نمایش خبر نمایش خبر

شیرینی و نان با کیفیت را مردم بهتر تشخیص می‌دهند

شیرینی و نان با کیفیت را مردم بهتر تشخیص می‌دهندهما السادات رضوی| هفته نامه افق کویر در این شماره گفتگویی با رییس اتحادیه صنف نانوا و شیرینی ساز انجام داده است.
افق کویر: لطفاً خودتان را معرفی کنید:
حسین طالعی بافقی هستم.16 سال است که در اتحادیه نانواها بوده و شغلم شیرینی پزی است. 2 سال است که رئیس صنف اتحادیه نانوا و شیرینی ساز هستم و این اتحادیه یک سال است که از اتاق اصناف جدا شده. طبق قانون خودمان کارهای صنف را مستقیماً انجام می دهیم و مستقل شدیم. 20 درصد از درآمد اتحادیه را به اتاق اصناف می دهیم. درآمد اتحادیه از حق عضویت مغازه داران و صادر کردن پروانه کسب مغازه داران است؛ البته درآمد اصلی اتحادیه از واحدهای صنفی صورت می گیرد. هر واحد صنفی حق عضویت سالیانه دارد که سالی 80 هزار تومان است. درآمد کل اتحادیه که بایدانجام دهد هزینه های آب، برق، امور اجرایی و غیره را از همین حق عضویت و پروانه کسب پرداخت می کنیم. در اداره صنعت، معدن و تجارت قرار بر این شد کل نانواها تابلو متحد الشکل داشته باشند و در آن سهمیه آرد، ساعت پخت و قیمت نان را درج نموده و در معرض دید مردم قرار بدهند.
افق کویر: در مورد کیفیت پخت شیرینی در شهرستان توضیحاتی دهید؟
 2 سال است که نسبت به گذشته کیفیت شیرینی بهتر شده است. الآن کارگاه هایی با تجهیزات عالی آمده است و به کارشان ادامه می دهند. و مردم می دانند کجا شیرینی و نان باکیفیت دارد و از همان جا شیرینی و نان را تهیه می کنند.
افق کویر: هدف از تشکیل اتحادیه های مختلف چیست؟
یکی از اهداف اتحادیه سرکشی از صنف خود است تا زیرمجموعه های خود را برای ارائه خدمات و محصولات بهتر راهنمای کنند.
افق کویر: اتحادیه نانواها و شیرینی ساز شهرستان بافق شامل چند واحد صنفی است؟ چه مدت است این اتحادیه فعالیت خود را شروع کرده است؟
اتحادیه نانواها و شیرینی ساز شهرستان بافق شامل 70 واحد صنفی می باشد که در دسته های نانوا، شیرینی ساز، بستنی و فالوده، فعالیت می نماید. این اتحادیه حدود 15 ماه می باشد که از اتاق اصناف جدا و کار خود را مستقل انجام می دهد؛ با توجه به اینکه تعداد زیاد این اتحادیه را واحدهای نانوائی تشکیل می دهند و اهمیت زیاد نانوائی که هر شهروند حداقل روزی یک بار به نانوائی جهت تهیه نان مصرفی خود مراجعه می نماید و اهمیت موضوع جلسات زیادی در فرمانداری، اداره صنعت،معدن و تجارت، مرکز بهداشت با صنف مربوطه تشکیل و موضوعات لازم به آنها آموزش داده شده است. در رابطه با صنف شیرینی ساز الحمدا... با تلاش و کوشش صنف مربوطه کیفیت شیرینی و زولبیای بافق نسبت به گذشته دو چندان شده؛ امیدوارم هر روز شاهد بهتر شدن شیرینی و جلب رضایت همشهریان باشیم.