نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

سـرنوشت یک مدرسـه از آغـل به اردوگاه فرهنگی

سـرنوشت یک مدرسـه از آغـل به اردوگاه فرهنگی

  به گزارش خبرنگار هفته نامه افق کویر، هفته پیش به روستای خوسف سری زدیم و آنچه که برای ما جای تعجب بود سرگذشت دبستانی بود که در طول 30 سال قدمت آن احوالات مختلفی دیده بود.
مدرسه دارای سه کلاس 30 متری درس و یک سالن به مساحت تقریبی 90 متر این مدرسه سال 1358 توسط جهاد استان کرمان ساخته شد بیش از 5 الی 6 سال از حیات مدرسه نگذشت و تا اینکه مدرسه خالی از دانش آموزان شد آموزش و پرورش بافق آن را متروکه و غیر قابل تعمیر اعلام کرد؛ حتی آن را به فرمانداری واگذار نمود. تا اینکه در سال 1384 به همت جواد ابراهیمی از فرهنگیان ساکن بافق که اصالتاً از اهالی همان خطه(خوسف) بود کار بازسازی و مرمت آن آغاز شد.
مشکلی که بر سر راه این این فرهنگی بود این بود که این مدرسه تبدیل به آغل گوسفندان شده بود و برخی از اهالی تمایل نداشتند تا گوسفندان را از مدرسه بیرون ببرند.
با تلاش زیاد بالاخره جواد ابراهیمی موفق شد تا این مدرسه را بازسازی نماید.
خودش می گوید سختی ها و ناملایماتی و تهمت های ناروایی شنیدم؛ اما هرگز خم به ابرو نیاوردم و با جدیدت بیشتر و با توکل به خدا کار را پیگیری کردم.
الحمدا... مدرسه از آغل گوسفندان به اردوگاهی بسیار زیبا و مجهز به سیستم های سرمایشی و گرمایشی شد و توانستم فضای سبزی هم برای آن ایجاد کنیم که هم برای بچه ها و هم برای بزرگسالان مناسب باشد.
وی بدون هیچ اعتبار دولتی و با کمک خیرین این کار بزرگ را به ثمر رساند.
او فرصت را مغتنم شمرده و می خواهد قدردانی کند از مدیرعامل محترم شرکت سنگ آهن مرکزی جناب آقای محمدجواد عسکری که خدمات بسیار زیادی برای بهسازی محوطه انجام دادند، جناب آقای مهندس حافظی فر مدیرعامل وقت معدن فسفات اسفوردی، آقای مهندس فتوحی مدیرعامل کنونی این معدن، شهرداران محترم بافق آقایان: عبدالرضا دهستانی، حسن تفکری و رحمت ا... عفتی و همچنین شورای اسلامی شهر بافق و نیز از اشخاصی همچون آقای وحید تفکری، فرهاد رضایی، مهندس میرزایی، دکتر امینی، دکتر میرترابی، دکتر زمانی، دکتر تشکری، آقای صاحبی مقدم و رؤسای آموزش و پرورش آقایان: خواجه ای، طلایی و میرزایی و همچنین فرمانداران اسبق آقایان: امیرحسین تفکری، ذبیح ا... خواجه ای، حسین ندافیان و سایر کسانی که کمک کردند و مایل نیستند اسمی از آنان برده شود.