نمایش خبر نمایش خبر

صدای افق(شماره 714)

صدای افق(شماره 714)پیامک
سلام، مسئولین آموزش و پرورش لطفاًٌ در مورد جابجایی معلم ها در حالی كه یك ماه از شروع مدارس گذشته توضیح دهید؛ اگر آموزش و پرورش برنامه ریزی ندارد من پدر برای فرزندم برنامه دارم؛ چرا مدارس دیگر نباید مثل شاهد باشد نگویید كمبود معلم داریم و دولت برنامه داده شما باید به عنوان مسئول قبل از شروع مدارس اطلاع رسانی می كردید تا كی باید ما فرزندمان را هر سال از این مدرسه به آن مدرسه بفرستیم؟ چرا مدرسه غیرانتفاعی باید پیرو قوانین آموزش و پرورش باشد؛ ولی كمكی از سازمان به آن نشود، در حالی كه وقتی نگاه می كنیم، می بینیم امكانات و بعضی معلم های مدارس غیر انتفاعی در برابر هزینه ای كه می گیرند قابل مقایسه نیست؛ لطفا جواب بدهید.  
913-056
 باسلام، جناب آقای عسكری، مدیرعامل شركت سنگ آهن، مگركارگر با كارگر فرق می كند كه همیشه ما كارگرهای پیمانكار باید دیرتر از نیروهای دیگر حقوق بگیریم؟
 913-257
 با سلام، ضمن خسته نباشید به كاركنان شهرداری و خدمات شهری؛ لطفاً خیابان شهدا و كوچه های آن جاروب شود؛ قبلاً كوچه ها جاروب می شده؛ ولی الآن مدتها است كه كوچه ها مورد بی لطفی شهرداری قرار گرفته است. 
913-731
 باسلام، می خواستم ببینم مسجد(امام... (ع)) چرا اینطوری شام به مردم می دهد از قدیم گفتند: یكی بخورد 3 تا، یكی هیچی؛ هیچ كس به خاطر شام روضه نمی رود؛ ولی این كار درست نیست؟
 (با عنوان) اهالی كوچه مسجدامام(...)
913-018
 متأسفانه پدیده زشتی كه در جامعه ما وجود دارد نشستن زنان (...) در بعضی كوچه ها می باشد كه مردان (...) دارند كه از نشستن زنانشان و دخترشان جلوگیری نمی كنند. از امام جمعه شهرستان بافق و روحانیون و آمران امربه معروف و نهی از منكر و دست اندركاران این موضوع می خواهیم با این معضل اجتماع برخوردی جدی انجام شود تا مردان و جوانان ما مصون و پاك بمانند . ساكنین كوچه(...)
 913-713
 جامعه اصلاً برای امور مهمی مثل قرض الحسنه آماده نیست، بیش از پانزده میلیون به مردم وام داده ام حاضر نیستند؛ حتی یك ریالش را پس دهند،  فریادرسی نیست؟!! 
 917-098
 سلام به مسئولان بافقی، ما از مسئولان بومی جز به منافع شخصی خودشان خیری ندیدیم، قدیم كه (...) مدیر (...) بود از همه شركتها سرتر بود؛ اما حالا كه دست بومیها افتاده یك هفته بعد از رسمیها هنوز حقوق شوهرانمان را ندادند. جلو قراردادی شوهرامون را گرفتید! حقوق همه را همراه یکدیگر پرداخت کنید.خدا را خوش نمی آید پول داخل حسابهایتان به خاطر سود بخوابد و یكی هم پول نان نداشته باشد؛ لطفاً رسیدگی شود.
 914-511 
 متأسفانه مدرسه (...) در پایه پنجم با مشكل معلم روبروست؛ چرا مسئول بازرسی و نظارت آموزش و پرورش بافق رسیدگی نمی كند؟ و چرا در انتخاب معلم كوتاهی شده و با گذشت یك ماه هنوز اقدام نشده است.
 ( باعنوان) جمعی از والدین مدرسه (...)
 913-713
 متأسفانه بعضی زن ها با شستن لباس ها، فرش ها و دیگر اقلام آب كثیف آن را داخل كوچه ها خصوصاً كوچه های كم عرض كه محل عبور و مرور مردم و عابرین پیاده است می ریزند و یا مثل جوی آب رها می كنند داخل كوچه. ازشهرداری بافق و دست اندر كاران جهت پیگیری موضوع و محل مراجعه را اطلاع رسانی شود و برخورد با این معضل جامعه كه تعدادی انسان های(...)اجتماع كه رعایت همسایگی را بلد نیستند و مثل (...) می خورند و همه جا می ریزند و ادعای مسلمانی و شیعه بودن داشته خود را پیرو اسلام می دانند اقدام مقتضی به عمل آورید تا محیطی سالم داشته باشیم.
 (با عنوان) ساكن كوچه بی نظم
 913-713
 با سلام، خواستم در جواب سؤالی كه از آقای برزگری شد كه آیا ساختار شهر برای عبور و مرور یك معلول مناسب نیست؟ خواستم بگویم كه برای آدم بینا و سالم هم خوب نیست چه برسد به آن معلول و نابینا!!
  913-979
 با سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین مربوطه: به استحضار می رسانم که در تاریخ 15/7/94 در جاده بافق – سریز تصادف رخ داده بود که متأسفانه یک نفر جان خود را از دست داد. از ساعت حدوداً 2:30 بعد از ظهرتا 6 عصر این جنازه در روی زمین بود و خانواده مصدومیم و نیروی انتظامی آنقدر منتظر ماندند تا آمبولانس برای حمل جنازه آمد از شما سؤال می کنم که آیا 45 کیلومتر راه چقدر وقت می خواهد؟ اولاً راننده آمبولانس نبود و نگهبان آمد و هنوز هم درد دلها دیگری است که اینجا جای گفتن آن  نیست به خدا به فکر مردم باشید تا پست و مقام.
 السلام علیك یا اباعبدا...،چند شب پیش برای عزاداری به یكی از تكیه بافق با فرزندم رفتم، بعد از اجرای تعزیه و مداحی ...برای دادن شام جلو رفتیم تا از درخروجی بیرون برویم كه دخترم جلو رفت و گفت: آقا به منم غذا بدهید. آقا با بی اعتنا به دخترم یه حرفی هم زد كه خیلی ناراحت شدم. بدون اینكه آش را بگیرم بیرون آمدم ...من حرفم این است كه اگر امام حسین(ع) لایقش دانسته كه غذا به مردم بدهد پس حرمت عزاداران كوچكش را نیز داشته باشد.  
913-850
 واقعاً جای تأسف دارد كه بعضی ریاكار به سینه هایشان اسم خادم العباس را آویزان كردند؛ ولی عزادار حسینی را از مجلس بیرون كردند. (...) كه (...) آنقدر كم هست كه نمی دانستند، مجلس مال امام حسین هست(ع) نه آنها.
 913-428
 اززحمات 16ساله هفته نامه افق کویر قدردانی می كنم. تمامی مشكلات و مسائل بافق در هفته نامه نوشته می شود؛ ولی بیشتر پیامک
از سنگ آهن و مطالبات آن برای بافق بنویسید تا شاید بافقی آبادداشته باشیم. از مشكلات مردم بنویسید تا مسئولین باخبرشوند.
933-746
افق کویر: با تشکر از خواننده گرامی، این هفته نامه کما فی السابق با عنایت خداوند متعال و همراهی خوانندگان ارجمند تمام سعی خود را جهت اطلاع رسانی مسایل و مشکلات مردم این شهرستان به کار خواهد گرفت.
 یكی از زنهای خیابان (...) كوچه شهید (...) چندین سال است هر روز اول صبح و در طول روز و عصرها وگاهی مواقع تا آخر شب درب خانه اش می نشیند و گاهی با شوهرش و عده ای زن های دیگر هم جمع می شوند و ردیف می نشینند و گفتگو می كنند. مواظب مردم هستند که كی آمد؟ كی رفت؟ همسایه چی خرید؟ سوال می كند از زن ها و عابرین كجا داری می روی؟ كی عروس شد؟ كی داماد شد؟ كی مرد؟ ما اهالی كوچه خجالت می كشیم از میان این همه زن ها عبور كنیم شما قضاوت كنید تو كوچه محل ساعت ها نشستن و گفتگو است؟ مگراین زن ها كار و زندگی ندارند كه مزاحم كوچه هستند و چرا شوهرهایشان غیرت ندارند كه هر مردی و عابری(...) خدایا! این زن و شوهر را هدایت كن تا از این به بعد مزاحمت نداشته باشیم و با آرامش زندگی و تردد كنیم.
 (با عنوان) یكی از خواهران عبوری از كوچه شهید(...)  
913-713
 شهردار محترم با توجه به وجود لبنیاتی پر مشتری برخورداری كنار میدان اباذر بهتر نبود فرعی 15بسته و به عنوان پاركینگ استفاده می شد. همچنین از خیابان پیرمراد كه وارد فرعی 15 می شویم مسیر مستقیم هست و كسی از سرعت خود نمی کاهد.  
913-859
 
