نمایش خبر نمایش خبر

شغل خبرنگاری بسیار مهم و در عین حال سخت است

شغل خبرنگاری بسیار مهم و در عین حال سخت است


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد:

رضیه زارع پور| در آستانه روز خبرنگار نشست  صمیمی خبرنگاران و اصحاب رسانه با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد  برگزار شد. 
در ابتدا غياثى مدىر کل  فرهنگ  و ارشاد اسلامی استان یزد ضمن گرامى داشت روز خبرنگار و شهداى خبر نگار  بیان کرد. 130 عنوان نشريه در يزد وجود دارد که مجوز فعاليت دارند 5 عنوان روزنامه محلى،17 عنوان هفته نامه و 21 عنوان دو هفته نامه و 24 عنوان ماهنامه، 2 عنوان دو ماهنامه. و 32فصل نامه که عمدتاً تخصصى و دانشگاهى بوده، 19 دو فصل نامه؛ یک سالنامه و 20 نشرىه کثیرالانتشار کشورى در يزد داراى دفتر سرپرستى هستند که هم به کار خبرى و هم توزیع نشريات کشورى در استان مى پردازند.
 وى ادامه داد: 14 خبرگزارى در یزد  داراى نمايندگى هستند و 36 نشريه تخصصى، 14 سايت و پايگاه خبرى داراى مجوز هستند. 31 مورد در صف هيئت  نظارت هستند.که براى صدور مجوز 104 نشريه مربوط به استان يزد 6 عنوان مربوط به شهرستان ابرکوه و اردکان و ميبد و 4 نشريه شهرستان مهريز و اشکذر و بافق هر کدام دو نشريه بهاباد و خاتم يک نشريه داراى مجوز هستند.
  وى افزود: کار رسانه و مطبوعات کار پر مخاطره و بسىار سخت و همراه با رىسک مى باشد.
 در ادامه ارکان مدیر مسئول روزنامه پیمان يزد و مسئول خانه مطبوعات تصریح کرد: خبرنگاران پر کارترىن و بى ادعاترين افرادى هستند که به خوبى نقش خود را اىفا مى کنند و در همه حوزه ها فعاليت دارند.
 وى به بيان مشکلات و مسائلى که براى خبرنگاران بود پرداخت و خواست بیشتر به اين نکات و مسایل توجه شود. 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: رسالت اصلی خبرنگاران همان آگاهی بخشیدن به مردم و دور کردن آنها از جهل است  آیت ا…محمد رضا ناصری روز پنجشنبه در جمع گروهی از فعالان رسانه استان یزد افزود: خبرنگاران باید صادقانه در انعکاس مطالب و اخبار مختلف به وظایف خود عمل کنند .
وی ادامه داد  اصحاب رسانه از بیان و انعکاس اخبار بی پایه و اساس که عامل ایجاد تفرقه در جامعه و بین مردم است بشدت پرهیر کنند و همواره بر مدار حق و درستی فعالیت نمایند.
امام جمعه یزد اظهار داشت: نقد خبرنگاران باید همواره خود عاملی اساسی و تعیین کننده برای بازدارندگی مسئولان از اقدامات اشتباه باشد که این خدمت به کشور و مردم است .
ناصری با اشاره به اینکه توجه رسانه های گروهی باید به انتشار مطالب دقیق و درست باشد از مسئولان اجرایی خواست در گفتار و کردار خود مراقب باشند که سو استفاده صورت نگیرد.
امام جمعه یزد تصریح کرد: شغل خبرنگاری بسیار مهم و در عین حال سخت است و در کنار این سختی ها، از حساسیت های بالایی هم برخوردار است که باید قدر آن را دانست.
ناصری از مهمترین وظایف خبرنگاران را نقد درست ذکرکرد و گفت: نقدی برای جامعه مناسب و مفید است که در درجه اول منصفانه باشد و بعد از آن سبب جلوگیری از کارهای اشتباه در جامعه به ویژه از سوی مسئولان شود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: خبرنگاران باید با جدیت اخبار درست را با بیان منابع موثق به اطلاع مردم برساند و از ذکر و انعکاس برخی اخبار بر اساس شنیده ها عمل نکنند .
ناصری افزود: انعکاس اخبار و گزارشات باید طبق تحلیل های منطقی باشد که این از مهمترین وظایف خبرنگاران در جامعه اسلامی ما است .