموده اید؟
دو دفعه به صندوق مهر امام رضا(ع) مراجعه نمودم؛ حتی پیشنهاد دادند کار را به صورت تعاونی در آورم چنین کاری نیز انجام دادم؛ ولی باز در جواب این که به دنبال گرفتن وام بودم به من گفتند باید یک نفری داشته باشید که یک سالی بیمه پرداخت نموده باشد و بنده چنین فردی را نداشتم.
افق کویر:  برای تأمین وام و هزینه به فرمانداری مراجعه نکردید؟
در زمان بخشدار قبلی به بخشداری مراجعه کردم وی گفت: کاری از دستم بر نمی آید و در حال حاضر به فرمانداری مراجعه نکردم اگر بودجه ای باشد این کار راه اندازی خواهد شد.
شهردار سابق را برای بازدید آوردم؛ حتی حاضر شدم مقداری از سهام را به کارکنان شهرداری بفروشم؛ ولی قبول نکردند و فقط گفتند برای افتتاح می توانیم حضور داشته باشم.
افق کویر: آیا حاضر هستید سهام تالار را با کسانی که تمایل به خرید داشته باشند بفروشید؟
 بله، چون با راه اندازی حدود 15 نفر مشغول به کار می شوند امیدوارم برای به کارگیری نیرو هم که شده است مسئولین جواب مثبتی به ما بدهند.
                                     راضیه بیکی