اس ام اس باران
چرا با وجود فطرت خداجو، انسانها باز هم گناه می كنند؟ وجود انسان، معجونی از فطرت الهی و طبیعت حیوانیست كه هر كدام خواسته های ویژه خود را دارد. انسان بر اساس فطرت الهی موجودیست خداجو، دین طلب، عدالت خواه، و... و بر اساس طبیعت حیوانی موجودیست شهوت پرست، خودخواه، و...
 به دنبال خدانگرد!  خدا در بیابانهای خالی از انسان نیست/ خدا در جاده های بی انتها نیست/ به دنبالش نگرد خدا در دستی است كه به یاری می گیری/ در قلبی است كه شاد می كنی و در لبخندی است كه هدیه می كنی. 
(حامدطاهری)
 یادم باشد:حرفى نزنم كه كسى برنجد، نگاهى نكنم كه دل كسى بلرزد، راهى نروم كه بیراه باشد! خطى ننویسم كه آزار دهنده باشد! یاد گرفتم محبت زیباترین منش آدمى است روز و روزگار وقتى خوش است كه مهر و محبت سایه گستر روزهاى زندگیمان باشد.خدایا! یادم بده، یادبگیرم، همیشه بیادت باشم
*مرتضى-مباركه*
 خوشبختى به مال و به منال نیست، به جاه و به مقام نیست، به زیبایى و به جمال نیست، خوشبختى زمانى است كه تو احساس كنى خدا در كنارت قرار گرفته و تو به احترامش از گناه فاصله مى گیرى، معبودا! خوشبختى ما درگرو یك نگاه محبت آمیز توست *
 امام حسین (ع): عاجزترین مردم كسی است كه نتواند دعا كند.
 قیامت بی حسین غوغا ندارد،شفاعت بی حسین معنا ندارد، حسینی باش كه در محشر نگویند
، چرا پرونده ات امضاء ندارد
 
