نمایش خبر نمایش خبر

شیشه عمر طرح ها در دل سنگ سیاه

شیشه عمر طرح ها در دل سنگ سیاه اکرم عباسی| به گزارش هفته نا مه افق کویر استاندار یزد پس از برگزاری نشست کارگروه در محل هتل نیکان بافق، در جمع خبرنگاران در حالی که مسیر سالن همایش ها تا خروجی هتل را طی می کرد به سوالات مطرح شده پاسخ داد.
وی هدف از سفر خود را به شهرستان بافق، بازدید از طرح های در دست اقدام خواند و اظهار داشت: طرح اجرایی کنترل کانون بحرانی فرسایش باد منطقه گود گوار در سطح ۱۲۵۰ هکتار در سال ۹۳-۹۲ انجام شده و در حال حاضر تا ۳۸۰۰ هکتار نیز برنامه توسعه آن وجود دارد. طرح های صنایع جوار معدنی نسبت به بازدید قبلی که از شرکت سنگ آهن بعمل آمده بوده پیشرفت قابل توجه ای داشته و امیدوارم در هفته دولت یا همزمان با سفر ریاست جمهوری به استان این طرح ها افتتاح شود.
"میرمحمدی" با اشاره به طرح پلی کلینیک تأمین اجتماعی و ساختمان بیمارستان ولیعصر (عج) افزود: پلی کلینیک با سرعت عمل و کیفیت مناسب ساختمان در حال ساخت بوده و در ۷ ماه آینده این طرح به بهره برداری خواهد رسید.
وی گفت: امید است با جدیت تمام طرح بیمارستان نیز به اتمام برسد و شاهد تأمین خدمات درمانی برای مردم بافق باشیم.
استاندار در بخشی دیگر به موضوع لغو واگذاری 28/5درصد از سهام شرکت سنگ آهن بافق اشاره و افزود: لغو واگذاری 28/5درصد از سهام شرکت سنگ آهن مصوبه شورای تأمین است و واگذاری آن به بخش خصوصی منتفی می باشد.
وی در خصوص واگذاری ۱۵ درصد از سهام شرکت سنگ آهن به بافق بیان کرد: قانونی برای این واگذاری وجود ندارد، هر زمانی که چنین مجوزی از سوی مجلس شورای اسلامی به عنوان قانون ابلاغ شود دولت نیز مجری آن خواهد بود. راه کار قانونی این امر نیز تصویب مجلس است.
این مقام مسئول در رابطه با صحبت وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر سال پیش خود به بافق که بیان کرده بود بیش از ۱۵ درصد از سهام سنگ آهن به شهر کمک خواهد کرد گفت: این موضوع را باید از  شخص وزیر سوال کنید.
وی جدا شدن آنومالی "دی نوزده" از بافق را طبق مصوبات دانست و اظهار کرد: قانوناً تصویب شده و شرکت ها به صورت مشترک آن را مورد بهره برداری قرار می دهند.
وی در ادامه از به نتیجه نرسیدن پیگیری فولاد ابویی خبر داد  و عنوان کرد: هنوز نتیجه قطعی گرفته نشده و ۴ پیشنهاد مورد نظر ابویی به وزیر صنعت، معدن و تجارت ارائه شده است؛ منتظر موافقت پیشنهادات هستیم.
استاندار در بخشی دیگر خاطر نشان کرد: با توجه به پیگیری و برگزاری جلسه با حوزه معاونت ریاست جمهوری به دلیل این که استان یزد راه آبی به دریا ندارد گفت: هیچ مشکلی برای تولید و تکثیر ماهی تیلاپیا در این استان وجود ندارد.
وی نظر خود را در خصوص کارگروه مطالبات مردمی بافق که پس از اتفاقات سال گذشته به وجود آمد گفت: برای ادامه فعالیت و عملکرد کارگروه مشکلی نیست؛ اما بحثی که در این بین وجود دارد باید نماینده منتخب کارگران از بین خود کارگران شرکت باشد.
استاندار عملکرد فرماندار بافق را با توجه به دخیل بودن و همکاری تمامی مسئولین مربوطه مثبت ارزیابی کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید چیزی به غیر از این انتظار نمی رود. همه فرمانداران شهرستان ها دارای نقاط قوت هستند. جدیت، پیگیری و تعامل با مسئولین ذی ربط ،علاقه به پیشبرد امور و احساس مسئولیتی که نسبت به خدمتگزاری به مردم دارند قابل تقدیر است.
بالاترین مقام مسئول استان در رابطه با انتخاب مدیران استان و این که چرا شهرستان بافق از این مزیت بهره کمتری برده است تصریح کرد: مدیر براساس شایستگی انتخاب می شود نه شهرستانی. امکان دارد از شهرستانی اصلاً مدیری انتخاب نشود و از یک شهرستان ده مدیر به عنوان مدیر ارشد مد نظرباشد. مدیریت معیار خاص خود را دارد و کسی که شایستگی داشته باشد انتخاب خواهد شد.
وی در پاسخ به این پرسش که در سخنان خود بیان کردید زمانی که ۱۰۰۰ علمک گاز در بافق نصب شود به بافق خواهم آمد در حال حاضر چند علمک نصب شده است گفت: بیش از۱۵۰۰ علمک. علت بیان ۱۰۰۰ علمک به منظور بالا بردن سرعت کار بود.
استاندار در پاسخ به این پرسش که با توجه به قیمت پایین سنگ آهن چه ضمانتی برای به ثمر رسیدن طرح های جوار معدنی مورد ادعا وجود دارد؟ تصریح کرد: طرح های جوار معدنی از محل سود خود شرکت سنگ آهن دنبال می شود، هرچند که سود کاهش پیدا کرده؛ ولی این نیست که به صفر رسیده باشد، بنابراین از محل سود، سرمایه گذاری را دنبال می کند، چون قراردادها بسته و مناقصه آن برگزار شده است.
میرمحمدی دلیل بر کناری محمد رضا صباغیان را از مدیر عامل پدافند غیر عامل  استانداری یزد حذف پست سازمانی در استانداری بیان کرد.
استاندار یزد در پایان این گفتگو از تلاش برای برکنار نمودن مدیر عامل شرکت سنگ آهن اظهار بی اطلاعی کرد.