نمایش خبر نمایش خبر

عرضه انواع ظروف سفالی و دکوری در گلخانه وصال


گل عزیز است غنیممت شمریدش صحبت 
                                   که به باغ آمد از این راه از آن خواهد شد
هفته نامه افق کویر در این شماره گفتگویی با زوج موفق بافقی در زمینه گل و گیاه انجام داده است.
مهندس نوری که فارغ التحصیل مهندسی کشاورزی است به همراه همسر خود قریب به 15 سال است که در زمینه خدمات کشاورزی و گل و گیاه فعالیت دارد. 
وی در ابتدا با بیان این موضوع که بالاترین سرانه فضای سبز در دنیا از آن کشور سوئیس با 60 الی 70 متر مربع برای هر نفر است، گفت: در دنیا برای هر نفر این سرانه بین 20 الی 25مترمربع و در ایران بین 7 الی 10 متر است، در شهرهای مختلف این سرانه متفاوت می باشد. در بافق این سرانه تقریباً 3 الی 4 متر است؛ یعنی نسبت به سرانه جهانی ما خیلی فاصله داریم. نگهداری گل و گلدان در خانه کمک می‌کند به بالا بردن این سرانه، یعنی هر چقدر تعداد گل و گلدان در خانه بیشتر و باغچه بزرگتر باشد کمک می کند به بالا بردن سرانه فضای سبز .
مهندس نوری درباره استقبال مردم بافق از گل و گیاه گفت: مردم کویری شهر بافق استقبال نسبتاً خوبی از گل و گیاه دارند و در این چند سال با تجربه ای که کسب کرده ایم، گل و گیاهانی که مقاومتر هستند را برای عرضه آورده ایم و آنهایی که مقاومت کمتری دارند را به سفارش علاقمندان می‌آوریم. به همین دلیل مشتری ها کم کم با گل و گیاهان این منطقه آشنا شده اند.
وی افزود: توسعه و پیشرفتی که در کارمان داریم تنها به خاطر فارغ التحصیل بودن بنده دراین رشته نبوده؛ بلکه پیشرفت ما به خاطر علاقه ای که من و همسرم به این کار داریم، می باشد.
خانم فتاحی همسر مهندس نوری در این باره می‌گوید: پرورش  و نگهداری گل و گیاه زینتی عشق و علاقه، وقت و انرژی زیادی می طلبد. علاقه بنده به گل و گیاهان باعث پیشرفت بیشتر اینجانب در این زمینه شده است.
وی افزود: کار ما فصلی می باشد از بهمن ماه لغایت اردیبهشت زمان نهال کاری و گلهای فصلی می باشد؛ ولی گلهای آپارتمانی فصل خاصی ندارد.
مهندس نوری در بخش دیگری با بیان اینکه محل گلخانه و فروش گل و گیاه در بلوار بلوار امام جعفر صادق(ع) نرسیده به میدان ابوالفضل(ع) قرار دارد تصریح کرد: در این گلخانه انواع درختان فضای سبز؛ مثل: اقاقیا ،نارون، اوکالیپتوس، زبان گنجشک، توت زینتی، درختهای بارور؛ مانند انار، آلوچه، آلبالو، زیتون، سنجد، زرشک، انواع مرکبات، انواع گل رز، گلهای فصلی: کاغذی، ختمی چینی، شاه پسند، گلهای آپارتمانی: پاندانوس، بنجامین،کرتون، سرو، کاج مطبق، اسپات، گندمی، انواع شمشادها، انواع کرتون ها، لیندا، نخل، موز، انواع کاکتوس ها و ... موجود می‌باشد که در جنب گلخانه انواع گلدان، ظروف و مجسمه های سفالی و سرامیکی موجود می‌باشد.
وی افزود: علاوه بر گلخانه و فروشگاه ظروف سفالی و دکوری، شعبه دیگری نیز در بلوار امام خمینی(ره) پایین تر از کفش ملی دایر است که در زمینه خدمات کشاورزی، عرضه انواع سموم دفع آفات نباتی و خانگی، انواع بذر اصلاح شده سبزیجات و صیفی‌جات و گلها و همچنین با ارائه خدمات مشاوره ای به کشاورزان در بهبود وضع کشاورزی و مدرنیزه کردن کشاورزی منطقه در خدمت مردم هستیم، حتی کشاورز یا دامدار برای دریافت خدمات می‌توانند در روزهای تعطیل به ما مراجعه کنند و یا با شماره تلفنهای 09131512749-32429350-32421605 تماس بگیرند.