کاش بودیم آن زمان کاری کنیم،   از تو و طفلان تو یاری کنیم،کاش ما هم کربلایی می شدیم، در رکاب تو فدایی می شدیم
 وقتی حسین علیه السلام به کربلا می رسد، دل کویر به درد می آید و آسمان داغدار می شود.زمین بغض خود را فرو می خورد و فرات بی صدا اشک می ریزد.
 
 
سپاس گزاری ها
از آقای (...) مسئول دفتر آقای ندافیان، به خاطر رفتار خوبشان با ارباب رجوع تشكر و قدردانی می كنیم. 
(جمعی از شاغلین شركت معدنچیان)
 933-850
 شما هم خسته نباشید، می خواستم از آقای فتوحی تشكر داشته باشیم كه برای روستای حاجی آباد زحمت فراوان می كشد تشكر كنم.
 913-303
 
از هفته نامه افق کویر به خاطر گزارشی که از کوچه انقلاب گرفتند و پیگیر مشکلات ما بودند تشکر می کنیم
 با عنوان( اهالی خیابان انقلاب فرعی 26)
 
خوش یمن ها
روز ميلاد تو، روز صدور شناسنامه عشق است. عشق من تولدت مبارك.
 ( ازطرف همسرت سميه)
 
داداش و زن داداش عزیزم شکوفه و مهدی جان  تولد اولین فرزند دلبندتان را به شما تبریک می گویم
 از طرف آبجی شما معصومه
 
علی رضا جان  25 مهرماه تولد 9 سالگیت مبارک باد.
از طرف مامان و بابایت محمد و مریم
 
تسلیت
هردم به گوش می رسد آوای زنگ قافله، این قافله تا كربلا دیگر ندارد فاصله.حلول ماه محرم،ماه پژمرده شدن گلستان فاطمه(س)تسلیت باد. التماس دعا
 (مهدی عباسیان بافقی)
 
امام سجاد (ع) فرمود:  هر مؤمنى كه چشمانش براى كشته‌شدن حسین بن على (ع) و همراهانش اشكبار شود و اشك بر صورتش جارى شود، خداوند او را در غرفه هاى بهشتى جاى می دهد: شهادت امام سجاد(ع) بر شیعیان تسلیت باد
 (احمدرضاطاهری)
 
یادبودها
باز محرم آمد و شما نیستید و چه تلخ است نبودن و ندیدن شما (پدر و برادر عزیزم امیدوارم هم نشین آقا امام حسین و ابوالفضل (ع)باشین/ برای شادی روح حاج محمد مهرابی و حسین مهرابی صلوات)
 
می شنوی؟؟؟ دیگرصدای نفسم نمی آید... به داركشیده مرا بغض نبودنت.
 دادشی بیاد سجاد رنجبر صلوات
 
اشك من جاری شد/ جای تو خالی بود/ جای تو عكس تو در طاقچه كوچك اتاقم خندید/ شعر دلتنگی من سخت گریست. سوم،هفتم، چهلم، سال _چند سال دیگر باید عزادار نبودن هایت باشیم. شادی روح مرحوم محمد علی پوراكبری  فاتحه مع الصلوات